OFICJALNIE - konsole nowej generacji DO 2014 roku!

K0TAKU

Banned
Użytkownik


W ubiegłym tygodniu Avalanche – twórcy Just Cause – poinformowało, że otwiera nowe studio w Nowym Jorku. Nowoutworzona ekipa ma zająć się pierwszym „wysokobudżetowym” projektem tworzonym z myślą o konsolach nowej generacji. Kiedy one się jednak pojawią? Szef zespołu twierdzi, że „do 2014 roku”.
David Grijins, człowiek kierujący nowojorskim oddziałem studia Avalanche, w wywiadzie udzielonym magazynowi Edge stwierdził, że nowe konsole trafią na rynek za trzy lata. Jak mówi:

Oczywiście rozmawiamy ze wszystkimi i każdy rozmawia też z nami. Mamy podstawy sądzić, że do początku 2014 roku na rynku na pewno będzie przynajmniej jedna konsola następnej generacji. Kiedy w informacji prasowej [zapowiadającej utworzenie nowej ekipy] mówiliśmy o <next-genie>, naprawdę odnosiliśmy się do naszej wizji tego, jak rynek będzie wówczas [z nowymi platformami] wyglądał. Każdy, kto uważa, że wie, jak ukształtowana będzie branża za trzy lata, robi po prostu niepotrzebne zamieszanie. Cokolwiek się jednak stanie, będziemy na to gotowi.
Choć na pewno nowe platformy pozwolą twórcom na zastosowanie nowych efektów graficznych, Christofer Sundberg, jeden z założycieli Avalanche, wyjaśnił, że jego studio nie zamierza iść w kierunku ładniejszych gier, które według niego aktualnie i tak wyglądają dobrze. Jak tłumaczy:

Nie sądzę, by branża potrzebowała lepiej wyglądających gier – uważam natomiast, że potrzebuje lepszych produkcji. Jeśli w ciągu kilku lat pojawi się sposób na podniesienie poprzeczki pod względem grafiki, to w porządku, ale dzisiejsze gry wyglądają tak dobrze, że nie muszą być ładniejsze. Bardziej interesujące od tego są sposoby, dzięki którym developerzy i wydawcy mogą znaleźć nowe możliwości ich projektowania – w tym stworzenie bardziej interesującej rozgrywki oraz modeli dystrybucji.
źródło : Twórcy Just Cause: "Nowe konsole pojawią się do 2014 roku" / CD-Action
 

MixMachine

Użytkownik
Użytkownik
Oficjalnie na tyle, że ja nie mogę... ^^
 

sielak2

Użytkownik
Użytkownik
Tak samo co roku mamy koniec świata..
Tak samo co roku mamy nowa generacje..
Tak samo zaraz ktoś napisze że jego wujek już testuje next-gena..
Tak samo zaraz ktoś napisze ze nowy xbox bedzie miał 10 procesorów po 15 rdzeni i będzie silniejszy od nowego PS4
 

barrrtek

Użytkownik
Użytkownik
Ehh..takie gadki to sobie można w **** wsadzic..nic oficjalnego nie ma..te konsole mogą wyjsc za 1 , 2 może 5 ale ja obstawiam koniec 2012 początek 2013 ;]
 

kj5

Użytkownik
Użytkownik
nowy xbox bedzie miał 10 procesorów po 15 rdzeni i będzie silniejszy od nowego PS4 bo mój wujek na nim grał i w ogóle ekstra zią ją.
...
To pewne że next-geny powstaną do 2014 roku, wszak ta platforma ma już klika lat i jestem święcie przekonany że już pracują nad nową. Wydaje mi się że E3 w 2012 lub 2013 to będzie moment gdzie ogłoszą nowe platformy.
 

Diabolique

Użytkownik
Użytkownik
prace nad nowymi konsolami zaczely sie w momencie premiery obecnych. przeciez nikt tam nie siedzial i nie czekal na odpowiednia date do zaczecia prac.
gdyby babcia miala wasy bla bla bla. bedą jak bedą. jedno jest pewne. cena bedzie zajebist a.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
2014 to trochę czasu minie, na studiach będę, jak znajdę pracę to prędko kupię Playstation 4 : D Ciekawe czy jeszcze Vitę będą wspomagać i cross playing z PS4 będzie możliwy.
 

FaAbZoR

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie też myślę , że next-geny pojawią się pod koniec 2012 roku ;] i myślę że data premiery halo 4 ma tu co do tego dużo do interpretowania ;]
 

Gryzek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tyle było tych tematów, wywodów na temat następnej generacji X-a, że Hej! :)

Fachowym terminem jakim można nazwać ten biznes, który stał się jednym z najbardziej dochodowych gałęzi przemysłu rozrywkowego na świecie to tzw. "Gaming".

Z tego powodu, że jest przeprowadzana zmiana stylu forum moje posty w moim profilu zostały skasowane także nie mogę ich odnaleźć, aby przytoczyć treści, które w nich(postach) zawarłem.

Rynek gier cały czas ewoluuje także jest, to źródło kolejnych innowacji, gdzie firmy produkujące gry rozwijają się w błyskawicznym tempie np. Zynga -> to są gry dla portali społecznościowych.

Natomiast do czego zmierzam. Do tego, że od lat prowadzone są badania nad nową generacją konsol.
Nie byłoby sensu wypuszczać dziś nowej generacji. Dlaczego? Byłoby, to za szybkie i nieopłacalne. Microsoft wypuścił Kinect'a dzięki któremu miliony ludzi zainteresowało się grami i konsolą Xbox 360. Kinect jak sami mogliście przeczytać na łamach aktualności forum pobił "jakieś" rekordy Guinnessa co do ilości sprzedanego gadżetu w ciągu 2-miesięcy od dnia jego premiery.
Gdyby wypuścili zamiast Kinecta nową generację konsol, które mogłyby być jeszcze niedopracowane, to niezarobili by kroci na Kinect-cie. Rozumiecie mój wywód na ten temat? Jeżeli ktoś nie rozumie, to napiszcie a mogę to Wam wyjaśnić.

Nowej generacji można spodziewać się za kilka lat i tyle możemy oficjalnie wiedzieć tzn. domyślać się.

IBM - producent chipów do między innymi Xboxa 360. Z pewnością pracuje on też nad kolejną generacją konsoli Microsoftu.

Można by na ten temat pisać... i pisać... :)
 

Trey

Użytkownik
Użytkownik
A niech sobie wydają. Mam w swojej kolekcji tyle nieruszonych super tytułów że z moim tępem starczy mi grania do jakiegos 2016 roku co najmniej
 

piotrek95pl

Użytkownik
Użytkownik
a wiecie ze nowy xbox bedzie miał 10 procesorów po 15 rdzeni i będzie silniejszy od nowego PS4 i ze moj wujek już testuje next-gena...

a tak btw 2014r na next gen to dla mnie idealny moment ,zdaze jeszcze kupic PC :)
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Tak samo co roku mamy koniec świata..
Tak samo co roku mamy nowa generacje..
Tak samo zaraz ktoś napisze że jego wujek już testuje next-gena..
Tak samo zaraz ktoś napisze ze nowy xbox bedzie miał 10 procesorów po 15 rdzeni i będzie silniejszy od nowego PS4
zgadzam się w pełni, takie gadanie to mamy co roku z wszystkim a wierząc w takie gadanie to w 2012 mamy koniec świata :) to co nas obchodzi 2014 , oczywiście tych co wierzą w takie brednie, oficjalnie to będzie jak MS albo Sony napisze kiedy będzie next gen, a i gadanie o tym że rynek nie potrzebuje nowej grafiki to jest brednia gry stoją z grafiką od paru lat.
 

radzion18

Użytkownik
Użytkownik
Nie ma co spekulować, cieszmy się tym co mamy :)
 

mjetek

Użytkownik
Użytkownik
Co z tego, że nowy xbox wyjdzie w 2012/2013/2014 roku, skoro zanim trafi do Polski, zanim jego cena będzie normalna (no chyba, że komuś wydanie ~2k+ na konsole to nie problem) i po raz nty ZANIM pojawią się fajne giery, to minie jeeeeeszcze duuuużo czasu. Dla mnie też pozostało jeszcze dużo gierek, w które jeszcze nie grałem, ale na 100% zagram + bedziemy mieli jeszcze sporo nowych tytułow + kontynuacje hitów. Nie ma co się martwić, xbox 360 nie zniknie ot tak. A to, że np Battlefield 3 będzie gorzej wyglądać na konsolach - trudno. Oni dostaną lepsze detale w raptem kilku fpsach, a my mamy mase gier, których nie ma na kompach + dużą ilość gier dostajemy zdecydownie wcześniej.
 

kukiz

Użytkownik
Użytkownik
Ja za to czekam na nowego klocka. 2k to nie problem wydać na konsole. Nie zarabiam wiele ale nie mam też na co wydawać. Pewnie zaraz po premierze kupie xboxa jak będzie w necie. A co do gier kupie tylko parę flagowych tytułów i będę czekał aż przerobią konsole. A do tego czasu zostaje przy X360. Będzie pewnie tak jak przy SlimX360. Znajdą sposób na przeróbkę ale będzie ona się opierać na pierwszych egzemplarzach. A w sklepach będą dostępne z nowym napędem czy czymś tam jeszcze.
 

bigosPL

Użytkownik
Użytkownik
jak dla mnie kolejny nic nie wnoszący temat gdzie bukmacherzy/jasnowidzowie dają upust swojej fantazji..
 

bgszef!

Użytkownik
Użytkownik
A tak poza tym od kiedy tworcy Just Couse sa oficjalnym zrodlem informacji nt sprzetu MS?
 

Przemooo73

Użytkownik
Użytkownik
Śmieszny ten tytuł tematu, to gdzie mamy te oficjalne nowinki?
 

Ciesiel91

V.I.P
V.I.P
Konkretów brak, ale dobrze - ja wcale nie mam zamiaru szybko rozstawać się z moją 360-ką. Natomiast jak najbardziej zgadzam się, że obecne gry osiągnęły już wysoki poziom grafiki i twórcy powinni się skupić na tworzeniu dobrych gier, wprowadzaniu jakiś innowacji itp.
 

Do góry Bottom