1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Oficjalny Polski Xbox 360 Magazyn

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez Makot, Listopad 26, 2008.

1. Makot

Makot Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gliwice
    Witam Wszystkich

Poszukuje ludzi ambitnych najlepiej z doświadczeniem oraz w miarę "dorosłych" do stworzenia Polskiego magazynu o xbox-ie 360.Narazie planuje wystartowanie magazynu On-line gdy współpraca się rozkręci oraz będą środki na wydawnictwo (proszę traktować to poważnie nie jako żart) to planuję wystartowanie wersji "drukowanej" w formie magazynu.Wszelkie informacje pytania oraz propozycje proszę zamieszczać tutaj bądz pod emailem (djmakot@wp.pl) Poszukiwani są recenzenci,testerzy,osoby do korekty graficy itd.

2. Lotnik421 Xbox One

3. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Hmm ogólnie to myślę iż to sie nie uda za bardzo. Nie wiem skąd weźmiecie na to kase np. na gry (bo przeciez nie piraty....), na stronę itp... Oczywiście kasa to nie wszytko ale ludzie którzy by się tym zajęli... Nie w tym kraju.
    Wiem, wiem sorry że nie na temat. Ale jeśli Ci sie uda takie coś zorganizować to życzę powodzenia i ludzi chętnych do współpracy. :)

4. Makot

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gliwice
    Wiem że na początku będzie ciężko ale chyba każdy kto zaczynał wspólnie tworzyć magazyn na większą skale nie miał łatwo ;) Więc liczę na współprace bo zainteresowanie konsolą na pewno jest :)

5. przemek_gruby

przemek_gruby Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kalisz
    Ja umiem tworzyć grafiki już nie jedna stronę zrobiłem więc mogę zająć się oprawą graficzna... mogę zaprojektować logo i inne rzeczy jak coś odezwij się na gg 7433574...

6. skinny500

skinny500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    TG
    Przecież gry do testów daje dystrybutor i raczej nie powinno to być żadnym problemem, a nawet jeśli niektóre by trzeba zakupić, to są groszowe sprawy w porównaniu do reszty.

7. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź

Heh no tak pewnie taka Cenega rozdaje gry do testów komu chce. Wątpię, ale chłopaki trzymam kciuki!!

8. Korin

Korin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Haha niezłe, gry daje dystrybutor. Wiesz, jeżeli by się tak dało, to każdy by chodził do nich po gry udając jakiś magazyn o grach, to nie jest takie proste. U nich to się opłaca jedynie gdy jest jakiś znaczący magazyn o grach, nie dopiero raczkujący, a tym bardziej nie nie istniejący. Bo przecież taki jest wasz "magazyn" i przez dłuższy czas będzie, skoro na początek będzie to forma internetowa to go praktycznie nie ma. Będzie mało ludzi do czytania, bo internet jest DUŻY, nawet jeżeli mamy na myśli polskojęzyczny. Kogo obchodzi jakiś MAG czy inny netowiec próbujący udawać magazyn skoro wszelkie informacje, do tego świeże można znaleźć w internecie, jest wiele serwisów gdzie są najświeższe informacje i gdzie nie trzeba czekać do następnego numeru "magazynu". Co prawda jest to również bolączka magazynów papierowych, ale te mają w sobie to coś, co przyciąga i wręcz rozkazuje je czytać i tego nigdy nie będą w stanie zapewnić serwisy netowe.
    Poza tym mamy już 3 czasopisma traktujące o konsolach i jako że aktualnie xbox 360 jest większą częścią rynku jeżeli chodzi o gry (w każdym bądź razie znaczną częścią) to będzie wam się ciężko przebić, bo każdy będzie wolał kupić sprawdzony już magazyn, w którym piszą osoby na poziomie, potrafiący to robić i trudniący się w tym. Nie ma co mydlić oczu, coś tworzonego przez amatorów nie przebije się i tym bardziej jako wersja internetowa zostanie zmiażdżona już w zarodku.
    Nie wiem jak planowałeś to wszystko zrobić, może nawet nie planowałeś i tylko sobie o tym pomyślałeś a potem o tym stworzyłeś temat, ale powinieneś być do tego dobrze przygotowany. Rozumiem że na początek możesz myśleć o tym, że dajesz sobie na to sporo czasu, zebrać team, obmyślić wszystko (..znowu?) i może coś z tego wyjdzie, ale znając życie nic z tego nie będzie. Może i jest to jakieś marzenie dzieciaka typu "chce być kimś, zrobie sobie gazetke i bede fajny" ale z takim czymś daleko nie zajdziesz. Co prawda mało napisałeś o swoim zamiarze ale wnioskuje, że nie jesteś na tyle dojrzały i trzeźwo myślący żeby się za to zabierać. Oczywiście pierwszy magazyn xboxowy się przyda i będzie to jakaś nowość na rynku, ale warto pamiętać by nie rezygnować z rzeczy, która często przyciąga najwięcej widzów, czyli modyfikacji (wszelkie zmiany wyglądu, przeróbki i te sprawy, oczywiście nadmieniając, że piractwo jest złe, tak trzeba).

Już samo to, że napisałeś że chcesz pierw formę internetową szczerze mnie zmartwiło, bo przeczuwam że kryje się za tym słomiany zapał i prócz tego że wyjdzie (ogólnie odradzam ci tworzenia wersji internetowej, już lepiej przygotowywać się do wersji papierowej) wersja internetowa już potem nic nie wyjdzie, bo to będzie miało kiepską oglądalność.

Co do samego drukowania czasopisma to będziesz potrzebował trochę funduszy, żeby za to zapłacić i z racji tego że drukarni drukuje się w większych ilościach będą to sumy z trzema zerami. Jeżeli masz zamiar sprzedawać to w normalnych kioskach czy empiku (ten to naprawdę zdziera jeśli chodzi o sprzedaż u nich :/) to potrzeba ci będzie przy tym jeszcze więcej pracy i prawdopodobnie (co moim zdaniem jest złe i jest to największy błąd wszelkich czasopism, ale to ich kasa i zawsze jakieś zabezpieczenie w przypadku niesprzedania się czasopisma) zatroszczyć się o reklamy (no i tutaj też masz wiele gadania z ewentualnymi chętnymi).
    Piszę to przede wszystkim być przemyślał to, że skoro chcesz się za przedsięwzięcie tego typu zabrać to nie polega ono tylko na zebraniu kilku osób i pisaniu, ale też przemyśleniu innych równie ważnych aspektów.

9. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Korin w zasadzie napisał wszystko, nic dodać nic ująć. Chociaż nie wiem czemu miałaby nie wypalić gazetka w formie elektronicznej właśnie. Wydaje mi się, że na początek to jest bardzo dobry pomysł. Można by było (nasze), Wasze "wypociny" wpierw pokazywać na tym forum.

P.S jak coś to mam małe doświadczenie w pisaniu recenzji. Bardzo chętnie się dołączę do współtworzenia. Mam dość dużo czasu na studiach :D

10. Korin

Korin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ujmę to tak:
    Oczywiście można wydać w formie elektronicznej jeżeli się jeszcze nie jest pewny przyszłości czasopisma, lecz sądzę, że zakładając że czasopisma ma być poważne i ostatecznie poważane na rynku warto pomyśleć od razu o formie papierowej.

Różnica między formą elektroniczna jest taka, jak już w sumie wspominałem, że kupując czasopismo konsolowe kupujemy je z przeświadczeniem, że coś może być już lekko spóźnione, jakieś info, relacja, wywiad czy recenzja mogła się już pojawić bo przecież magazyn jest tworzony przez miesiąc (gdy jest to miesięcznik) i wszelkie informacje są zbierane w czasie jego trwania, coś może wyjść na jego początku, zaraz po wyjściu numeru lub podobnie.
    Zawsze można recenzować wszelkie wcześniejsze wypuszczki/przecieki czy cokolwiek co wyszło przed premierą. Co prawda nie każdy pochwala piractwo, ale w tym przypadku jest to pomocne jak i nie każdy musi o tym widzieć.

Na przewagę papierowej wersji nad elektroniczną kładłem nacisk przede wszystkim dlatego, że autor tematu napisał o powadze pomysłu i sądzę, że gdy mówimy o poważnym zamyśle poważne powinno być również podejście do sprawy i forma elektroniczna magazynu nie jest tutaj najlepszym jego urzeczywistnieniem.

Jeżeli chcesz się do tego zabrać na poważnie jest tutaj potrzebny dobrze dopracowany plan działania, bo nie ma tutaj miejsca na spontan.

I jeszcze jedna sprawa. Według mnie wszystkie osoby piszące recenzje czy cokolwiek innego w czasopiśmie powinny być pełnoletnie. Chodzi tutaj przede wszystkim o dojrzałość, którą mniej więcej w tym momencie się osiąga, stabilność emocjonalną, dojrzałość społeczną czy proste rozróżnianie dobra i zła. Tak, to jest ważne. Rozumiem, że niektórzy niepełnoletni uważają się już od dawna za dorosłych, ale to potem wychodzi w praniu, jak niektóre teksty są napisane dziecinnie, przez osobę niedojrzałą, nie potrafiącą napisać czegoś w miarę obiektywnie. Osoby dorosłe prezentują już jakiś poziom, nie są takie zmienne i rozumują na tyle trzeźwo by wiedzieć, że czegoś się nie powinno pisać lub że po prostu nie są w stanie czegoś napisać (po polskiemu: że są do dupy).

11. edgorek

edgorek Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczecin
    do odważnych świat należy.Ryzyk,fizyk,a nóż,widelec się uda...
    a tak poważnie to nie jest głupi pomysł.
    Co to pisma to jest za i z chęcią mógłbym dołączyć do współpracy.

12. Makot

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gliwice
    Widzę już spory odzew za co wam chwała. Dzięki Korin za wyczerpujące wypowiedzi, powiem ci jednak że nie jestem żadnym "małolatem" napalonym tylko chwilowo pod wpływem czegoś lub kogoś,niestety stuknęła mi już 20-dziestka a 21 zbliża się nieuchronnie.Tematyką grową już się interesowałem gdy miałem ok 7 lat (Podróbka Nintendo czyli do dzisiaj sławny Pegazus z kartridżami które do dzisiaj można nabyć na pobliskich bazarach) Przejdzmy jednak do sedna...

1- Z namysłem tego magazynu chciałem wystartować w formie elektronicznej gdyż taka forma w fazie początkowej byłaby najbardziej przystępna...zapytacie dlaczego? Właśnie dlatego że w formie drukowanej niemożna dopuścić się "większych" błędów oraz niejasności.Wersja elektroniczna zawsze może wejść do poprawki oraz do surowej krytyki która ją ukierunkuje na prostą drogę wprost do drukarni. Oraz co ważne gdyby Magazyn od razu trafił na do kiosku wątpię żeby większość osób sięgła po niego nieznając jego zawartości oraz sposobu "tworzenia".

2- Trochę osób już się zbiera więc zapewne myślą o Magazynie bardziej stabilniej niż tylko wklepaniu 1 recki po czym się znudzą i pójdą dalej grać na swojej konsoli,Magazyn według mnie miałby na celu informowania wszystkich graczy konsolowych (Xbox 360 jak i również Xbox + nadchodzący Next gen...) O nowościach growych, technicznych i sprzętowych,Zapewniam że informacji jakie można pozyskać jest masa które można a wręcz trzeba zaprezentować w przystępnej i nowoczesnej formie.

3- Ostatni taki punkcik czyli malutki APEL do was moi rodacy :) Pokażmy że Polacy nie gęsi i swój Magazyn mają ;)

13. brejhart

brejhart Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja z moja druga polowa "filolozka" jak ja pieszczotliwie nazywam moglibysmy zajac sie korekta, bo to co sie czasem czyta w "powaznych" pismach papierowych wola o pomste do nieba...;)

Mam doswiadczenie ze sprzetem, moze nie konsolowym bo x360 mam od niedawna, ale moglbym potestowac sprzet, a i gre od czasu do czasu.

14. Makot

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gliwice
    Z tego co widzę to już są chyba 4-5 osoby chętne:

Grafik - przemek_gruby
    Recenzen(ci)t - ^rowerser
    Korekta/Test - brejhart + cyt."filolozka"
    Bliżej nieokreśleni - edgorek

Oczywiście mam nadzieje że będzie więcej chętnych do współpracy,a zainteresowanych tutaj wypisanych mam prośbę o wysłanie mi krótkich PM (Gdzie mieszkacie,wiek oraz swój wkład w rozwój Magazyny)

15. Deksiu

Deksiu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Panowie posiadacie przynajmniej 500tys zl? jesli nie to o czym my rozmawiamy, chyba nie zdajecie sobie sprawy ze wszystkich kosztow wydawania gazety w formie papierowej. Chętnie poczytalbym wasze wyliczenia finansowe tego przedsiewzięcia

16. Makot

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gliwice
    Deksiu a czy każdy kto zaczynał miał 500tyś zł na wydatki? Przecież od czegoś trzeba zacząć i jak wiadomo nie będzie łatwo,na szczęście niektórzy swoim zapałem oraz zaangażowaniem wyszli na prostą i pną się wyżej a też nie mieli $$$ na kontach...Poczytaj sobie jak powstawał większy Magazyn o grach konsolowych w Polsce to może zrozumiesz o czym mowa...

17. Nefarod

Nefarod Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wieliczka
    Zawsze mogę wziąć udział w takim projekcie. Z językiem polskim jak widać, u mnie wszystko w porządku ;) Na każdą grę patrzę krytycznym okiem, jestem dość wybredny, więc myślę, że mógłbym skrobnąć jakieś recenzje. Mogę też pomóc w korekcji.

BTW. Mam wtyczki w gram.pl :p

18. Makot

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gliwice
    Do grona dołączam kolege "Nefarod-a" ;)

Grafik - przemek_gruby
    Recenzen(ci)t - ^rowerser,Nefarod

Oczywiście to nie jest "pewne" więc jeżeli coś komuś nie pasuje niech daje znać :) Czekam na dalszy odzew...Gdy już ekipa będzie w miarę duża oraz "poukładana" Zrobię spotkanie najlepiej na gg na jednym kanale i na spokojnie sobie porozmawiamy i rozplanujemy "co dalej"

19. brattanek

brattanek P2Mforum.info Członek Załogi Administrator Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    Jeśli gazetka będzie potrzebować reklamy to taka zrobimy na forum.

20. monias

monias Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja chętnie przyłączył bym się do projektu, wygląda bardzo ciekawie.
    A temat gry na Xboxa360 mi się chyba nigdy nie nudzi :)

Co mogę zaoferować? Pisanie recenzji gier, może w przyszłości poradników. Tylko recenzji się podejmę bo jestem dość "świeżym" posiadaczem Xa, ale liczą się chęci :)

21. Makot

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gliwice
    "brattanek" wielkie dzięki za pomoc :) Poinformuję cię jeśli już będziemy mieli wszystko ogarnięte i zaplanowane."monias" jeśli chcesz to wpiszę cię do Recenzentów ;), co to opisów wątpie żeby wypaliły na łamach pisma chyba że masz tyle czasu i zapału żeby pisać opis krok po kroku ale jeśli dasz rade to jestem jak najbardziej za ;)

Tak więc obecni przyszli "twórcy" składają się z ==>

Grafik - przemek_gruby
    Recenzen(ci)t - ^rowerser,Nefarod,monias

Wczytywanie...

Poleć forum