1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ogłoszenia sprzedam w dziale dla świeżaków :(

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez promi, Kwiecień 28, 2010.

1. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam
    Drodzy Administratorzy co myślicie nad pomysłem wprowadzenia zakazu umieszczania ogłoszeń typu - sprzedam, kupię, zamienię w dziale dla świeżaków ?
    świeżak z założenia jest niewiarygodny, domyślam się i dlatego właśnie jest blokada postowania przez świerzaków w innych działach. Tym bardziej należy wszelkiego rodzaju ogłoszenia sprzedam, kupię, zamienię, umieszczane w tym dziale uznać za obarczone Dużym ryzykiem.
    Ostatnio w dziale dla świeżaków jest wysyp ogłoszeń, a przecież nie jest to dział na ogłoszenia.
    Gdyby wprowadzić zakaz tego typu procederu, na forum nie pojawiali by się "bezużyteczni" "goście" rejestrujący się tylko po to aby zamieścić ogłoszenie. Taki "user" z punktu widzenia forum jest bezużyteczny, a nawet szkodliwy. Wprowadzając taki zakaz chronilibyście innych userów przed potencjalnymi kłopotami, wynikającymi z zawierania transakcji z "niewiadomo kim".

Uprzejmie proszę o pochylenie głowy, i rozważenie mojej propozycji :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Po pierwsze: Do załatwiania interesów i tak służy allegro i inne tego typu serwisy, forum tylko pomaga w komunikacji i ustaleniu warunków.
    Po drugie: Była już dyskusja na ten temat i zostało jak jest.
    Po trzecie: Byłoby jeszcze więcej warnów bo tylko 1/100 czyta regulamin zanim coś napisze.
    Po wtóre: Zastanów się nad ortografią bo raz piszesz świeżak przez 'ż' a zaraz przez 'rz'.

4. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No to pojechałeś bo bandzie :) respekt

Edit: w takim razie po co jest blokada 20 postów na działy kupię, sprzedam, zamienię ?

Edit 2: bez urazy ale nie mogłem się powstrzymać, zastanów się nad użyciem zwrotu "po wtóre".

5. livingfear

livingfear Guest

Ja jestem za i kiedys wywalalem takie tematy do kosza.Teraz troche przymykam na to oko,choć mi sie to nie podoba.
    (Nie jest to mój dzial,który moderuje)

6. nakoz

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Nie ma blokady na dział giełda. Jest blokada na wszystkie działy oprócz: dla świeżaków i sugestie i problemy. :)

7. misiob

misiob Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Góra
    Co do ortografii to "byłoby" pisze sie razem :D

Co do sugestii uzytkownika promi to calkiem niezly pomysl. Teraz pojawiaja sie osoby, rzuca ogloszeniem, a nastepnie znikaja.

8. nakoz

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Kolego naucz się używać przycisku prawy alt zanim zaczniesz kogoś pouczać.

9. misiob

misiob Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Góra
    Tobie to samo radzę z ortografią :D

10. Patrolek PL

Patrolek PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    W-wa
    Co wy macie z tą ortografią? Jesteśmy w Polsce i radzę nauczcie się wreszcie ojczystego języka.

Co do tematu.

Przecież i tak w podpisie możesz sobie wpisać link z Allegro więc jaka to różnica? Ale Ci co mają więcej postów też oszukują wpisz w szukajkę odpowiednie słowa a się dowiesz, np. jaka była nie dawno afera z modem D. (cenzurka:))

Ps. Jeszcze co do ortografii, przecież na tym forum jak zrobisz błąd ortograficzny to Ci podkreśla na czerwono :)

11. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Skąd wiesz, że jesteśmy Polakami ?

Chodzi o fakt, że jest syf w dziale dla swieżaków. Po wtóre link do aukcji na allegro.pl w sygnaturce kogoś kto napisze jeden post, jest tyle warty co nic.

Jeśli chodzi Ci o Dabmana - czy jak mu tam - to to jest dobry przykład, że nawet mod może coś odwalić, a co dopiero user z jednym postem (Jaki jest w ogóle sens zezwalania na umieszczanie ogłoszeń przez takie osoby?

I tu się mylisz, jest to "ficzer" firefoxa/opery a nie forum.

12. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Pomysł beznadziejny :) . Forum nie nakłania nikogo do kupna czegokolwiek. My Wam tylko udostępniamy info o tym co kto chce sprzedać. Świeżak z 1 postem może być tak samo nie wiarygodny jak user z 500postami :) . Jeśli to wprowadzimy to zacznie się spamowanie forum, byle dobić do 20postów. I uważasz, że user z 20postami jest cenniejszy od tego z 1postem ? . Szczerze wątpię. Widzę dziennie po 10userów, którzy mają po te 50-100 postów i po zawartości postów "nie chciałbym bym z nimi muchy w kiblu ubić". Kolejna sprawa, normalnym jest, że ludzie często rejestrują się po to by coś sprzedać kupić. Sam tak robiłem na innych forach i nie widziałem żadnych przeszkód.

13. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Rozumiem, iź pomysł jest beznadziejny tylko dlatego, iż forum nie nakłania nikogo do zawierania transakcji z takimi osobami ??

edit: co więcej, mam wrażenie że nie czytacie ze zrozumieniem. Mi chodzi tylko oto aby był zakaz tworzenia takich postów w dziale dla świeżaków, a nie wszędzie.

14. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Wyjaśnienie masz w moim poście.

15. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W takim razie wyjaśnij mi czemu takie posty mają być zakładane w dziale dla świeżaków, a nie w dziale kupię, sprzedam, zamienię ?

16. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    A tu się już kłania regulamin, którego najwyraźniej nie znasz :) . Więc zapraszam do lektury przed kolejną rozkminą nad tym tematem.

17. Patrolek PL

Patrolek PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    W-wa
    A to ciekawe bo tylko na tym forum to mam i używam Google Chrome.

A to że jesteście w większości Polakami to się domyślam :)

Sorry za Offtopic :)

18. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18

Drogi moderatorze czyżbyś to Ty nie znał regulaminu forum ?

Regulamin nie określa ile trzeba mieć "nabitych" postów, aby zmienić rangę z "świeżak" na "użytkownik", co więcej regulamin jedynie mówi iż "świeżak" nie może zakładać tematów i pisać postów w dziale download.

I tu wracając do sedna sprawy, w pierwszym poście proponuję rozważyć zmianę tego regulaminu tak, aby "świeżak" nie mógł również zakładać tematów typu: kupię, sprzedam, zamienię w dziale dla "świeżaków".

19. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    "Użytkownicy przed uzyskaniem ilości 20 postów mogą tworzyć tematy tylko tutaj, zanim jednak stworzysz nowy wątek, przeszukaj forum w poszukiwaniu istniejącego i w razie potrzeby napisz właśnie w nim."

"Przed osiągnięciem 20 postów użytkownik może tworzyć tematy tylko w jednym, przeznaczonym do tego dziale:
    Dla Świeżaków. Zanim jednak stworzysz nowy temat, przeszukaj forum w poszukiwaniu podobnego tematu i w razie potrzeby wypowiedź się właśnie w nim."

Plus notka pod działem dla świeżaków: "Użytkownicy poniżej 20 postów mogą tworzyć tematy tylko tutaj, zanim jednak napiszesz cokolwiek. Na początek zalecamy przeczytanie artykułów i używania wyszukiwarki."

Dalej nie wiesz ile trzeba mieć "nabitych" postów, aby zmienić rangę z "świeżak" na "użytkownik" ?

Wytłumacz dokładnie dlaczego świeżak nie mógłby zakładać tematów typu: kupię, sprzedam, zamienię w dziale dla "świeżaków" ?

Wczytywanie...

Poleć forum