1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Online Pass w każdej grze - to kwestia czasu

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez mathss, Kwiecień 20, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. mathss

mathss Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gotham City

Twórca "Mortal Kombat" chwali system Online Pass.

Gracze od paru miesięcy muszą radzić sobie z coraz większą zachłannością wydawców usiłujących zniszczyć rynek używanych gier, poprzez stosowanie jednorazowych kodów, dających dostęp do wszystkich funkcji danego tytułu. Takie kody są implementowane w coraz większej ilości tytułów i wydaje się, że ten proceder będzie się nasilał, ponieważ popiera go coraz więcej producentów.

Do obozu popierającego tzw. system Online Pass dołączył właśnie sam Ed Boon, współtwórca serii "Mortal Kombat", który uważa, że kontrowersyjny system powinien znaleźć się w każdej grze.

W najnowszym wywiadzie dziennikarze zapytali Boona co sądzi, o tego typu rozwiązaniach, ponieważ zostanie ono użyte w najnowszej wersji krwawej sagi i będzie to pierwsze zastosowanie tego systemu w bijatyce.

"Kiedy sprzedajemy grę, chcemy by zwróciły się koszty jej produkcji. Produkcja gier kosztuje obecnie wiele milionów dolarów, jeśli więc ktoś odsprzedaje nasze gry, pozbawia nas części profitów. Musimy więc chronić nasze inwestycje."

Niestety Boon nie bierze pod uwagę faktu, że konsument, który raz zapłacił za nabyty tytuł, jest w ten sposób pozbawiany możliwości jego odsprzedaży, do czego ma całkowite prawo, ewentualnie musi znacznie obniżyć cenę, by potencjalnemu kupcowi opłacało się go nabyć. Jest to więc ewidentne działanie na szkodę konsumenta, a także działanie na szkodę przedsiębiorców, prowadzących na przykład wypożyczalnie gier.

System Online Pass zastosowany w nowym "Mortal Kombat", pozbawi posiadacza używanej kopii możliwości zabawy w trybie online. Będzie to możliwe jedynie przez dwa pierwsze dni, a potem użytkownikowi pozostanie tryb single, lub wydanie kilkunastu dolarów na nowy kod.

źródło. Onet.pl - Polski Portal Internetowy

2. Lotnik421 Xbox One

3. djcsm

djcsm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Czestochowa
    No ciekawe. I tak jest wielu graczy nie korzystajacych z funkcji online, wiec kody beda mialy swoj obieg wsrod graczy ;) Piractwo i tak nie zostanie wyeliminowane, a napewno znajdzie sie sposob by obejsc ten system. Swoja droga moze to tez ograniczyc ilosc graczy "legalnych" korzystajacych z uslugi gry przez siec, w koncu nie kazdego stac na nowa gre, a jesli cena kodow do gier bedzie wygorowana (a napewno bedzie...) to nie kazdy sobie pozwoli na jego zakup. Co wiecej, jesli ktos posiada dwie konsole (np. jedna w domu, druga na dzialce, czy tez w mieszkaniu.... sytuacja hipotetyczna) to zastanawiajace czy bedzie musial kupic dwa kody, czy znajdzie sie rozwiazanie pozwalajace korzystac z gry na dwoch konsolac (jakies konto moze? moze powiazanie do konta na xbla?)... Pewnie skonczy to jak system antypiracki stosowany w AC2 ;) bo z tego co wiem, to system ten juz nie funkcjonuje. ;)

4. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    kupuję głównie używki, jeśli myślą, że dzięki takiemy rozwiązaniu będę kupował nówki to się mylą.

5. crash5

crash5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Sprawdzone tytuły to się kupuje. FIFA naprzykład , ale co jak wyjdzie następna część? Czyli tak mam FIFA 11 z online pass nowiutka , wychodzi FIFA 12 chce sprzedać , bo ludzi nie zawsze stać na najnowszy tytuł więc kupują ''poprzedniczki'' no i chce sprzedać FIFA 11 i co i nic bo dostane za nią nie więcej jak 30zł.

6. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    A wg mnie dobrze że tak robią, można powiedzieć, że online pass czyli dostęp do multiplayera jest swoistą nagrodą dla tego, kto kupił nową, nieużywaną grę.

A jak kupujesz z obiegu to nie ma nagrody, nie ma multi. Dajcie spokój, chyba jak ktoś chce kupić grę na multi typu rasowy FPS (BC2,MW2, tak tak znacie te bajki) to chyba może się wykosztować by raz kupić nówkę, i na multi grać miesiącami ?

7. ChybeQ

ChybeQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    kolejny ruch ku nakłonieniu "konsolowców" do płacenia za gre online ;/

już za XBL trzeba płacić (gold) a i to jeszcze (niby jednorazowa opłata, ale zawsze dodatkowa opłata podnosząca cene gry [choć nie musi])

8. orzelorzel

orzelorzel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    podobno da się to obejść :p

edit/
    dodam od siebie że można jeszcze zrobić mini wałka z EA, kupując grę używaną z manualem i kodem (zużytym) można napisać do support zrobić skan,zdjęcie etc. i napisać do nich że dostałeś grę i nie chodzi Ci kod, i takie tam blablabla że na urodziny i nie masz paragonu, na innym forum ludzie piszą że to działa :) oczywiście support w uk :)

mini tutek :)

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  9. djcsm

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Czestochowa
    Jakimi miesiacami? ;>
    Nie kazdego stac kolego.
    Nie kazda gra jest warta tych 200zl (czasem ponad, czasem mniej, ale zawsze pieniadze, ktore de facto masz ze sprzedazy starszych tytulow...).
    Zreszta, zalozmy, ze nie jestes zadowolony z multi, co wtedy? Nie odsprzedaz gry, wyrzuciles kase w bloto. Jest wiecej przeciw niz za. A jesli chcieliby dac "nagrode" (brzmi jak tresura... "dooobry piesek, dostaniesz multi" ;] ) to mogliby dac "nagrode" dla avatara, lub jakis bonus do gry online, wczesniejszy dostep do dlc (o dzien, dwa, whatever...) to bylaby nagroda. Multi przysluguje kazdemu. To mogloby funkcjonowac gdyby gry byly tansze, w przystepniejszych cenach, bardziej dostepne (w mojej okolicy ciezko dostac nowe gry... niestety).

10. MrDraiger

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Stary, ale to już my, szarzy gracze nic nie poradzimy na to że gry nowe na naszą konsolę kosztują 200zł + opłacanie multiplayera, a na PC kupisz na steamie cd-keya za 75zł i grasz aż poronisz ^^ Nie chcę gadać że jak cie nie stać to nie graj, bo ja sam mało gier kupiłem na mojego Xboxa, właśnie z braku funduszy, na gry. A co do wersji że multi mi się nie spodoba, akurat do mnie to nie trafia, bo nie jestem wymagającym graczem, i zadowoli mnie 3/4 jak nie więcej gier. A do multika to do każdego pewnie bym się przystosował.

11. djcsm

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Czestochowa
    Ja sie nie wypowiadam tylko za siebie, ale staram sie rozpatrzec opcje problematyczne. Ja osobiscie malo oram na live, ale czasem jednak sie w cos przygra ;] Gdybym patrzyl tylko na to jak ja gram itp itd. To mnie to osobiscie rybka co oni tam nawrzucaja... (chyba, ze dodadza te bzdure do GH i DJH.... wtedy bedzie gorzej).

12. Raffcio

Raffcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Byloby w porzadku jakbysmy nie placili za golda tyle kasy... Coraz bardziej chca zdzierac kase z graczy... dobrze ze za odpalenie gry jeszcze nie place prowizji...

13. nadrat24

nadrat24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mława
    Hehe... To zostaje offline i xlink, bo z tego co wyczytałem to tylko multi blokuje

14. Ancient296

Ancient296 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Raffcio - ~130 zyla rocznie to nie jest aż tak wielki wydatek, żeby nad tym ubolewać. Gdybyś nie płacił, to M$ miałby na XBL wyłożone i zaistniałaby prawdopodobnie sytuacja z PSN (nie płacisz - gorsza usługa).
    Co do Online Pass. Nie wiem. Używek nie kupuję, bo jak już chcę kupić jakąś grę to nie kupuję jej po to, żeby po 2 tygodniach ją odstawić. Może dlatego nie przeszkadza mi jednorazowy wydatek na 3-4 miesiące ?
    Tak czy inaczej ktoś dobrze zauważył, że dużo osób nie gra na multi i kody tak czy inaczej będą krążyć wśród graczy (jestem nawet pewien, że Online Pass będzie można kupić na XBL za punkty MSP :D).

15. MrDraiger

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Ancient296 Ale też zrozum, że nie każdemu kalkuluje się kupowanie Liva na rok, bo jest to stracona inwestycja, np mi kupię sobie dziś liva na rok, pogram we wolne, w weekend coś, w święta, i tak dalej, a w dzień powszedni to jestem przykładowo zawalony szkołą czy wypadem ze znajomi, albo robotą, jak człowiek jest starszy : ) Wtedy takiemu osobnikowi bardziej się opłaci kupno liva na 3 miesiące, powiedzmy od czerwca do sierpnia, bo miałby więcej wolnego i mógłby godzinkę-dwie spędzić przy live, albo tak jak ja, wolę pograć po parę godzin dziennie w mmo na PC niż codzień na Xbox Live grać :p

16. Nafta-Katowice

Nafta-Katowice Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Katowice, Poland
    ze bede kupywal oryginaly to sie myla :D jak gra bedzie fajna i bede potrzebowal online pass to sobie kupie :) to niecale 40 zl :D a lepsze 43.50zl z plytka niz 200 +

17. KubexRIO

KubexRIO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Online Pass'a można już kupić na livie, wczoraj na przykład odpaliłem pierwszy raz Hot Pursuita, przy 'rejestracji' z ciekawości zaznaczyłem, że nie mam OP i chcę kupić, przeniosło mnie na marketplace i mogę powiedzieć, że kosztuje to 800 MSP.

18. djcsm

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Czestochowa
    W jakich grach juz jest Online Pass?

19. dennykropka

dennykropka Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jak nie zablokują uszkodzonych profili to nie będzie źle.
    Bo wszędzie można znaleźć np. online pass do fify 11

20. Ancient296

Ancient296 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    MrDraiger a abonament na telefonie musisz zapłacić niezależnie od tego, czy wygadałeś te 50 złotych, czy nie.

21. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Nie każdego stać a do piratów to się plujecie a sami robicie to samo tylko że jak idioci kupujecie używki, za które nawet grosza producent nie dostanie i ja jestem za a nawet za tym żeby producent dostawał 20% z cenny używanej gry, nie podoba ci się multi to masz pecha jak lud ci nie będzie smakować to co też będziesz chciał odsprzedać albo oddać ?? Bo nie wiedziałem że on tak smakuje.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum