1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Operacja laserowa oczu czy soczewki ?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez MaryGave, Listopad 12, 2010.

1. MaryGave

MaryGave Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zawiercie
    Witam tworzę ten temat i raczej po nazwie jego nie muszę się tłumaczyć że mam wadę wzroku noszę okulary po ich zdjęciu widzę rozmazane napisy w odległości nawet 4 m od napisu i myślałem nad soczewkami kiedyś obecnie pracuję dwa tygodnie więc w najbliższym czasie będę mógł sobie już na to pozwolić a może operacja laserowa ? co do operacji czytałem wypowiedzi że niektórzy mieli gorszą ostrość widzenia niż wcześniej i muszą nosić mocniejsze okulary przed operacją

2. Lotnik421 Xbox One

3. stawa

stawa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Słyszałem, że nie każda wada wzroku jest możliwa do korekcji podczas laserowego zabiegu.

Poza tematem. to:
    Pomyśl może nad zainwestowaniem w soczewki ortokorekcyjne. Ortosoczewki przeznaczone są do korygowania krótkowzroczności do -4,5 dioptrii i niewielkiego astygmatyzmu. Koleżanka załatwiała je w Nowy Wzrok i jest zachwycona.

4. MaverickPL

MaverickPL Guest

Serio? Na forum xboxa pytasz o rady w sprawie wlasnych oczu? :)
    Teoretycznie operacje laserowe oczy sa bezpieczne i daja bardzo dobre efekty. Nikt tez nie wie jakie beda ich skutki za na przyklad 30 lat i czy po tym czasie twoj wzrok sie makabrycznie nie pogorszy albo go nie stracisz. A moze nic sie nie stanie...
    Tyle wiadomo. I chyba lepiej zebys w sprawach wlasnego wzroku sam podejmowal decyzje.

A poza tym tak z Ciekawosci, co ci okulary przeszkadzaja?
    Potraktuj je jako fajny dodatek.

5. kasakasakasa

kasakasakasa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    idz sie zapytaj specjalisty. troszke niepoważnie pytać tutaj o to.

poszukaj na google wypowiedzi na jakims forum odnosnie pogorszenia jakosci wzroku po operacji.

6. Pls

Pls Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Raczej nie polecam zabiegów laserowych. Są ludzie, którym one pomogły - albo stale albo na jakiś czas. Ale jest też maaasa ludzi, którym np. naprawiło jedną wadę ale wywołało inną. Niektórzy zaczęli widzieć w innych kolorach na każde oko. Byli też tacy, którzy z krótkowzroczności stali się dalekowidzami. Nie kieruj się opisami na stronach różnych klinik, które pięknie kolorują jakie te zabiegi są bezpieczne i niemalże 100 procentowe. Mam kuzynkę okulistkę, która nosi okulary - pytałem dlaczego nie zdecydowała się na taki zabieg, odpowiedź była oczywista.
    Jeśli chodzi o soczewki, jak najbardziej tak. Jeszcze chyba nie słyszałem złej opinii na ich temat. Praktycznie każda osoba, która zamienia okulary na szkła, szybko zapomina o okularach. Choć warto mieć jedno i drugie.

7. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1668
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ja noszę okulary (stety bądź niestety :)). Jeżeli masz małą wadę wzroku (czyli taką że da radę kupić soczewki) to kup sobie soczewki. Ale od razu ci mówię że po tym co pisałeś (że masz rozmazany obraz bez okularów itp) to znaczy że pewnie masz cylindry na szkłach.. Więc nie wiem czy nie dyskwalifikuje to od razu soczewek.

W moim przypadku same szkła kosztowały 800 zł.. Więc nie chcę nawet wiedzieć ile kosztowały by soczewki. I z drugiej strony nie umiał bym sobie ich wkładać i wyciągać (dlatego to też nie wchodzi dla mnie w grę).

Idź lepiej prywatnie do okulisty (nie idź do tych idio*ow z kasy; bo ci tylko wzrok spier** tak jak mi!!) i niech ci dokładnie sprawdzą oczy i porozmawiasz sobie na temat soczewek itp.

Z forum raczej nikt ci odpowiedzi na to nie da chyba że ktoś jest specjalistą od oczu. Ale jak powiedziałem najpierw trzeba twe oczy dokładnie przebadać.

8. NonbankSpace

NonbankSpace Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nowa Sól
    Moja mama miała pierw soczewki a po kilku latach zrobiła Operacja laserowa oczu w Wrocławiu
    i jest w porządku

9. forumpost

forumpost Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam,
    Ja obecnie od 2 lat noszę soczewki i szczerze mówiąc nie zamierzam tego zmieniać. Mój lekarz okulista namawiał mnie na operację (bo mam małą wadę) ale nie zgodziłem się. Jak to się mówi to są oczy a nigdy nie ma 100% pewności, że operacja się uda. A soczewki są nie widoczne, ładne i poręczne. Pozdrawiam. Link do strony gdzie kupuje :)

10. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Co do operacji to jest zawsze jakieś ryzyko... Może na początek kup sobie soczewki, po jakimś czasie zobaczysz czy coś się polepsza czy pogarsza... Jeśli będzie jeszcze gorzej to operację można zaryzykować. Też mam dosyć dużą wadę wzroku i mnie to męczy, ale jak na razie nie ma kasy ani na soczewki, ani na operacje... :)
    Pozdrawiam

11. bartoszKSSG

bartoszKSSG Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    66-400
    operacja to w pewien sposob ryzyk fizyk, nikt nie da Ci gwarancji co będzie po, sam się nad tym zastanawiałem ale na dzień dzisiejszy jestem na nie. Soczewki tak, ale niedkonoca wygodne, do chodzenia po domu raczej szkielka. Ale czy taka slepota "nie ma swoich urokow"? ja to zawsze sie smieje ide ulica stado pieknych kobiet z daleka, czar pryska gdy już dostrzegam...

P.S> Do tych <...> koles nie pyta o wasze zdanie, jak by mialo by byc the end-em a tylko o opinie. O P I N I E

Wczytywanie...

Poleć forum