1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Opinie o FALCONIE

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez bashioke, Marzec 28, 2012.

1. bashioke

bashioke Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdansk
    Witam. Jako że posiadam już blisko 5 lat FALCONA który nigdy nie miał problemów nawet najmniejszy, po za cd-romem (lite-on który na stojąco gorzej czyta płyty i ma problem z otwieraniem pustego cd-romu^^ lecz to wada napędu na którą narzeka dużo ludzi) stwierdzam że jest ona tak samo bezawaryjna jak JASPER. Nigdy nie miałem rroda ani nie odczułem przegrzewania się konsoli. Nawet po kilku godzinach gry z płyty konsola jest dalej chłodna. Jedynie lekko część tylnia obok wiatraków jest troszkę ciepła! Dokładnie troszkę ale to chyba normalne. W końcu to urządzenie elektryczne. Konsola była ciepła tylko wtedy kiedy np. grałem w gta 4 wieczorem i zasypiałem zostawiając ją włączona na 10 godzin ^^. + to że grałem z 4 h :D. Więc to już spore obciążenie a mimo wszystko konsola nigdy nie wywaliła żadnego błędu. Sądzę że FALCON = JASPER. Lecz skąd wzięła się ta negatywna opinia na temat innych konsol niż JASPER? Skoro z informacji mi wyczytanych w internecie FALCON ma tak samo rzadko problem z rrodem jak i JASPER. Tylko 1 generacja miała problemy z przegrzaniem. Co sami o tym sądzicie? Prosiłbym o wypowiedzenie się osób które mają jakieś pojęcie w tym temacie. Będzie to dla mnie bardzo przydatne ponieważ czytając opinie że wszystkie konsole są do 4 liter poza jasperem i slimkami, chciałem swoją konsolę sprzedać/oddać i kupić slimkę aby wykonać jtaga. Lecz z informacji w internecie widzę że FALCON też cieszy się dobrą opinią. Co o tym sądzicie? Moim zdaniem JASPER=FALCON. Nie ma co zniechęcać nowych nabywców xboxa tym że konsola jest wadliwa, skoro w rzeczywistości nie jest.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Bogas

Bogas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    a moim zdaniem nie ma co pisać że FALCON = JASPER , FALCON 65NM,90NM , JASPER 65NM,65NM , falcon jest bardziej podatny na przegrzanie się co nie znaczy że jest gorszy od Jaspera lecz moim zdaniem nie ma co pisać ze jedno i drugie niczym sie od siebie nie różni , jesli masz xboxa na płycie głównej Falcon i sie nie przegrzewa po mimo ostrego katowania to sie ciesz i miej w du*** złe oceny innych ludzi :) takie jest moje zdanie

4. bashioke

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdansk
    jtag to 250 zł :D Także nie do końca powinienem mieć w ***** opinie :D. Ale po prostu z czystej ciekawości założyłem ten topic. Bo jest ciekaw opinii innych osób posiadających FALCONY. Btw. da się sprawdzić datę produkcji xboxa nie mając oryginalnej obudowy? .

równy w sensie awaryjności :D. Bo na FALCONIE zdarza się RROD ale i na JASPERze się zdarza.

Widzieliście kiedyś coś takiego? hahaha :D. To jest zamontowane na falconie po rrodzie :D. Serwis w internecie pisze że wszystko jest robione oryginalnym sprzętem itp :D.
    (to nie moja konsola, ale można to znaleźć w ogłoszeniach na www.trojmiasto.pl)

5. mario1500

mario1500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    To ja się dołączę do tematu i ochłodzę trochę Twoje emocje odnośnie Falcona.
    Posiadałem Falcona od 2007 roku (jeden z pierwszych) i w grudniu ubiegłego roku w konsoli pojawiła się zielonkawa pixeloza po czym zniknął obraz, podgrzałem GPU wymieniłem pastę dołożyłem jeszcze jeden wiatrak który wpompowywał powietrze do środka i konsolka chodziła do końca stycznia po czym wywaliły się czerwone diody :D - olałem ją i kupiłem Slimkę
    Znam też bardzo dużo przypadków ludzi z Falconami które już dawno leżą na śmieciach. Wiec jeśli nie wymieniałeś jeszcze pasty na prockach to uczyń to jak najszybciej, bo może się okazać że np. jutro napiszesz że Twój Falkon zaczął walić pixelami.
    Falcon'a nie porównuj do Jasper'a bo to dwie różne technologie (podobne ale nie w GPU).

6. Rafau666

Rafau666 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    465
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Stary Sacz
    Falcony to loteria, jedne chodza kilka lat a inne (np mój pierwszy xbox) padaja po pól roku :)

7. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    mam 2 falcony z 2007 roku jeden pod RGH więc dociskam go maksymalnie i nie było w nim jeszcze nic wymieniane, działa poprawnie. W drugim zaczynały się robić pixele więc usunąłem X-Clamy, wymieniłem pastę i też działa ale wiadomo mniej używany.

8. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Ja mam Falcona od 3 lat i chodzi jak nowy, nie maiłem z nim żadnych problemów i nie zanosi się na to :) Konsola dziennie chodzi średnio 6 godz. ze względu na 2 graczy :) Też zastanawiałem się nad kupnem SLIMA ale doszedłem do wniosku że pozostanę przy Falconie ponieważ jestem ciekawy ile jeszcze pochodzi :) myśle że do następnej generacji pociągnie :)

9. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    falcon falconowi nierówny i z mojego doświadczenia wynika że te produkowane po 06.2008 praktycznie są bezawaryjne i nie spotkałem jeszcze ani jednej uszkodzonej z tego okresu. Za to z tymi wcześniejszymi to loteria, można trafić dobrą sztuke, a może być awaryjna i żadne reballingi jej nie pomogą. Przez moje ręce przeszło KILKASET falconów, więc mogę coś więcej na ten temat niż pojedyńczy użytkownik, któremu chodzi konsola od 5 lat lub takiemu co padła po miesiącu. Dlaczego tak jest pewnie nigdy się nie dowiemy bo Chińczycy czy MS nie przyznają się do błędów produkcyjnych lub wad laminatu czy procesorów

Co do jasperów, to zdarzają się RRODy, ale jak dotychczas miałem takich 4 sztuki z czego każdy po reballingu chodzi idealnie, więc ten model jest praktycznie bezawaryjny.

10. Rainbowek

Rainbowek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mocny jesteś chłopie, na podstawie tego, że twoja konsola chodzi oceniasz całe miliony wyprodukowanych sztuk.

11. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Panowie moim zdaniem, oczywiście mogę się mylić, z falconem jest jak z samochodem jak o niego dbasz to ci będzie długo służył (oczywiście jak nie masz bubla z fabryczną usterką)...wymiana chłodzenia, wywalenie X-clamów, dodatkowe chłodzenie wewnątrz konsoli i uszczelnienie tunelu to dopiero początek zabawy ;-) ...są działania które wydłużą życie każdej konsoli, ale wiadomo nie można kierować się zachowaniem jednostki w ocenie masy.

12. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    5lat jak ci chodzi to na do rekordów ginessa to trzeba dodać ,jedni się chwalą ile lat mają falcona ale ile na nim grali dzienie to nie mówi nikt o tym, konsola po zmianie pasty uszczelnieniu tuneli .pochodzi troszke dłużej finish przeważnie rrod po 2-3lat zależy ile kto grał i czy uszczelnił sobie tunele czy wymienił paste i gdzie ja trzymał i ile miała wentylacji to też ma znaczenie ,moja opinia głośne,brzydkie,psujące się badziewie miałem 2falcony jeden nowy drugi używka różnily się data ale to ten sam badziew i tak

13. Stan

Stan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gdańsk
    ja mam falcona z listopada bodajże 2008 roku i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć, jest eksploatowany prawie dzień w dzień i swojego czasu był wykorzystywany ma maxa i wszystko ok :) tylko wymieniałem napęd ;)

14. XBOX-M4ST3R

XBOX-M4ST3R Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    69
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Mój pierwszy Xbox miał Falcona i po roku dostał E74. Przed tym błędem na ekranie oczywiscie pixeloza. Był naprawiany 3 razy bo miałem gwarancje w serwisie (nie M$). Dbałem o niego jak się dało. Stał w przewiewnym miejscu i tak się zepsuł.

15. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    ja pierwszego falcona mialem z 2008 roku i wysiadl po kilku miesiacach, a nie katowalem go zbytnio, teraz mam jaspera i dziala juz dwa lata bez zadnej usterki, wiec cos w tym musi byc i stwierdzenie na podstawie jednej sztuki ze akurat dziala i jest tak samo malo awaryjny jak jasper uwazam za smieszne

16. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    uszczelnianie tuneli tak samo nic nie daje jak podstawki chłodzące i inne tego typu wynalazki. Jak automatyka jest ustawiona to i tak temperatura procków będzie taka sama. Co do zmiany pasty to zdecydowanie odradzam, chyba że komuś sie radiator od procesora odklei i wyraźnie konsola głośniej pracuje to tylko wtedy sie za to zabierać. MS nie przez pomyłke klei procesory do radiatorów, a nikt po zmianie pasty nie zrobi tego żeby radiator idealnie przylegał do procesora

17. sebeksh

sebeksh Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Również mam falcona kupionego jako używany w grudniu 2010 roku, problemów z nim 0, NIGDY nie widziałem czerwonych światełek, może i gram rzadko, bo raz na tydzień, chyba, że coś mnie wciągnie, to wtedy może z 3-4 razy na tydzień po 1 godzince na dzień. Chyba mam po prostu szczęście, ale wole odpukać. :D

18. bashioke

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdansk
    moja opinia wywodzi się również od innych posiadaczy nie tylko mnie. Dlatego je porównuje. Co do pracy napędów i płyty... Czy slim chodzi równie głośno jak fat?

19. Rafau666

Rafau666 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    465
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Stary Sacz
  20. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    slime jest bardzo cichy szczególnie jak grasz z płyty .rrody przeważnie są z przegrzania i wyginającej się płyty przez co pękają połączenia płyty z gpu. jak konsola ma rroda to już po zawodach, bo się tak nie stwierdzić czy gpu/cpu wysłachła pasta czy nie.

21. bashioke

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdansk
    a są roznice miedzy wersjami slim? Tak jak w wypadku FAT? Wszystkie slimy da sie przerobic lt/jtag? Chce sie przymierzyc do kupna lecz nie wiem ktorej

Wczytywanie...

Poleć forum