1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Opis płyty Falcon

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez michaltd, Wrzesień 24, 2013.

1. michaltd

michaltd Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzisiaj rozebrałem mojego xboxa na płycie Falcon. Nie jestem biegły w tych sprawach, a kilka rzeczy mnie ciekawi. Jak by ktoś potrafił nazwać rzeczy zaznaczone na zdjęciu, zaspokoił by moją ciekawość.

Jesli chodzi o fragment numer 5, to dotycze to najprawdopodobniej przerobienia chłodzenia po przeróbce RGH przez jakiegoś majstra. Ciekawi mnie dlaczego te dwa kabelki są wyciety i podpięte gdzie indziej.

Tu link do zdjęcia:

tu większa wersja

http://ifotos.pl/zobacz/Falconjpg_nsxheea.jpg/

dzieki za pomoc

2. Lotnik421 Xbox One

3. dragus1208

dragus1208 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chojnice
    1. Mostek ( Southbridge ) - taki łącznik z wszystkimi innymi częściami
    2. Chip skalujący (HANA)
    3. Pamięci ( RAM )
    4. Pamięć gdzie zapisany jest dashboard (NAND)
    5. To jest chip który odpowiada za działanie RGH.

Te kabelki które są od wentylatora są tam przylutowane bez sensu. Ktoś na stałe ustalił prędkość wentylatorów podłączając je pod stałe napięcie. Czy będziesz miał 50 czy 100C to wentyle będą się tak samo kręcić. Beznadziejny pomysł. Lepiej za pomocą dashlaunch'a ustawić sobie niższe temperatury przy których wentylatory mają przyśpieszać. Dużo wydajniej i bezpieczniej.

1 osoba to lubi.
  4. michaltd

michaltd Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mostek po dotknięciu jest dośc cieply, rozumie że nie wymaga dodatkowego chłodzneia skoro nie ma nawet czujnika temperatury.
    No własnie miałem te same przypuszczenia, chodzi głośniej od odkurzacza, a na żadne programowe zmniejszenie obrotów nie reagował, dlatego wziąłem się za rozkręcenie go.
    Dzieki za pomoc pozdrawiam

5. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Mostek po dotknięciu ma prawo być bardzo ciepły....gorący, jednak nie parzący. Czujnik temperatury..... teraz już rzadko stosuje się czujniki zewnętrzne, w ten czas czujnik może być już w układzie BGA.

Wczytywanie...

Poleć forum