1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ori and the Blind Forest

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Sae, Wrzesień 14, 2015.

1. Sae

Sae Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    70
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    679765417.jpg
    W tym wątku tylko opinie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Biały406

Biały406 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    W sumie grę ukończyłem już jakiś czas temu, ale przypomniałem sobie o niej z nowego PSXa i coś o niej muszę napisać.

Nie śpieszyłem się podczas przechodzenia bo gra zajęła mi 13 godzin i wg statystyk 516 śmierci choć wydaje mi się, że było ich więcej ze względu na finał w którym zginąłem 130 razy:p Za to sławny etap wodny zrobiłem za drugim razem:D Co warto podkreślić nie jest to tytuł, który można ukończyć mając poprostu farta bo tutaj przeciwnik nie wypadnie z toru jak w wyścigach albo przypadkiem nie rzuci granatu pod własne nogi jak niekiedy w fpsach. Niektóre hardkorowe sekwencje wymagają naprawdę dobrego obycia z padem i refleksu połączonego z idealnym timingiem.

Na szczęście dla kogoś kto jednak popełnia dość sporo głupich błędów (np. ja) system sejwowania jest znakomity. Trochę bałem się jak to działa bo zapisanie stanu gry wymaga jednej niebieskiej kulki mocy. Która może być zużyta na ataki specjalne więc ze względu na to by nie zaciąć się na jakimś trudnym momencie bez możliwości save'a nie użyłem takiego ataku ani razu w ciągu całej gry (poza przejściami tego wymagającymi). Oczywiście oszczędności nie były aż tak potrzebne bo dość szybko dochodzi się do momentu gdy niebieski pasek jest długi na 7 kulek (max to chyba 15) a zapis wymaga tylko pół więc sejwów mogłem robić tyle ile chciałem a ze względu na często znajdowane niebieskie kwiatki czy bańki (nawet nie wiem ja jak to nazwać:D ) przez większość gry ten pasek był pełny lub prawie pełny.

Sekcje platformowe to absolutne mistrzostwo. Rewelacyjne projekty w połączeniu z piękną grafiką, muzyką i bardzo fajnie przygotowanymi przeciwnikami dały grę do której człowiek się przyklejał. Na dowód mam to, że to chyba pierwsza gra na XOne gdzie wyłączając konsolę o piątej rano robiłem to z rozsądku a nie faktu przysypiania nad padem.

Na koniec wspomnę o mechanice. Ori potrafi sporo fajnych sztuczek, ale cholernie spodobał mi się patent z odbijaniem się od pocisków i przeciwników. Niby takie proste a jakie genialne.

Co prawda największy szał na Oriego już minął, ale osoby szukające wyzwania muszą ten tytuł znać. Casuale niech go lepiej nie ruszają, chyba że są bardzo ambitni i uparci. Szukającym łatwiejszej platformówki polecam Rayman Legends, który dodatkowo posiada coopa.

Fajnie jakby deweloperzy stworzyli coś podobnego bo bardzo spodobała mi się ta formuła rozgrywka, ale nie wrócę już do tej gry. Nie po tym frustrującym finale:D

4. Ciernicki

Ciernicki Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cudowna wizualnie, genialna muzyka,dobra historia jak u disneya, warto poznać:) Ale to wszystko..nic, bo genialny jest sam gejmplej, gra która jest naprawde grą, a o to coraz trudniej.

Wczoraj drugi raz zagrałem i dalej jest szał i znowu wzrusza, choć może troszke mniej niż za pierwszy razem:), za to można się skupić na rozgrywce, która dalej jest genialna :D jak nie lepsza, bo bardziej płynna, patrz: Ginso Tree, sekwencja która jednoczesnie kocham i nienawidze za te wszystkie kilkadziesiąt prób za 1 razem, tym razem poszło gładko:). Kto nie grał powinien, kto grał może jeszcze raz.

5. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Napiszę trochę od siebie:

Ukończyłem grę na poziomie Easy .... gra bardzo przyjemna malownicza grafika bardzo ładna.
    Grywalność jest na poziomie kozackim !!!
    Przepiękna, malowicza sceneria i świetny soundtrack pozwalają w pełni docenić tę produkcję. To gra trudna, ale warta wysiłku.
    Gra jest typową platformówką (najbardziej fantastyczną grą platformową w jaką grałem , reszta crapu może nie istnieć :) )

Jak kolega wyżej napisał gra znienawidzona i zarazem pokochana za to co kryje w sobie.

Grając w Ori przez większość czasu albo podziwiamy mega piękne widoki,albo się denerwujemy , że "K***a się nie udało". Taka to bowiem produkcja, która zarówno oferuje, jak i wymaga bardzo wiele.

Moja ocena to 10/10 bo produkcja jest warta uwagi mimo tego że od premiery minęło już troszkę czasu. Ten kto lubi takie gry powinien to ograć.

Plusy
    Super grafika i pięknie przedstawiony świat
    Rozgrywka na bardzo dobry poziomie
    Zdobywanie super umiejętności
    Soundtrack !

Minusy
    Momentami tak trudna że się odechciewa grać ;-)

Ostatnia edycja: Marzec 24, 2016
    Onicniepytaj, goran i Ewengard lubią to.
  6. borekns

borekns Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katowice
    Muzyka super
    Grafika... Świetna
    I to tyle. Jak dla mnie brakuje jej miodu a może po prostu za trudna... nie wiem ale miałem kilkanaście podejść i żałuję, że nie mam wersji pudełkowej bo odspezedalbym bez wahania. IMO strata pieniędzy

Wczytywanie...

Poleć forum