1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Oryginalny dysk Seagate - problem z wydajnością

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez maciej14, Październik 13, 2014.

1. maciej14

maciej14 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Zakupiłem konsole fat z dyskiem 20 GB Seagate. Dysk jest zaśmiecony "demówkami" gier itp. Gdy próbowałem coś zrobić konsola nie wyrabia, czy to odpalenie gry z dysku/płyty czy choćby założenie nowego profilu. Po prostu się nie da. Konsola drastycznie spowalnia, zwiesza się itd. Po odpięciu działa wszystko idealnie. Dysk podpiąłem również do innej konsoli i tam jest ten sam problem. Postanowiłem go wyjąć z obudowy i podpiąć do PC ( tak wiem, że grozi to bezpowrotnym "naprawieniem" pod kątem windowsa ). Windows xp mini nie wykrył go w eksploratorze. Odpaliłem HD Tune a ten nie znalazł ani jednego błędu. Podpiąłem ponownie dysk do konsoli i nadal jest on widoczny dla niej.
    Podczas formatowania z poziomu konsoli wyskakuje błąd, poszczególnych elementów też się nie da usunąć. ( komunikat: "podczas wykonywania czynnosci wystapil problem" )
    Jest jeszcze coś co mogę sprawdzić/zrobić? Dobra kondycja w HD Tune jest co najmniej dziwna.

Zdjęcie z HD Tune:

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Pokaż zakladke health

4. maciej14

maciej14 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niestety juz schowałem dysk i nie mam screena, ale w health było również wszystko ok

5. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Czy on robił quick skana 14 minut? Jeśli tak to dysk umiera. Quick skan mojego dysku 2tb trwa z 40 sekund.

6. maciej14

maciej14 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Moze to przez fakt, ze sam windows xp mini muli mi starsznie, odpalany jest z hirensa

7. Dawidovy

Dawidovy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dokładnie, dysk do wywalenia. Mi quick skan dysku 500gb w laptopie trwa niecałe 40 sekund, a co dopiero mówiąc o 20GB.

8. prourug

prourug Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kutno, Poland
    Dysk na 99% jest uszkodzony, ostatnio miałem taki sam przypadek. Ostatecznie konsola już w pewnym momencie przestała się z nim uruchamiać. Jak chcesz mam 60GB w bardzo dobrym stanie, za nie wielkie pieniądze.

9. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Też miałem podobny przypadek ale w moim pokazało jeden czerwony kwadracik. Może tutaj przyczyna leży gdzie indziej ale z pewnością dysk już pada.

10. maciej14

maciej14 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Po powrocie do domu zrobię jeszcze raz pełny skan.
    @prourug ten dysk to za ile? bo mam do kupienia WD Scorpio 80 GB za 39 zł

11. prourug

prourug Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kutno, Poland
    No to u mnie trochę więcej bo 50 zł ale to oryginał który wkładasz i działa. Tego wd jeszcze musisz przerobić.

12. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1260
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie musisz robić pełnego skanu, zrób screen smart czyli Health i wrzuć ale jak już wspomnieli ci wyżej 15min samo mówi za siebie, szukaj nowego dysku ten jest zużyty eksploatacyjne.

13. maciej14

maciej14 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zdjęcie z zakładki health.

Oczywiście zamierzam kupić nowy dysk, ale wyniki są dla mnie dosyć dziwne, choć po tym jak chodzi to też uważam, że nadaje się do kosza.

Wczytywanie...

Poleć forum