1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Oszukali mnie na allegro - parę pytań

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Mnih, Maj 15, 2013.

1. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    witam, 6 lutego kupiłem na allegro myszkę, w opisie aukcji było napisane, że czas oczekiwania na towar od 8 do 60 dni, jako, że na czasie mi nie zależało a była to jedyna aukcja z tą myszką to zamówiłem. Napisałem im 2 razy maila, powiedzieli, żeby spokojnie czekać, przesyłka dojdzie. Na ich koncie zaczęło przybywać negatywów, zmienili czas oczekiwania na towar na 60 dni ROBOCZYCH, o których wcześniej nie było mowy, żeby móc się jakoś tłumaczyć pod negatywami. Od 2 tygodni nie odpowiadają na maile, z tego co czytałem w jakimś negatywie, sprawy nie można zgłosić do allegro, bo minęło więcej niż 60 dni, zostaje więc tylko pójście na policję, ale czy to cokolwiek da? Myszka kosztowała 130 zł, warto iść z tym na policję?

2. Lotnik421 Xbox One

3. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Według mnie powinieneś przejść się z tym na policję, na pewno nie zaszkodzi.

4. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    na policje i pisać do allegro kiedyś ci może wypłaca za nią. Ale tak czy siak kasy szybko nie zobaczysz.

5. DJVahn

DJVahn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Policja to nawet chyba nic sie nie ruszy, bo szkoda pieniezna musi byc gdzies minimum 300złotowa.

6. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    ale potrzebuje raport z policji do zgłoszenia do allegro żeby mu to wypłacili.

7. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    ...
    Nie ma znaczenia.

Idź na policje, za 6 miesięcy zapuka do niego policja. Weź też od nich potwierdzenie wszczęcia postępowania i niech allegro wypłaci ci te 130zł.

8. kamil90

kamil90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zawoja
    Dlatego nigdy nie wpłacam na konto. Mojego kolegę oszukał z Galaxy SIII. Wpłacił zaliczkę 600 zł a resztę gdy dojdzie telefon. Zaliczka w grudniu a telefonu nie ma :(

9. paxmack

paxmack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wroclove
    Na stronie allegro masz postępowanie w przypadku oszustwa. Musisz spełnić kilka kryetriów nim allegro się tym zajmie. Na początku musi zgłosić sprawę policji. Jeśli będą uważać, że się tym zajmą, to będzie wszczęte postępowanie, a dalej już wszystkim zajmie się allegro w twoim imieniu. Niestety nie zawsze masz szanse odzyskać kasę :(

10. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Tutaj masz jak postępować, Program Ochrony Kupujących a co do kwoty to jeśli oszukał więcej osób, to będzie zbiorowe oskarżenie, Policja zbierze wszystkich oszukanych policzy ile ukradł i do sądu.

11. maciekww28

maciekww28 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    allegro niczym się nie zajmie - ich to tak interesuje jak życie seksualne mrówek

znajomka oszukali na 6 stówek - zgłosił do allo, poszedł na policję - gliniarze go wyśmiali, spisali protokół i po kilku tygodniach dostał odp. że koleś przebywa za granicą i sprawa została zamknięta.

12. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Co sie nie sprzeda normalnie sprzedaj na allegro.
    ehh. Ludzie po negatywach nie patrza czy co? Sprzedawca co ma (już) ich troche to juz wiarygodny nie jest, co najwyzej cos zy (wtf?) kilka zl mozna kupic w ramach ryzyka. (tutaj w ogóle nie ogarniam)
    A pozniej kase odzyskac jest trudno lub w ogóle się nie da.

myślę że powinieneś poświęcić trochę czasu na poprawienie stylistyki.
    Kilka znaków interpunkcyjnych dodatkowo i od razu całe zdanie inaczej brzmi, co nie ?
    ~z0nk31

13. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    No popatrz, a w moim mieście w 2011 roku zgłosiłem oszustwo na 121,70zł i wszczęto postępowanie. Zwrot kasy też dostałem, a dzieciaka złapali po 5 miesiącach.

Nadal nie wiem co to ma do tematu, ale odpowiem : każdy kupujący z IQ +75 zwraca uwagę na powód wystawienia negatywa, a nie to że ktoś go wystawił.
    Tak... "Wogule".

Zresztą to nie temat czy dostanie pieniądze czy nie tylko co ma zrobić, bo ktoś go oszukał. I to zostało już powiedziane.

1 osoba to lubi.
  14. paxmack

paxmack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wroclove
    hahaha...~z0nk31, dobra robota :D
    Masz link odnośnie postępowania na allegro, to bierz się do roboty :)

15. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Dodam od siebie - też raz korzystałem z POK na allegro. Kasę odzyskałem szybko (300zł za kinecta)

Wczytywanie...

Poleć forum