1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

OSZUSCI ! Jeżeli zamieniasz/kupujesz/sprzedajesz sprzęt - KONIECZNIE PRZECZYTAJ !!

Temat na forum 'Zamienie' rozpoczęty przez mentos7, Maj 16, 2012.

1. mentos7

mentos7 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witajcie !
    JEŻELI CHCESZ DOKONAĆ TAKOWEJ TRANSAKCJI, KONIECZNIE PRZECZYTAJ !!!
    Zaczynamy.​

1 złota zasada - wpisz część danych adresatu w google, poszukaj jakiś informacji. Mi uratowało to około 1200 zł ! Np. Imie nazwisko miejscowosc

Temat utworzyłem z myślą o użytkownikach, którzy chcą się wymienić lub padli ofiarą oszusta.
    Jeżeli zostałeś oszukany, napisz w tym temacie. W ten sposób pomożesz innym i sprawisz że złodziej oszuka mniej osób !!!

Jak się zabezpieczyć przed oszustem ?

bezpiecznego zabezpieczenia o w polskim internetowym handlu niema.

Działają serwisy takie jak Gametrade, jest to najlepsza i w sumie jedyny w miarę bezpieczny sposób na wymienianie się konsolami, jednak oni NIE UBEZPIECZAJĄ paczki. W razie czego potwierdzą wymianę oraz podadzą wszystkie niezbędne dane policji. Więcej nie mogą zrobić, bo nie mają praw do tego. Nie są jakąś do łapania złodziei czy coś tym rodzaju, choć robienie na ich usługach jest zawsze jakimś dowodem transakcji. Gametrade jest w tym wypadku najlepszym możliwym rozwiązaniem, jednak również jest to wystarczające zabezpieczenie. Aczkolwiek brawa dla nich, ponieważ odrazu zainteresowali się całą sprawą. Wysłali do mnie emaile, jego konto zablokowali. Poradzili co zrobić w danej sytuacji. Polecam ten serwis.

Allegro również nie jest dostatecznie bezpieczne. Jak wiadomo wymieniać się nie da przez ten serwis, po prostu nie posiadają takiej opcji. Obie strony mogą wystawić swój przedmiot, jednak jak wiadomo trzeba ustalić określoną cenę mimo tego że chcecie się tylko wymienić.

Nie umawiajcie się, że na daną godzine wysyłacie przedmiot, bo to również niema najmniejszego sensu z tego powodu że:
    - w paczce mogą Ci przyjść kartofle
    - skąd będziesz wiedział, że on mówi prawdę i wyślę paczkę?

Zostałem oszukany, co mam zrobić ?

Sprawdź paczkę w "śledzeniu paczek". Jeżeli robiłeś to pocztą polską, to numer paczki jest tym obok kodu kreskowego. Pisz go bez nawiasów oraz spacji.

Jeżeli wysłałeś paczkę i po powrocie do domu zauważyłeś że osoba z którą próbowałeś nawiązać handlową współpracę wygląda na oszusta bądź jest oszustem, pędź natychmiast na pocztę polską z której wysłałeś paczkę ! . Istnieje protokół "Żądanie zwrotu paczki". Powiedz to na poczcie, jeżeli będą robili zdziwione miny (tak jak było to w moim przypadku, nie wiedzieli co to jest. SAM musiałem przy nich zadzwonić na infolinie) stój i walcz o swoje. Jesteś ich klientem, JEST TO ICH OBOWIĄZEK ŻE MAJĄ CIEBIE OBSŁUŻYĆ !!! W moim przypadku wyglądało to tak, że wszyscy oprócz mnie musieli opuścić pocztę, bo pracownik tak kazał. Po godzinię kłótni, dzwonienia "szarpaniny" słownej z pracownikiem poczty udało mi się zatrzymać paczkę. Da się ? No da ! (więcej informacji tej historii na dolę.) Powiem tylko że był to trzeci dzień od momentu wysłania paczki priorytetowej i dosłownie godzinka później a oszust dostałby swoją paczkę.

Jeżeli paczką doszła do oszusta, a jesteś pewny że padłeś ofiarą oszustwa - nie czekaj !
    Pisz maile do serwisu że zostałeś oszukany, następnie udaj się na komisariat policji i również walcz o swoje.
    Opowiedz im o zaistniałem sytuacji. Jednak bądźmy szczerzy w tym momencie ciężko będzie odzyskać stracony przedmiot, bądź odszkodowanie.

Bez obaw nie jest to takie straszne jak to by mogło się zdawać.
    Nieprawdą są także mity o "niskiej szkodliwości społecznej", niskich kwotach itp. każde takie zgłoszenie jest rozpatrywane jako wyłudzenie ścigane na podstawie art. 286 paragraf 1 Kodeksu Karnego. W 80% przypadków po tym jak oszust otrzyma wezwanie na Policję odsyła grę lub zwraca pieniądze. Ważne abyś dobrze się przygotował do tego zgłoszenia.

Przed zgłoszeniem na Policję:

- zbierz wszystkie dane o oszuście, dane kontaktowe, historię
    korespondencji, transakcji, logi z GG/sms i zrób kopię na płycie CD
    oraz wydrukuj wszystko

Przy zgłaszaniu sprawy na Policji

- zaznacz że transakcja zaszła na portalu Gametrade.pl - Policja
    zwróci się do nich o udostępnienie dodatkowych danych tej osoby -
    adresów IP komputerów z których korzystał

NIE BÓJCIE SIĘ WALCZYĆ O SWOJE. PŁACICIE ZA PRZESYŁKĘ, WIĘC JEŻELI PACZKA JEST WDRODZE MASZ PRAWO DO ZAŻĄDANIA ZWROTU PACZKI, NAWET JAK PRACOWNIK ROBI ZDZIWIONE MINY !
    TAK SAMO Z POLICJĄ, WALCZCIE ! DOMAGAJCIĘ SIĘ O SWOJE, RÓBCIE TO Z KULTURĄ JEDNAK STANOWCZO. PŁACICIE PODATKI, WIĘC TO JEST W ICH ******** OBOWIĄZKU ZWRÓCIĆ WAM KONSOLĘ.

Lista i dane oszustów oraz opis sprawy

Temat będę uzupełniał, proszę tylko napisać w temacie lub jak nie odpisuję to na PW.

Daniel Krawczyk z Nysy (Ofiarą oszusta był: mentos7) ​

Daniel Krawczyk z Nysy(Ofiarą oszustwa jest użytkownik Dethmold)

(Daniel Krawczyk z Nysy (Ofiara: pik001)​

Lista oszustów !

Daniel krawczyk z Nysy - próba oszustwa użytkownika: mentos7, Piron, Dethmold,pik001. (Najprawdopodobniej jeszcze dużo więcej użytkowników).
    TOBIASZ OLEKSIAK nick Fangos77 - Próba oszustwa: Szybki999,~akir
    Skiz - nicki na Gametrade.pl :realares, realskizo próba oszustwa: Szymek56

Lista będzie ciągle uzupełniania.
    ************************************************************************************************************************************************

Jeżeli macie jakieś uwagi co do tematu, widzicie błędny językowe, coś jest dla Was nieczytelne. Wiem że tekst jest chaotyczny, dlatego piszcze jak czegoś nie rozumiecie !

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. KaBooM

KaBooM XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    fajna inicjatywa ale czy ktoś się nie przyczepi za podawanie danych osobowych takich osobników co w h...j lecą dla kilku złotówek heh

4. mentos7

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Nie podałem jego całkowitych danych. Tylko Imie i Nazwisko plus miejscowosc, ktore moze byc sfalszowane.
    Nie dla kilku złotówek, ponieważ 1200 zł to już nie takie małe pieniądze, szczególnie jak okradnie tak kilka osób.

5. KaBooM

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    no ja wiem że w twoim wypadku to sporo kasy ale też zdarzają się barany co dla 10 pln cie oszukają, niestety

6. zetrov

zetrov Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lodz, Poland, Poland
    stawiam, ze nawet dane zle podal jesli chodzi o imie i nazwisko wiec problemu nie powinno byc. dobra inicjatywa

7. KaBooM

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    a tak z drugiej strony to kolega mentos farta niesamowitego miał heh

8. mentos7

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Okaże się czy farta, o paczce na razię nic nie wiadomo, udało mi się dowiedzieć że jest wstrzymana. Napisałem jakąś zgodę niby. Mam nadzieje że zobacze jeszcze mojego X'a. Tymczasem oszust nawet nie wie, że zawróciłem paczkę. Piszę do mnie, czy doszła jego przesyłka do mnie. Gdy pytam o dowód jego przesyłki - milczy : ). Chce uśpić moją czujnąć, żebym nie poszedł na pocztę i nie zatrzymał paczki. Podobno do niego już doszła i jest tak gdzieś u rodziny, chodź wątpie w to.

9. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3213
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    W dziale sprzedam istnieje już temat o oszustach ale myślę, że warto przykleić tu kolejny i aktualizować co jakiś czas dane.

10. manukkk

manukkk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Polecam również umieszczać numery kontaktowe takich osób.

11. kokakoala

kokakoala Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dobry temat, dobrze opisany i pouczający.
    Ale polowanie na czarownice i podawanie danych osobowych jest karalne. Proponuje zamknięcie tematu, zanim komuś stanie się krzywda.

12. mentos7

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Można ew. usunąć jakiś element tematu czyli w tym wypadku te zapisywanie danych oszustów.

13. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Dokladnie, szczęście niezłe miałeś.vmi to paczki dochodza na nastepny dzien wyslane pocztą hehe

14. RuNNerka

RuNNerka Banned Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    Jak sie sprawa dalej potoczyła?

15. mentos7

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Paczka wróciła do mnie w takim samym stanie jak ją wysłałem. Zmarnowałem 15 zł za przesyłkę, 7 zł za żądanie zwrotu paczki, oraz 10 zł za odbiór paczki. Łącznie 32 zł.
    Myślę jednak, że lepiej stracić te 32 zł i mieć X'a spowrotem przy sobie.

16. Dawidci

Dawidci Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ostrów
    Zgadzam się z poprzednikiem.

17. szybki999

szybki999 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Chełm
    Dopisz na listę TOBIASZA OLEKSIAKA nik Fangos77.
    Zostałem przez niego oszukany na pada za 75 zł.Kupiłem od niego wcześniej konsole wysłał mi bez 2 kabli jakie były w opisie.
    Pad niby wysłany ale się połamał miał wysłać 2 ale nie wysłał pieniądze oddaje już ponad tydzień za każdym razem mówi co innego.Rozmowa z tym typem zaczyna się od słów "nie jestem oszustem". Dzwoniłem do jego ojca ale widać po kim odziedziczył taki styl bycia.Mam wszystkie rozmowy gg PW na dowód tego ze to ja mowie prawdę a nie ten kłamca.

Pisałem do administracji żeby ten koleś nie miał w ogóle wstępu do działu sprzedam ale odzewu nie dostałem.

18. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Mialem problem z tym, panem. Lecz wysłał wszystko zgodnie jak napisał. Czas wysyłki od zakupu to praktycznie miesiac

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

19. Fangos77

Fangos77 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Chłopaku, sam robisz zamieszanie bo raz chcesz pieniadze aby ci oddac, innym razem pada.Juz mialem przygotowanego pada do wysylki wraz z Transfer Kitem.I tylko tego zapomnialem wyslac.Pokazywalem Ci fotki i sam doskonale wiesz ze zadnego kabla Composite na nich nie bylo.Napisz mi na PW co mam w koncu zrobic bo zamiast po ludzku sie dogadac to odstawiasz szopki na forum

20. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    i macie dział oszuści na forum.... po co temat zakładać..

21. szybki999

szybki999 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Chełm
    Przez 4 tygodnie zapomniałeś wysłać - robisz sobie jaja z ludzi na forum i mnie?

Adres i numer konta podawałem już z 5 razy.Pieniądze przelewasz już od zeszłego piątku czy czwartku.

Nie wyślesz kabla to dostaniesz negatywa nie oddasz pieniędzy to sprawę zgłoszę na policje.

Wczytywanie...

Poleć forum