Oszuści ! - kogo i gdzie unikać!

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie przejdzie, a dlaczego. NP Pisze Ci że chce się wymienić ty jesteś zainteresowany wyłam płacisz 80zł , ja w tym momencie nie odbieram twojej gry bo ona mnie nie interesuje chciałem sprzedać moja:p
 

xboxik

Banned
Użytkownik
Niema bezpiecznej wymiany bez spotkania sie, nie znajdziecie sposobu.
 
Przede wszystkim ostrożność . Potem kupowanie od sprawdzonych sprzedawców lub przez allegro . A na koniec : oszuści i tak wrócą na forum z którego ich zbanowano . Wystarczy zmienne IP czy inny sposób .
 
Ten artykuł polecił mi znajomy z Allegro ukazuje oszustwo polegające na wyłudzaniu kont do Rapidshare i nie tylko :



Napisano dnia 01.02.2010r. gdzieś w Internecie

Gorąca Prośba!

Wiem że będzie to wyglądać jak gazeta ale bardzo Ciebie proszę Drogi Użytkowniku o przeczytanie niżej napisanego tekstu.

O sobie…

Witam Ciebie Drogi Allegrowiczu. Jak już wiesz jestem również członkiem serwisu Allegro o nicku Zyter , a wielokrotne próby wyłudzenia przez oszustów bonów jakimi sprzedaję skłoniły mnie aby zapobiegać takim procederom. Cenię sobie uczciwość i sprawiedliwość stąd też przekazuję pod Twoje Oczy niniejszą wiadomość i wiem że tylko dzięki takim akcjom można ograniczyć do minimum próby nieuczciwych zachowań. Niestety w naszym kraju Polsce do skutecznego egzekwowania wyroków dochodzi bardzo rzadko stąd też skupiam się na opisie procederu w celu łatwiejszego identyfikowania przez Ciebie oszustów.

Dlaczego własnie Ty???

Odpowiedź jest bardzo prosta. Zapewne mam nadzieję , że czytając ten tekst nie dałeś się oszukać , lub też niestety dopadł Ciebie fakt utraty swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Sam jestem sprzedającym i z tego też powodu kierując się dużym doświadczeniem w zawieraniu transakcji postanowiłem pomóc zarówno ofiarom jak i niedoszłym ofiarom oszustów.

Na czym to polega???

W celu logicznego oraz zrozumiałego wyjaśnienia pozwoliłem sobie na przedstawienie całego procederu na narysowanym przez siebie schemacie. Jak widzimy cały proceder nazwałem mianem „Trójkąta Bermudzkiego” dlaczego tak śmiesznie? Aktorami całej tej tragedii są 3 a nie 2 osoby: Oszust, Użytkownik A. Użytkownik B. Wedle niczego nieświadomych Allegrowiczów A oraz B oszust nie istnieje.

A więc od początku: Oszust znajduje sobie dwie ofiary Użytkownika A którym jest np. sprzedawca bonów Ukash oraz Użytkownika B którym jest sprzedawca konta Rapidshare. Pisząc ze swojego gg do osoby A (numer gg znajduje w aukcji)podaje się za osobę B (tak samo tutaj gg znajduje w aukcji)jednocześnie pisze z osobą B i podając się za osobę A.

Jaki to ma sens?

Oszust jest w tym przypadku bardzo przebiegłą , inteligentną, oraz cwaną osobą. Namawia obu sprzedawców do licytacji na swoich aukcjach odpowiednio użytkownika A na aukcji B i odwrotnie bo wie że tylko wtedy sprzedawcy uwierzą że mają naprawdę do czynienia z osobą za którą się podaje a nie z oszustem. W ten sposób jest w stanie wyłudzić bon od sprzedawcy A otrzymując go bezpośrednio na swoje gg a od użytkownika B konto Rapidshare(jeśli mu się uda). Gwarantuje obu osobom zapłatę wysyłając dla pewności fałszywy zrzut ekranu z wpłaty lub też namawiając jednego z użytkowników do wysłania komentarza na dowód swojej prawdomówności.

Jaki jest finał???

Wszystko kończy się pretensjami użytkowników z reguły następnego dnia,wyjaśnieniem sprawy w taki sposób iż obaj nie są świadomi istnienia owego oszusta.
Wystawiają sobie negatywne komentarze i oczywiście żegnają się niezbyt przyjemnymi zwrotami.

Jak zapobiegać???

Pozwoliłem sobie na napisanie Dekalogu Allegrowicza który właśnie prezentuję:

1)Jeśli pisze do Ciebie osoba z gg o bardzo długim numerze –niech od razu wzbudzi to twoje podejrzenie-oszust bardzo często zmienia gg.

2)Kolejnym krokiem niech będzie weryfikacja w przypadku zakupu przez osobę która podaje się za kupującego jego numeru gg z aukcji(jeśli już wcześniej coś sprzedawał bądź posiada kontakt w opisie „o mnie”-w ten sposób najszybciej sprawdzisz czy „owy” użytkownik gg to ta sama osoba z allegro.

3)W przypadku wpłaty(nawet nieświadomego kupującego) wysyłaj sprzedawany przez Ciebie produkt na meil z allegro-pod żadnym pozorem nie wysyłaj nic na gg-w ten sposób będziesz pewien że w przypadku niezamierzonego zakupu użytkownik zwróci Tobie produkt i cała transakcje zakończy się szczęśliwie.

4)Nigdy nie zgadzaj się na sprzedaż poza allegro-to najczęstsza forma działania oszusta.

5)Nigdy nie licytuj na aukcjach o których nie masz ,,zielonego pojęcia”

6)Dokładnie przeczytaj opis aukcji jeśli już zakupiłeś w aukcji naprowadzonej przez oszusta i postaraj się skontaktować z owym kupującym-w ten sposób unikniesz nieprzyjemnych problemów z koniecznością zapłaty za zakupiony towar/produkt.

7) Nigdy nie wystawiaj pochopnie komentarzy jako pierwszy w przypadku kiedy jesteś sprzedającym.

8)Oszustem z reguły kieruje pośpiech wie, że sprzedawcy mogą się w porę zorientować o jego złych zamiarach.

9)Pomagaj innym Allegrowiczom(choćby wysyłając tę wiadomość)-tylko w ten sposób ta akcja ma sens.



Po przeczytaniu mam nadzieję tak zrozumiałego artykułu będziesz w stanie sam odróżnić oszusta od prawdziwego Allegrowicza. Pragnąłbym ograniczyć do minimum działanie oszustów choć wiem że w pojedynkę mogę ustrzec jedynie wąskie grono osób. Moja pomoc jest bezinteresowna nie oczekuję w zamian ani oklasków ani korzyści chcę tylko byś tym artykułem podzielił/ła się z innymi użytkownikami ,którym ta informacja może posłużyć w unikaniu oszustów.

Dziękuje z góry za dotarcie właśnie do tego zdania.
Z wyrazami Szacunku Zyter-allegro.
 

DJ_Boski

Użytkownik
Użytkownik
Uważajcie na kolesia na forum o nicku tomek33 to oszust. A do administracji mam taką prośbę czy mogą mi podać do niego maila bo na PW i na GG nie odpisuje.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
moze opisz dlaczego jest oszustem
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
Wiecie jaki jest prosty sposób na uniknięcie w 99% oszustów przy WYMIANIE, przez forum?
Obie osoby wysyłają sobie przelewem kasę tylko za wysyłkę, powiedzmy ok 8zł.
Jak kasa przyjdzie to mamy kompletne dane kolesia, jak nie przyjdzie to wiadomo ze oszust (tracimy ew 8 zł - ale takiego kolesia też można jeszcze uwalić). Wysyłamy zawsze za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. I w takim przypadku mamy ew. komplet informacji dla organów ścigania.
W kwestji wyjaśnienia - wyłudzenie nie podpada pod niską szkodliwość czynu.
Znam przypadki zrobienia komuś ostrego dymu za 5 zł.
 

DJ_Boski

Użytkownik
Użytkownik
Jest oszustem ponieważ prowadzi sklep xbox-games.pl i wyłudził ode mnie 400zł, ale nie ujdzie mu to na sucho. A tak poza tym to na imię ten koleś ma Adam.
 
Uważajcie na kolesia z Rudy Śląskiej z IP 93.176.216.53 , krąży po kilku forach i próbuje sprzedać różne konta ( ostatnio 180 dniowe do megaupload ) daje niby login i hasło po czym po wpłaceniu kasy konto znika ( zostaje odzyskane przez oszusta ) i koleś też się nie odzywa . Krąży głównie po precyl.pl . Wpiszcie w google : IP 93.176.216.53 i znajdziecie trochę ciekawych informacji o tym oszuście . Lubi podawać się za moderatorów , administratorów lub uploaderów na danym forum . Więc piszcie najpierw do tych osób na które oszust się podaje , prośbę o potwierdzenie na PW czy to z nim się właśnie rozmawia na GG . Numer GG to oczywiście zawsze "świeży" numer .
 

tu_es

Użytkownik
Użytkownik
Witam, proszę o poradę. Jest sprawa. Transakcja dotyczy gametrade.pl - serwisu z którego korzysta dużo osób, nawet z tego forum. Transakcja zawarta w poprzedni weekend (11-12.12.10) - z inicjatywy drugiej strony. W zeszły poniedziałek po południu wysyłka (tylko z mojej strony - druga strona oczywiście nie zdążyła). Na moje pytanie we wtorek, kiedy przesyłka została nadana - odpowiedź, że dopiero z rana, ale on już otrzymał moją przesyłkę (na drugi dzień z rana o godz. 10:30 - drugi koniec Polski !!!) i moja gra nie działa (gdzie stan moich gier to ideał - o czym świadczą opinie). Potem na ten temat cisza.
Cały czas spokój, cisza, na moje prośby o numer nadania - zero odzewu mimo wielokrotnego logowania na gametrade.

Dzisiaj otrzymuję grę do domu i :
1. Gra wysłana zwykłym listem priorytetowym - ale nie poleconym pomimo umówienia.
2. Gra wysłana w zwykłej kopercie - oczywiście zaoszczędził ok. 2,50 zł.
3. Co mnie zdziwiło - płyta w pudełku wrzucona dodatkowo w kopertę foliową, co spowodowało, że zacząłem tę płytę oglądać.

Okazuje się, że płyta jest mocno porysowana i co najgorsze - popękana, co widać na załączonych zdjęciach.
Co mam zrobić? Zastanawiam się nad oddaniem sprawy na Policję, bo nauczyłem się już, że takim ludziom nie ma co popuszczać. Co mnie dziwi- osoba ta ma 10 pozytywów i już jeden negatyw z niedalekiej przeszłości - podobna sytuacja.

Jestem spokojnym człowiekiem, ale to już jest coś, czego nie odpuszczę.




 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Zgłaszaj sprawe na policje, nie ma co czekać. Odzyskasz kase i po problemie. Płyta widać gołym okiem, że była źle wyjmowana z pudełka, "ciągnięta" za krawędzie, stąd charakterystyczne pęknięcia w środku.
 

bogdan6120

Użytkownik
Użytkownik
może zamiast bawić się z policja po prostu skontaktuj się z ty klientem i żądaj zwrotu kasy lub innej gry dopiero jeśli to nie zadziała to na pałki
 

tu_es

Użytkownik
Użytkownik
Klient nie odpowiada na wiadomości na gametrade, nie dzwonię do Klienta - chcę mieć to załatwione zgodnie z regulaminem tamtej platformy - biorą tylko pod uwagę wymianę korespondencji przez ich stronę www.
 

bogdan6120

Użytkownik
Użytkownik
no to twój wybór jak chcesz to zgłaszaj na policje bo innego wyjścia raczej nie masz
 

yugo

Banned
Ja bym jeszcze 2 dni z nim próbował nawiązać kontakt , a potem wiadomo , zgłosił bym sprawę.
 

tu_es

Użytkownik
Użytkownik
Zgłosiłem wczoraj do administracji forum - poczekam z 2 dni na ich reakcję.
 

tomciopaluch

Banned
Użytkownik
dzieci ile wy macie lat??? 12 - 13 ?? ze myslicie ze policja wam cos pomoze..hahahahah.... zglos i zobacz co ci policja pomoze ,,, policja ci pomoze jesli chodzi o towar za 200 lub wiecej zl ...a tak to tylko przyjma zgloszenie i beda mieli twoje plytki w czarnej dziurze :) , jesli koles nie okaze czlowieczenstwa i nie dogada sie z toba to w inny sposob plyt lub kasy nie odzyskasz... siedze na allegro od 5 lat kupilem i psrezdalem kilkaset przedmiotow ze wiem jak sie zalatwia takie sprawy :p...zycze powodzenia
 

tu_es

Użytkownik
Użytkownik
tomciopaluch spokojnie, nie mam tylu lat - co insynuujesz, ale dużo więcej i taki napastliwy ton - nie jest niczym uzasadniony, tym bardziej w moim kierunku. Też ostro handluję na allegro i wierz mi, jedna osoba za oszustwo na 20 zł wobec mnie dostała wyrok w zawieszeniu. Znam się na przepisach z racji wykonywanego zawodu i potrafię to wykorzystać.
Pal licho te pieniądze, chodzi o sprawiedliwość, a jak już pisałem wcześniej - gościu ignoruje moje pytania.

Ja mam czas, oszukał nie mnie - ale moje latorośle (bo ja nie gram za często w konsolach), a tego nie odpuszczę.

Więc pozdrawiam i życzę większego spokoju przed świętami, bo jeszcze Tobie żyłka w oku pęknię.
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Ostrzegam przed kupowaniem tanich konsol !!!
XBOX`360 KOMPLETNY ZESTAW Z HDMI`PRZEROBIONY LT3.0 (3594943376) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
XBOX 360 ELITE KPL ZESTAW HDMI + NAJNOWSZY LT`3.0 (3467436802) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ten allegrowicz rozsyła falcony po reflow, podkręca wentyle na sztywno, a sama konsola żyje max 2 tygodnie.
Miałem w rekach konsole od niego.
 

f1older

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
wiesz, my to wiemy. ale mnie najbardziej wqrwia, ze taka hooyoza w żywe oczy łże jak pies. premiumki określa mianem najmniej awryjnych, faty to "OSTATNIE KONSOLE KTÓRE W PRZECIWIEŃSTWIE DO SLIMÓW DA SIĘ PRZEROBIĆ", etc... "OFEROWANE KONSOLE POSIADAJĄ POPRAWIONE (ZMODYFIKOWANE CHŁODZENIE) ABY KONSOLA SIĘ NIE PRZEGRZEWAŁA ." to te wentyle właśnie, na sztywno. jak widzę takich ewidentnych wyyebkowiczów, to szlag mnie trafia. a niedzielni gracze zostają potem z podstawką pod kwiatek...
 

Do góry Bottom