1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Oszust z Allegro - pomocy!

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez deadman, Wrzesień 28, 2010.

1. deadman

deadman Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem XBOXa 360 i zachciało mi się PS3...
    Znalazłem ciekawą i interesującą ofertę na allegro:
    NOWA PS3 FAT 80GB GWARANCJA 12 MIESIĘCY (1249180979) - Aukcje internetowe Allegro

Wszystko ładnie, pięknie, ale niestety kiedy paczka przyszła i ją rozpakowałem moje rozczarowanie było wielkie!
    Konsola nie jest nowa, jest cała porysowana, zniszczona, działa ale wygląda okropnie.
    Jets w niej paragon z dnia 24.06.2009r z SAturna :|

Sprzedający nie odpisuje na moje maile, telefon ma wyłączony.
    Przestrzegam przed tym oszustem i proszę o rady, co mogę w tej sytuacji zrobić?

Proszę moderatorów o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    zglos sprawe do allegro i na policje jako towar niezgodny z umowa.

4. Mafia 2

Mafia 2 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Miasto zła
  5. Przemi06

Przemi06 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Poza Tym, konsolę wygrał i dostał paragon... Już podpada z tego względu iż w konkursie/turnieju dostaje się odpis o wygraniu konsoli. Nie wiem jaka jest fachowa nazwa tego dokumentu, ale
    na pewno nie dostaje się paragonu. No i teraz Nowe to są tylko SLIMki. Nic innego jak policja Ci nie pozostaje. Sam szukałem chlebaka, ale już ciężko o nowego.
    Nie widziałeś komentarzy tak apropo? Ja osobiście bym nie kupił po tylu negatywach.

6. wunat

wunat Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ale zaraz, zaraz. d;azego niby nie moze mieszkac w Bozej Woli?

7. oranos7

oranos7 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Rozumiem można czasami wpaść na oszusta u którego nie można niczego podejrzewać, ale Ty umoczyłeś na całego. Po pierwsze ma aż 4 negatywy i to nie byle jakie oraz neutrala. Po drugie do konsoli wygranej w konkursie nie dokładają paragonu. Ten sprzedawca śmierdział szambem na odległość, nawet allegro może odmówić wypłaty odszkodowania z programu ochrony kupujących ze względu na negatywy sprzedawcy.

8. spioszeq

spioszeq Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Ja na 20 zakupów 2x zostałem oszukany, tak na pocieszenie. Moim zdaniem jak rzeczywiście nie jesteś zadowolony z konsoli to rozpocznij spór na allegro, a dopiero później zgłaszaj na policję. Pamiętaj też, że masz prawo odesłać przedmiot w ciągu 7 dni nie podając żadnego powodu i zażądać zwrotu pieniędzy(tracisz wtedy tylko kasę która wydałeś na koszty przesyłki w obie strony).

9. wojtek31

wojtek31 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chełm Śląski
    Dokładnie i jak najbardziej, tylko trzeba pamiętać że jedynie w przypadku opcji "kup teraz". Jeśli aukcja jest z licytacją taki zwrot nie obowiązuje.
    Kolega kupił ps3 z opcją kup teraz więc śmiało może oddać oszustowi i żądać zwrotu.

10. bembenos

bembenos V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Zwrotu można dokonać TYLKO u firmy. OSOBY PRYWATNE NIE MAJĄ obowiązku przyjmowania zwrotu.

11. oranos7

oranos7 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jest okres 10 dni na zwrot w sklepach internetowych dotyczacy rzeczy nowych, zwróconych w idealnym stanie i w oryginalnym opakowaniu. Nie dotyczy to rzeczy używanych kupionych od osób prywatnych, można jedynie powołać się na niezgodność towaru z umową a przebiegnie to mniej wiecej tak:
    1. Zgłosisz do allegro oszustwo
    2. Zgłosisz oszustwo na policje
    3. Zostanie lub nie zostanie wszczete postepowanie
    a) jesli zostanie to zglaszasz sie do allegro o zwrot kasy z programu ochrony kupujacych i dostaniesz kase w ciagu 30 dni
    b) jesli nie to tylko możesz go do sądu pozywać co się mija z celem

12. Gruchi

Gruchi Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  13. ramzess

ramzess Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Rzeczpospolita
    Wygląda to tak jak by gość podmienił konsole. Może i wygrał ale dał Ci używke bo akcesoria wyglądają na nie używane.
    Zgłoś sprawe do allegro a gościowi napisz że jak się nie odezwie to idziesz na policje.

14. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    zdjecie nie koniecznie musi byc od jego konsoli, co to za problem znalezc takie foto na necie?? a po drugie, trzeba sprawdzac wszystko dokladnie, ja juz tyle rzeczy kupilem przez tyle lat i nikt mnie jeszcze nie oszukal

15. Art.13

Art.13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Miasteczko śląskie
    po tym opisie przedmiotu(coś za krótki)można się spodziewać że to oszust jak był by uczciwy i miałby nową konsolę to dałby max. ilość zdjęć i opis taki długi że po całym dniu byś tego nie doczytał do końca

16. TomalasPL

TomalasPL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    wwa
    Art.13// nie do końca sie z tobą zgadzam, poco dawać Bóg wie jaki opis, ten jest krótki i treściwy. Nie naczytasz sie a wiesz wszystko :)

17. Przemi06

Przemi06 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Idąc tokiem twojego rozumowania to ja już oszukałem 100osób i jeszcze mi za to dziękują pozytywami, opis u mnie przeważnie składa się z góra 3-4linijek tekstu i jednego zdjęcia.

I teraz, niech mi ktoś powie, że ileś tam komentarzy daje pewność zakupu jasne....

18. deadman

deadman Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Byłem dzisiaj na policji, wydrukowałem całą historię rozmowy na gg oraz aukcję.
    Niestety, kochana polska policja powiedziała że nie opłaca im sie rozpoczynać dochodzenia ponieważ i tak jestem z góry skazany na porażkę.
    Pozywać go do sądu nie ma sensu, bo zapłace więcej za same koszty postępowania.
    Ma ktoś jakiś pomysł co robić? Bo ja już nie mam żadnych :(

19. p4shok

p4shok Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Skątowni
  20. Diabolique

Diabolique Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    gowno prawda, ze sie wyraze dobitnie. sam zostalem wykiwany w podobny sposob. ale mialo to miejsce POZA allegro(trzeba dodac, ze ja przesylki za ktora zaplacilem w ogole nie otrzymalem). i suma to cos w granicach 200zl. olalem to bo nie wierzylem ze mozna cos zrobic.
    po paru miechach dostalem wezwanie na komende. okazalo sie ze ow czlek naciagnal w podobny sposob wiecej osob i wpadl.
    kase odzyskalem. skonczylo sie na tej jednej wizycie na policji i zlozeniu zeznan. nawet nie musialem miec potwierdzenia wplaty kasy dla niego. notabene pare dni wczesniej wyrzucilem :D gosc dzialal na allegro jak i poza.
    walcz bo 800 zl to nie moje 200. no i przeca dzialo sie to na allegro.
    pomijam kwestie ze allegro przyzwala na takie dzialania. ten czlowiek powinien miec juz zablokowane konto. wyraznie w negatywa jest napisae ze to oszust. a allegro co? dostaje prowizje z jego aukcji i jest zadowolone. po co "zabijac" zywiciela?

21. deadman

deadman Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    tak, tylko co zrobić skoro policja na moim miejscowym komisariacie nie chce mi pomóc?
    Udać się na inny komisariat?
    POMOCY!

Wczytywanie...

Poleć forum