"Otworz naped" zła płyta czy naped

yaqub

Banned
Użytkownik
Witam to niestety znowu ja :(.
mam taki problem. Wczoraj przyszla mi paczka Emtecow i dzisij nagrywam Fable 2 (2,4x predkosc). Ok nagrane programem IMBGBURN, wkladam do napedu Xboxa i.. "otworz naped". WTF? Nagrywam drugi raz tak samo, wkladam do xa i nie zgadniecie :/ - "otworz naped". Czego to wina nagrywarki? płyt? napedu? bo na verbatimach tak nie miałem :(. Cos czytaem na forum ze jest jakas gumka rezurekta czy cos ktora to niby maprawia
 

mic1225

Użytkownik
Użytkownik
Jaki masz napęd? Wsadz inną płyte z grą np na verbatimie i zobacz czy ten problem dalej występuje. Jeżeli tak to wina napędu, a jeśli już nie ma błędu na innych płytkach to wina płyt. A ta gumka dotyczy napędu samsung.

Mam nadzieje że pomogłem.

@edit: Zauważyłem, że ty byłeś autorem wątku o napędzie, że Ci psuje płyty. Więc może już laser padł.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Do tego kupiłeś słabe płyty na 100 sztuk poprawnie działało 30 płyt, a jak wiesz twój laser w napędzie jest już słabiutki
 

mic1225

Użytkownik
Użytkownik
Ja już myślę po tym temacie o "rysowaniu płyt" że ci laser padł. Ale sprawdź jeszcze czy inne płyty odtwarza które wcześniej chodziły.
 

yaqub

Banned
Użytkownik
Inne płyty działaja. Wiem ze laser mam z&#bany ale teraz chodzi mi o to czy te plyty sa lipne czy po prostu laseer ich nie czyta bo albo otworz naped albo NIEPRAWIDLOWY DYSK czy jakos tak ale naped nie podejmuje zadnych prob wczytania plyt takjkaby bo bardzo szybko wyskakuje blad, a w przypadku zle nagranych plyt przynajmiej cos mi tam probowal wczytaj. Jak macie pomysly to walcie

Do tego kupiłeś słabe płyty na 100 sztuk poprawnie działało 30 płyt
mowisz o mnie czy o sobie ze Ci działalło 30 / 100 plyt?
 

mic1225

Użytkownik
Użytkownik
No jeżeli Ci chodzą verbatimy to problemem są płyty. Laser na pewno też do tego się przyczynia bo nie jest nowy.

Mam nadzieje że pomogłem
 

yaqub

Banned
Użytkownik
Laser na pewno też do tego się przyczynia bo nie jest nowy
Xboxa mam 1,5 miesiaca wiec jest nowy
 

mic1225

Użytkownik
Użytkownik
No ale sam wiesz że jest już troche słaby. Sam o tym pisałeś. Nie chodziło mi ze jest stary tylko zużyty.
 

yaqub

Banned
Użytkownik
aha. Ej a mozna przerobionego Xa do M$ słac? Bo ja mam przerobionego i mam naped zepsuty a przeciez flash to jest w napedzie. Prosze o sprostowanie
 

maxim007

Użytkownik
Użytkownik
Wydaje mi się, że jeśli czyta ci x stare plyty a z nowymi sobie nie radzi to wina nagrywarki mi emteci jak na razie w 100% chodzą, ale nagrywarkę musiałem wymienić! Stara nagrywarka na 10 płyt 7 uwalała ( i to różnych marek) .
Nagraj może u jakiegoś kumpla i sprawdz wtedy.

POMOGŁEM? PODZIĘKUJ!
 

chomik001

Użytkownik
Użytkownik
włóż fable 2 do kompa jak ci na kompie nie chce otworzyć płyt i sprawdzić np. przez mulertera albo abgx to na 100% nagrywarka ja juz to rozkminiłem podkręć wiązke laser jeżeli masz obawy o napęd.
ja np. mam tak że jak nagrywam gry to zawsze 1 płyta sie w połowie nagrywania psuje ale następne normalnie nagrywa więc jak nagrywam to odrazu 10 gier naraz bo wtedy tylko 1 płyte strace
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Lepiej raz wydać na pionka 216 :) 80zł
 

Fatmacius

Świeżak
Świeżak
Mam pytanko sciągnołem Fable 2 rozpakowałem wszystkie party i powstał jeden nagralem go na plytke przez imgBurna wszystko ok nagrało sie na prędkości 2,4x wsadziłem do xboxa i wyskoczyło mi ,,Dysk z rożnymi materiałami. Powie mi ktos o co chodzi bo nagrywalem drugi raz w zyciu plyte z gra na xboxa, w pierwszej byl plik iso a tutaj niema prosze o pomoc w tym problemie.
 

igorro

Użytkownik
Użytkownik
Musisz nagrać plik dvd. a nie iso.
 

Fatmacius

Świeżak
Świeżak
niemam takiego czegos bo mam 71 partow spakowanych w winrarze i wypakowalem je i powstal jeden plik winrar ktory ma 7,8 gb i nagralem go przez imgburna i mam Dysk z roznymi materialami
 

igorro

Użytkownik
Użytkownik
Ten plik winrar to iso. Teraz wystarczy ze zrobisz plik .dvd i go nagrywasz.
 

Matt94Xbox

Użytkownik
Użytkownik
Racja płyta może być porysowana. U mnie też tak jest jak płyty nie może odczytać czasem jest zagraj w grę a czasem otwórz napęd.
 

-=Rothen=-

Użytkownik
Użytkownik
Nie koniecznie to problem porysowanej płyty,w maju miałem ten sam problem tylko że z czasem on sie pogłębiał i po jakimś czasie jaką gre bym nie włożył to i tak było "otwórz napęd" mimo że płyty były w stanie idealnym,konsola trafiła do serwisu i od tamtego momentu wszystko jest ok.
 

ZonkMan

Użytkownik
Użytkownik
Ej koledzy, ja mam też taki problem ale tylko ze Skate 3 (pirat), 30 innych piratów działa... Czego to może być przyczyną?? Dodam, że na innej konsoli działa.
 

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Ludzie jest jakaś lipna seria płyt EMTEC, wiem bo sam kilka płyt byłem zmuszony wyrzucić do kosza.Nie zawracajcie sobie tym głowy, gdyż inne płyty będą wam działały bez problemu.
 

Do góry Bottom