1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

overclocking xperia x8

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez siabuba121, Lipiec 18, 2011.

1. siabuba121

siabuba121 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam w moje ręce wpadł nowy telefon xperia x8 ale podczas angry birdsow na wyzszysch planszach procek 600mhz nei wyrabia troche
    slyszalem ze da sie podkrecic procka . moje pytanie brzmi jak to zrbic i czy to niebezpieczneo

2. Lotnik421 Xbox One

3. Uped

Uped Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  4. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Tutaj masz wszystko ładnie ale najpierw poczytaj w komentarzach stabilnie jest na bodajże 748 Mhz sam chcę podkręcić ale dopiero jak spłacę komórkę żeby w razie czego była gwarancja.

Polecam ogólnie stronę android.com.pl tyczy się ona androida więc masz więcej informacji, a jak wiesz nie ważne jaka komórka jeśli coś jest na androida 2.1 to zadziała na każdej no poza grami HD.

[Module] X8Overclock | v004 | 11-04-11 - Forum Android.com.pl

5. ktos

ktos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tym, że za wiele to nie da. Do chyba 700MHz jest bezpiecznie. Później mogą być zwisy. Pamiętaj, że każdy procek jest iny - możesz mieć z końcówki wafla i wtedy nie będzie tak dobrze się kręcił.

6. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    A może zwolnić pamięć RAM? Może masz jakieś programy uruchomione które zżerają ci pamięć?

Z prockami to jest tak, że procesor procesorowi nie równy.

Mój przykład, mam LG GT540 (podstawowo 600 MHz) podkręcony stabilnie na 852 MHz. A niektórzy wyrabiają nawet na 900 MHz. Więc wszystko zależy od tego jakie masz szczęście - w sensie na jaki procesor trafiłeś :)

Zainstaluj sobie może jakiegoś Task killera itp itd. Może coś to da.

W ogóle na jakim andku jedziesz 2.1 ?

7. siabuba121

siabuba121 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    android 2.1 na razie nie bede podkrecal bo w sumie chdoodzi plynnie tylko czasami troszeczke klatkuje angry birds

8. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    żadne task kilery itp xperia x8 świetnie sobie sama radzi a jak jej się wpierdalasz z butami w jej procesy to zaczyna zwieszać bo się gubi co jest wyłączone a co nie, nie przejmuj się tym że w tle trzyma niektóre programy sama ja będzie wyłączać angry birds u mnie chodzi dobrze a jedyne co to mam rot i link2sd.

9. Onicniepytaj

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jak już to masz zrootowane (root) :p Co do Task killerów są dobre. Tylko trzeba używać je z głową i najlepiej używać manualnie z blokowaniem, niektórych aplikacji by nie można było ich killnąć (zegarki, smsy, klawiaturki itp itd).

Ta najlepszym wyjściem jest link2sd (najnowsza wersja rzecz jasna, nie stare jeszcze pełne bugów). Albo rom, który ma już app2sd w sobie zintegrowane.

Root to jest podstawa jak chodzi o modyfikacje tak samo jak najnowszy BusyBox itp itd.

Na x8 za bardzo się nie znam więc radzę poprzeglądać jakieś poradniki o tym telefonie i na pewno można lajtowo z niego więcej wyciągnąć..

PS. Pamiętaj że praktycznie dokonując zmiany oprogramowania, kernela, czy też robiąc roota gwarancja znika ;) Ale wiadomo wszystko można później przywrócić jak się umie do fabrycznego 2.1 :)

10. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Napisałem root no jedno o uciąłem co do cofania to na xperi root wgrywa się za pomocą superoneclick i jest tam też opcja usunięcia root i wszystko wraca do normy.

11. elosiema 3

elosiema 3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    próbować kręcić możesz ale to qualkozłom więć przyrost mocy będzie mały

12. Onicniepytaj

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Root'a można nie tylko za pomocą tego zrobić :D. Lepszy jest Z4Root.Można też zrobić stałego, którego się już -teoretycznie- nie usunie (nie będę tłumaczył bo nie chce mi się, sądzę, że że masz pewną wiedzę na ten temat :D ). Na niektórych telefonach (nieszczęsne modele) trzeba zrobić roota stałego, bo ten "usuwalny" nie idzie. Spotkałem się już z takimi modelami.

Nie ma sensu siedzieć na fabrycznym Romie z orange czy z jakiej tam sieci się ma.. Rom od nich jest zawalony zbędnymi śmieciami.

Kolejną podstawą jest wgranie Recovery ClockworkMod. Nie wspominając już o Romie z FB. Po czym możliwości telefonu powiększają się znacznie :)

13. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Wiem że czasem trzeba na stałe to już zauważyłem, jak mam jakieś urządzenie to je rozgryzam w 100% androida mam co prawda od niedawna ale ciężki to on nie jest przynajmniej dla mnie, Z4Root nie wgrywałem bo nie widzę sensu superoneclick robi to dobrze i szybko na xperi x8.

Wczytywanie...

Poleć forum