1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Panasonic Viera (Plazna) z 2009 roku

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Melkorn, Luty 5, 2010.

1. Melkorn

Melkorn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Konin
    Panasonic Viera (Plazma) z 2009 roku

Witam

Dreczy mnie pytanie ile mi ten TV pozyje, uzywam go tylko do grania na konsoli gram gdzies 4~5 godzin dziennie.

Moze ma ktos taki TV i moze mi cos o tym powiedziec.

Z gory dziekuje za info

Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. mistrzmtb

mistrzmtb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
    Nowe plazmy już się tak nie psują, więc nie masz się czego obawiać, ale pamiętaj, że nic nie jest wieczne, więc możesz się spodziewać, że kiedyś ci się zepsuje. Myślę, że 5 lat spokojnie.

4. mentes

mentes Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Italy
    po pierwsze plazmy nie radziłbym ci kupywac,bo jak się zepsuje to od razu na śmietnik,jak już coś to kup sobie jakiegoś LCD.

5. wyczeswypas

wyczeswypas Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Gliwice
    co ty gadasz czlowieku nowe plazmy dzialaja 100 000 godz i to niejest powiedziane ze po tym czasie przestaje dzialac tylko moze powtarzam moze np niemiec juz takiego kontrastu jak masz teraz ustawione ale prostym rozwiazaniem jest poprostu wtedy podkrecenie danego parametru ale watpie aby sluzyla ci tylko 5 lat spokojnie pociagnie ci o wiele dluzej sam mam dwie plazmy panasonica jedna 42 cale juz kolo 5 lat obraz zleteczka sluzy mi do grania a druga tez 42 kupiona jakies 5-6 miesiecy temu ale juz full hd sluzy mi do ogladane filmow BR i sadze ze tez mi posluzy dlugo.niesluchaj bredni o tym ze lcd sa lepsze powiedzialbym brutalnie nawet g....no prawda niech sobie postawia njanowszego sonacza lcd kolo plasmy panasana nawet jakis model z roku 2008 i i poruwnaja kolory czern kontrast...itp.to by bylo na tyle z mojej strony.

6. maciek1027

maciek1027 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    nowe plazmy powinny wytrzymać 20 lat (70-100tyś godzin oglądania) sam przymierzam się do kupna plazmy Panasonic TX-P50X10Y tylko niestety chyba się nie zmieści;/

wyczeswypas

masz może wypalony obraz, przez granie?? czy to już bardziej mit w tych nowych plazmach?

7. maspex

maspex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sopot / Mazury
    plazma to przezytek i bierze za duzo pradu, najlepiej LED LCD

8. wyczeswypas

wyczeswypas Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Gliwice
    plazma to przezytek: puknij czlowieku ty sie w czolo wpierw troszke miej wiedzy na ten temat a potem dopiero dawaj rady innym.:ban

9. Apacer

Apacer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polkowice
    Plazma pobiera może o 10-20 W więcej od LCD więc to nie tak dużo. Nowe już nie mają efektu wypalania ekranu. Technika poszła do przodu, plazma ma lepszy kontrast i to ją się teraz bardziej opłaca kupować niż lcd.

10. beardo0

beardo0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Co jak co, ale porównując plazmę i lcd Panasonica, to widać, że plazma, mimo 100hz odświeżania podanych przez producenta, ma migający obraz w przeciwieństwie do lcd. Oprócz tego lcd Panasonica(np S10E) ma kontrast porównywalny do plazmy tej samej firmy (mówię tu o wrażeniach wzrokowych; nie o cyferkach). Czerń też nie wydaje się aż tak bardzo gorsza, więc co kto woli :)

11. maciek1027

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    a jaka jest cena LCD, a plazmy??.

12. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    @maspex;@mentex oraz do wszystkich "spechjalyysto00ff"; pseduo znawcow: Nie piszcie takich bredni jak niebwiecie ocb ok? Led lcd to nie technologia nowa tylko alternatywny sposob podswietlenia matrycyi tyle. Led jest golden productem a plazma niechcianym dzieckiem. Firmy bija ciezka kase na ledach bo sa w miare tanie i wszedzie je lansuja. Plazmy sa drogie (4k to czasem duzo dla kogos) i firmy ciulaja na ledach.

plazmy od jakiegos czasu 2 lat sa awaryjne tak jak ledy. Pobieraja mniej pradu niz zwykle lcdki. Nie ma juz wypalania loga czy pixeli! Poszlo do przodu a nie w bambo robia ludzi.

Plazma nie przesyca kolorow tylko pokazuje je naturalnie. Dla niedowiarkow zapraszam do mm i organoleptycznie wyczuc temat!

Hyh taki boom na ledy jest, ludzie kupuja kota w woreczku ( ekologicznym ).

kto widzial relacje z ces'10 to wie, ze lansuja ledy a plazmy nie bo zaczna ja lansowac po wypaleniu rynkowego lcdkow!

Wiec nie piszcie takich bzdur...

Co do viery poszperaj na hdtv tam masz specow. Jak nie masz przeszkody jezykowej to na zagranicznych forach poszperaj o wadach ect. Panasonic to gorna polka kroloje w plazmach i naprawde warto wydac pieniadze na ten sprzet. Sam planuje kupic plazme samsunga serii 7.

pzdr

13. maciek1027

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    i nareszcie wypowiedział się człowiek, który siedzi w temaciexD

14. Melkorn

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Konin
    i wlasnie cos takiego chcialem uslyszec a pozatym racja ze plazma na lepsze kolory niz lcd posiadam 2 takie telewizory oba panasonic (lcd i plazme) 42cale kazdy i glebia kolorow na plazmie jest wieksza.

15. Haker5

Haker5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja tam mam Panasonic Viera 42 LCD kupiony nowy teraz i sprawuje się świetnie, ale koledzy tutaj już wystarczająco napisali i tak jak ktoś napisał Panasonic to górna półka.

16. robertrobcio

robertrobcio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    WItam. Osobiście posiadam TX-P46G10E. Używam z x360 i gorąco polecam. Super kolory, kontrast no i dynamika. Nie ma cukierkowych, nienaturalnych kolorów jak w LCD. Fajnie sie gra. Jesli ktoś chce zainwestować troszke więcej, mieć mozliwość poglądać również w super jakości BR to nie ma sie nad czym zastanawiać.

17. maspex

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sopot / Mazury
    #sloniu moze i kogos przekonales...ale ja mialem wczesniej kilka monitorow LCD podswietlanych jarzeniowkami, 2 laptopy, w domu Sony Z5500 i wiesz ??

Wszystkie maja do **** czarny kolor i widac przeblyski podswietlenia na bokach..oj widac i nikt nie zaprzeczy...Czarny jest szary i koniec..kropka.

Na podwietleniu LED ktore jest tansze, energooszedniejsze i wogole przereklamowane CZARNY TO CZARNY cala matryca jest czarna,a nie jakas poswiata - idealnie podswietlone wszystko jesy

Na zwyklym LCD 22'' nie moglem grac w RE5, jak kupilem LCD LEDA BENQ 22'' to SZOK...jak nie kupisz,nie przekonasz sie.

Aha i propo plazmy - zobaczcie sobie ile pradu duza plazma pobiera,mowmy o realiach - 2 razy wiecej niz lcd

18. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Generalnie popieram to to powiedział słoniu jedyne czego nie powiedział to duchy fosforowe w plazmach tzw, phosphor gost.

Zanim ktokolwiek kupi plazme niech zapozna sie z tym tematem, następnie idze do MM, czy do Euro i sprawdzi sam czy je (te duchy fosforowe) wogóle widzi a jesli tak to czy mu przeszkadzają.

Ja byłem juz na 99% przekonany do plazmy panasonica, ale niestety widze takie duchy i bardzo by mi przeszkadzały, dlatego tez mam lcd sony.

Co więcej @maspex w wielu kwestiach mijasz sie z prawdą tak jak powiedział słoniu

19. maspex

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sopot / Mazury
    Zaleta plasmy byla idealna czern poprzez wygaszanie, kolory w plazmach zawsze byly gorsze niz w lcd, przez led i lepsza czern w lcd malo co przemawia za plazma, zreszta poczytajcie ile lat daje rynek dla plzam, plazma wymiera jak wymieral vhs

Ja tego nie wymyslilem, poczytajcie artykuly nie sponsorowane i sami sie przekonacie.

20. Melkorn

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Konin
    Dobra niech ktos zamknie temat bo widze ze zaraz sie pozabijaja o to kto ma racje.

Pozdro

21. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Stary ciężko sie Ciebie czyta.

Najpierw piszesz ze "Zaleta plasmy byla idealna czern poprzez wygaszanie" a potem :"przez led i lepsza czern w lcd malo co przemawia za plazma".

Wczytywanie...

Poleć forum