1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Parę pytań odn. Paypal i płatności za jego pomocą

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez MrDraiger, Kwiecień 29, 2011.

1. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    A więc, chciałbym zamówić parę gierek z Anglii bo wiadomo tam jest taniej, zwłaszcza jak mają jakąś promocję, np na thehut.co.uk można kupić za 39zł (po przeliczeniu, aktualny kurs) Dante's Inferno, wg gry-online z przesyłką kosztuje to jedyne 41zł. Więc jak tu nie skorzystać. Zakładam konto na thehut.co.uk, dodaję do koszyka, przechodzę do płatności/do kasy i zonk, anglicy nie mają opcji płatności za pobraniem : D tylko wpłata z góry z konta, i dwie wersje, karta kredytowa Visa/Mastercard z racji że jej nie mam to odpada, lub właśnie paypal, to szybciutko kilkam www.paypal.pl czytam czytam o co chodzi i widzę że w sam raz dla mnie, wpłacasz kase na swoje konto paypala, a z niego dokonujesz zakupów w sklepach, masz swoje konto, numer i tak dalej na które wpłacasz kasę, no własnie tylko że tam ciągle piszą, że można wpłacić kasę na konto paypal przy pomocy konta bankowego, wykonując przelew, i tam zaznaczają, żeby Imię i Nazwisko posiadacza konta bankowego, było takie samo jak na koncie paypal (pomijając to że znów nie mam konta bankowego) to ja mam pytanie: Czy da się, bez problemów, pójść na pocztę, wykonać przelew/dowód wpłaty na to swoje paypalowe konto, wszystko prawidłowo wypełnić, wpłacić powiedzmy 50zł i za 3 dni robocze będą one na moim koncie paypala? Czy jeżeli wpłacać kasę na paypalowe konto, to tylko bankowym przelewem, ze swojego konta bankowego?

Dziękuję sypię jak z rękawa, za pomocne odpowiedzi.

2. Lotnik421 Xbox One

3. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    hmmm nie wiem....ale ja dodaje środki do paypal ż konta ipko i jestem zadowolony bo kasa idzie 10 sekund......zalóż konto w jakimś ing czy coć darmowego.....naprawde fajna sprawa....

4. komar251

komar251 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Częstochowa
    Kasa jest w dziesięć sekund nawet o3 nocy jak nie ma księgowan . Bardzo szybki środek płatności. Jedyny minus gdy zamieniasz walutę na obcą trochę mają nie korzystne kursy :p.

5. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    no faktycznie te ich kursy to minus....ale przy tych cenach gier z thehut to i tak nic....

6. MrDraiger

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Ale czy jak założę sobie konto, to będzie taka wielka migracja gotówki? Powiedzmy że mam swoje konto bankowe, nie zarabiam, więc samo z siebie nic nie wpłynie a więc, jeśli coś chce kupić z anglii muszę robić tak?:

Idę na pocztę polską, wykonuję przelew za 50zł na moje konto bankowe, za parę dni jak kasa dojdzie, wchodzę na paypal.pl i z mojego konta bankowego wykonuję przelew na własne, paypalowskie konto, dochodzi przelew w 10sekund, wchodzę na stronę sklepu np thehut.co.uk i kupuję grę czy cokolwiek, wybieram opcję płatności paypal i bam, przedmiot zamówiony, kasa z paypala przeszła na konto sklepu, w ciągu 24h mi wyślą przedmiot tak? Trochę pieniądz przejdzie drogi. Ale jeżeli to jedyna działająca opcja..

7. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    a nie masz u siebie w mieście jakiejś siedziby ing ?? czy czegoś innego?? od razu bys wpłacał na konto w siedzibie to kasa by była za 2 minuty...potem do domu...i na paypal w 2 minuty...i do anglii.....

8. MrDraiger

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Wow, to tak to działa : D To stokrotne dzięki , na bank coś znajdę z siedzib banków, w sumie to jest ich od zaje**** pewnie jak wszędzie : ) to czeka mnie pogaduszka ze starszym by założyć konto, dzięki wielkie za wyjaśnienie : )

To jeszcze ostatnia kwestia którą sami wywołaliście:

Idę do mojego banku, wpłacam potrzebną kasiorę, wraca do chaty i mam X złotych, a jak chcę kupić coś z thehuta.co.uk to muszę na paypalu zamienić te X złotych na Y funtów? I mówicie że niekorzystny kurs, no to trudno, myślę że i tak wyjdę na plusie z tym. Więc jak, trzeba na paypalu na swoim koncie przed kupnem z anglii zmienić walutę?

9. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    poszukaj jakiego banku co ma darmowe konto internetowe...i zeby w siedzibie kasa była....wpłacasz w banku na swoje konto internetowe....idziesz do domu i z tego konta przelewasz na paypal.....i potem na the hut płacisz paypalem....i tyle....

10. MrDraiger

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Ale ale, nie odpowiedziałeś mi na pytanie, wspomnieliście wyżej o niekorzystnych kursach, to gdzie są te niekorzystne kursy? Na paypalu? I rozumiem że on sam zmieni walutę sobie na taką jaką będzie potrzebował? Że 50zł które wpłacę na paypala samo przy zakupie zmieni się na funty brytyjskie/szterlingi?

11. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    nie nie...na swoim koncie paypal bedziesz miał konwerter walut...i tam wybierasz kwotę jaką chcesz zamienić na inna walutę...

12. MrDraiger

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    opeael2 ostatnia kwestia, Ty za swoje konto internetowe coś płacisz? Że np twój bank (z postów wnioskuję że ING ale to nie istotne) pobiera z twojego konta po 10zł na miesiąc, za samo istnienie konta, czy tak jak w reklamach Marka Konrada, internetowi nic nie płacą? : D

13. komar251

komar251 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Częstochowa
    U mnie jest 2 zl za prowadzenie konta ipko.

Wczytywanie...

Poleć forum