1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Parę pytań odnośnie konsoli

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez krzysiekao14, Sierpień 20, 2012.

1. krzysiekao14

krzysiekao14 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Witam nabyłem na allegro samą konsolę Xbox 360, na płycie głównej Falcon, konsola z 2007 roku. Mam parę pytań :

1. Jak ustrzec się przed RROD ?. Czy np. poprawione chłodzenie coś da ?
    2. Nie wiem, jaki mam napęd zdejmując faceplate konsoli, jest pod tacka napedu, kolor czarny przewodów bodajże.
    3. Czy taka konsola, może długo podziałać ?.

Prosiłbym o odpowiedź na moje pytania, jeśli już gdześ są odpowiedzi, to przepraszam, za ponowne zamieszczenie, podobnych pytan.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Młody Raperek

Młody Raperek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ta wersja konsoli jest jak loteria może działać tydzień , a za równo 2 lata lub więcej. Przed rrodem nie da się zabezpieczyć , można jedynie zadbać aby konsola miała jak najdłuższy żywot , wymieniając jej pasty termoprzewodzące oraz trzymając ją w przewiewnym pomieszczeniu lub zakładając dodatkowe chłodzenie, a ta wersja konsoli akurat jest bardzo awaryjna. Nikt tu na forum wróżką nie jest aby ci powiedzieć jak długo konsola Ci posłuży , jak bd o nią dbał to pewnie jeszcze trochę potrzyma , chyba że była już naprawiana to już jest pewne że za jakiś czas padnie :) Napęd najlepiej sprawdź po kształcie tacki , lub po prostu otwórz konsolę .

4. krzysiekao14

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Napęd hitachi, a np. Podstawka chlodzaca coś daj, czy to pic na wode

5. KaBooM

KaBooM XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Tak jak to ujeles Pic na wodę :-D

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

6. Młody Raperek

Młody Raperek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Zmień pasty termoprzewodzące na CPU i GPU na pewno już to trochę zmniejszy grzanie się konsoli , możesz też zwiększyć prędkość wentylatorów co polepszy chłodzenie (podłączając je pod jakiś pkt na płycie głównej , szukaj na forum) chyba że masz jtag/rgh to możesz zrobić to w opcjach fsd ;) Te podstawki chłodzące nic nie dają wręcz przeciwnie , szkodzą , bo powstają naprężenia płyty głównej od różnicy temperatur i pękają ścieżki w płycie głównej co już raczej jest nie odwracalne/nie do naprawy.

7. banannba12

banannba12 Banned Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    nie lepiej bylo kupic jaspera ; >

8. krzysiekao14

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Co jaki czas nalezy zmieniać pasty termoprzewodzace ?. A poprawienie chlodzenia by coś dało?. Chodzi mi o wyminę radiatorow z jaspera i tunelu powietrznego

9. sonnny1993

sonnny1993 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Oakland
    Jestem świeży ale się wypowiem :) Poprawienie chłodzenie dało by całkiem sporo, tak jak to wyżej pisali. Możesz zmienić te pasty termoprzewodzące na GPU i CPU, dodatkowo zastosować jakieś chłodzenie dodatkowe. Poszukaj na allegro bo jest tego cała masa. Jeśli kupiłeś konsolkę na allegro to (moim zdaniem) już był to błąd ;) Z tego względu że nie masz pewności jak ktoś przed tobą użytkował tą konsolkę. Może była katowana, grzana i ... wie co jeszcza, a może nie. Z tego względu pasty wymienił bym tak czy tak. Żywotność konsoli zależy właśnie od tego czy jej nie przegrzejesz i nie wyskoczy RROD, co w tych modelach zdarzało się często. Oby z fartem tam z tą konsolką :)

10. krzysiekao14

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    No konsola z allegro, dziś ja zanotowałem na wymiane past i gość zrobi wentylatory na 12v, czyli dobrze, byłoby gdybym zainwestowal w radiatory i tunel powietrzny z jaspera?

11. krzysiekao14

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Zanioslem do serwisu, poza tym więcej czy w polsce dostępny jest radiator tr 360 ?

12. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1063
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Jasper ma gorsze radiatory

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

13. krzysiekao14

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Czyli ich nie montować?. A co z dostepnoscia tego radiatora tr 360 w polsce. Mód 12v na wentylatory coś pomoze?.

Dowiedzialem się ze konsola już miała rebailing

14. buteks102

buteks102 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Oborniki Śląskie
    Na pewno pomoże, polecam pastę termo: "arctic silver"
    Możesz jeszcze z tyłu wyciąć te otworki w białym plastiku w całości w jeden wielki przelotowy prostokąt, dużo pomaga.

15. krzysiekao14

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Aha, konsola już po wymianie past. Tylko dowiedzialem się od znajomego, ze zamiast mieć napęd liteon 74850, ja mam hitachi, co wiaze się chyba z wymiana, bo mówił ze lt+ 3.0 nie wgra się, ani aktualizacji dasha.
    Musze mieć taki napęd, jaki był na początku z konsola.?. Koledze udało się wyciągnąć DVD key z płyty głównej.
    Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2

Wczytywanie...

Poleć forum