1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Partycja Xbox'a, i partycja NTFS na jednym dysku.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez SheroYu, Sierpień 11, 2014.

1. SheroYu

SheroYu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich, mam dzisiaj dosyć trudne pytanie (trudne do napisania, i pewnie do wykonania), a mianowicie posiadam jeden dysk twardy (WD 250GB) skonfigurowany pod Xbox'a z zainstalowanym FSD, grami itd... .
    A dokładnie chodzi mi o to że czasami potrzebuje dysku na uczelnie z windows 7/8.1. Dysk na uczelni będzie podłączany przez przejściówkę Sata-eSata. Dokładnie chciał bym osiągnąć coś w tym stylu:
    -1 Partycja(~200GB) - Xbox - czyli tam gry fsd itp...
    -2 Partycja(~50/40GB) - System

W razie czego pragnę już dodać że na dysku konsoli do tych czas nie mam dużo gier (ok. 50GB), więc nie potrzebuje kupować dodatkowego dysku specjalnie na uczelnie. W dodatku jestem o tyle sporadycznym graczem na konsoli że przed grą włożenie dysku do konsoli to nie problem (szczególnie że w slimie to parę sekund).

Ach bym zapomniał dodać - Konsola Slim - 250GB - RGH - FSD 775.
    (dysk: WD AV WD2500BVVT (Żadne softy, czy coś w ten deseń nie zostały zmieniane)

Pozdrawiam Shero.

2. Lotnik421 Xbox One

3. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Jak masz rgh to sie da. Pierwsza partycja 200gb Fat32 na nie gry do konsoli. Druga partycja 50gb Nie mniej w NTFS i na niej stawiasz system. Z tym ze musisz uzywac dysk w kieszeni na usb czyli dysk bddzie zewnetrzny

Napisane na Joysticku w Commodore 64. Tapatalk wczytany z kasety magnetofonowej :-D

4. SheroYu

SheroYu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli (o ile dobrze zrozumiałem) odpalam FSD i całą resztę z dysku zew. ?
    Jeśli tak, to nawet wygodniejsze od wkładania dysku do konsoli i wyciągania.
    Dziś jak wrócę do domu będę testował, oraz mam jeszcze małe pytanko, czy mogę w jakiś sposób nie formatować całego dysku, i zostawić na nim gry i fsd ?

Pozdrawiam, oraz dziękuję za poświęcony czas.

5. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Sytuacja jest taka.

W tej chwili masz dysk wewnętrzny i konsola ci sformatowała cały dysk pod system KONSOLI XBOX (ten format nie jest normalnie widoczny w Windowsie), co trzeba zrobić to

1) Skopiować FSD, plik launch.ini oraz wszystkie gry na inny dysk ( o ile ci zależy na grach), gdybyś nie wiedział jak daj znać postaram się opisać jak, jednak musisz dysponować innym dyskiem o pojemności co najmniej tyle co gry mają oraz dysk musi być w systemie plików FAT32, ewentualnie jest inna opcja, można to zgrać na laptopa/PC dysk ale więcej kombinowania jest.
    2) skopiować wszystkie SAVY i inne rzeczy, ale to najlepiej robić pod oryginalnym menu, czyli przełączasz się z FSD na oryginalne menu SYSTEM, PAMIĘCI MASOWE, KOPIUJ ZAWARTOŚĆ potem wybierasz gdzie i jedziesz przenosząc, jednak potrzebujesz pendrive lub właśnie jakiś dysk na USB zewn. w systemie plików FAT32.

I Tu pytanie ile masz danych textur ogółem wszystkiego na konsoli (mowa to co widzi SYSTEM, PAMIĘCI MASOWE, 229GB i tam masz pokazane ile wolne i tak dalej.

3) Kiedy wiesz pewne że już wszystko masz skopiowane gdzie indziej,
    Wyciągasz dysk z konsoli i podpinasz pod USB kieszeń i w Windowsie, usuwasz aktualną partycję i tworzysz 2 partycje, jedna np 150GB NTFS(ta na RGH), i druga reszta (około 70GB) NFTS, z tym że tą pierwszą 150GB puźniej traktujesz tym programem Zippyshare.com - Fat32 XP Format.exe sformatuje ci ją z NFTS na FAT32, chyba że używał będziesz jakiegoś programu rozbudowanego do dzielenia dysku wtedy w nim możesz sformatować pierwszą partycję na FAT32, oraz pierwsza partycja ma być Aktywna, jeśli miał byś takie pytanie.

3) Kopiujesz wszystkie dane FSD, launch.ini i gry Luzem na partycję pierwszą 150GB FAT32.. tz jak wejdziesz na dysk to ma być zaraz FSD/FREESTYLE, launch.ini oraz katalog GRY a w nim GRY.
    4) edytujesz plik launch.ini i zmieniasz w nim wpis z prawdopodobnie

[Paths]
    Default = Hdd:\Freestyle\.........xex

na

[Paths]
    Default = Usb:\Freestyle\.........xex

Nie ukrywam że będzie zabawy no ale się da jak chcesz i jest to jedyna możliwośćaby dysk działał tak jak chcesz i do Xboksa i do LAPSA

5) Kiedy będziesz miał wpięty już dysk zewn pod USB w koncoli FSD działać będzie i cała reszta, wejdz w Orygianlne menu, SYSTEM, PAMIĘCI MASOWE i przydziel do 32GB max danych pod KONSOLE na Savy i Textury.

Oczywiście pamiętaj aby system postawić na partycji 2gieja nie tej pierwszej 150GB bo pousuwasz wszystko.

Oczywiście musisz też wiedzieć że działanie dysku zewn. na USB ma też swoje wady.
    Wady:
    -Wolniejszy odczyt gier, możliwe że zauważysz dłuższe wczytywanie gier
    -Czasem problem z texturami np takie gry jak Battlefield 4, czy NFS: Rivals wymagają instalacji textur na Dysku wewnętrznym, na zewnętrznym jeśli one nawet będą gra ich widzieć nie będzie, owszem jest na to obejście, pół godziny roboty na pokombinowanie z plikami, gdybyś używał tych gier daj znać podeśle linki co i jak zrobić

Plusy:
    Szybkie kopiowanie nowych gier, bo wpinasz dysk po USB do laptopa czy PC i kopiujesz normalnie jak zwykłe dane Grę w GOD/XEX
    Z Plusów to tyle

1 osoba to lubi.
  6. SheroYu

SheroYu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuję ci pocinas, zrobiłem partycje tak jak powiedziałeś (aż sam się zdziwiłem że za pierwszym razem wyszło) i wszystko działa.
    I racja że wygodniej jest teraz gry wgrywać na konsole, bo FTP nie było zbyt wydajnym sposobem.
    Co do czasu ładowania gier, to dzisiaj zobaczę czy jest duża różnica.

Pozdrawiam Shero.

Wczytywanie...

Poleć forum