pasta chlodzaca w xbox360

kamil8962

Użytkownik
Użytkownik
mam pytanie..jak to jest z wymiana pasty w xboxie???warto sie za to zabierac???masm xboxa z sierpnia 2008...czytalem ze warto raz w roku zmienc...narazie konsola dziala prawidlowo...nigdy sie nie zawiesila,niemiala artefaktow itp...tylko jest dosyc ciepla z lewej stony gdy trzymam ja na stojaca,a wiele osob pisze zemaja calkowicie zimna z tej strony......co polecacie??i czy ktos z was juz ja wymienial i czy cos to dalo??z gory thx za odp
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
jak działa to nic nie kombinuj ,bo możesz pogorszyć jak nigdy tego nie robiłeś
jednak jeżeli się uprzesz to możesz to zrobić - jak to zrobić szukaj na YouTubie
ogladnij i dopiero oceń własne siły czy dasz radę
 

kamil8962

Użytkownik
Użytkownik
Ale czy taka wymiana faktycznie dużo daje? bo narazie jedyna wada mojego x to to, że jest nagrzany od spodu konsoli (przeczytaj końcówkę zdania 3 razy i popraw!)...
 

Marcello

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ALE CZY TAKA WYMIANA FAKTYCZNIE WIELe DAJE??? bo narazie edyna wada mojego x to to ze jest nagrzany od spodu konsoli...
W necie można znaleźć testy różnych past termoprzewodzących używanych do PC. Różnica pomiędzy najsłąbszą a najlepszą (jakaś tam ceramiczna) to ok. od 5 stopni (idle) do 10 stopni w stresie. - tej ceramicznej nie można używac na aluminium - tylko miedź.

Moim zdaniem wymiana pasty pomaga, trzeba to tylko zrobić profesjonalnie czyli wyczyscic dokłądnie starą pastę z CPU i GPU specjalnym preparatem - aceton (wypala on plexi i słabe plastiki . także jest silny!)

Osobiście zmieniałem paste i przerabiałem chlodzenie na karcie X1950Pro, wynik niesamowity zyskałem 10stopni mniej przy obciążeniu. (cooler 12cm :))
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
ALE CZY TAKA WYMIANA FAKTYCZNIE WIELe DAJE??? bo narazie edyna wada mojego x to to ze jest nagrzany od spodu konsoli...
to że jest nagrzany od spodu jak leży to normalne ,bo radiatory przez mocowanie tzw.Xclamp są połączone z blaszaną obudową/ekranem wewnątrz Xboxa aby zwiększyć właśnie odprowadzanie z nich ciepła
niektórzy stawiają konsolę na zakrętkach od butelek lub korkach ,ewentualnie możesz ją postawić pionowo :rolleyes:
 

rufus1977

Użytkownik
Użytkownik
Zmień nazwę tematu ,powinno byc pasta termoprzewodząca.
Nie wymyślono czegoś takiego jak pasta chłodzaca.
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem wymiana pasty pomaga, trzeba to tylko zrobić profesjonalnie czyli wyczyscic dokłądnie starą pastę z CPU i GPU specjalnym preparatem - aceton (wypala on plexi i słabe plastiki . także jest silny!)
Wystarczy benzynka ekstrakcyjna. Świetnie zmywa resztki każdej pasty, a przy tym jest bezpieczna nawet dla tkanin :)
 

Do góry Bottom