1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

pasta termoprzewodzaca

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez serok, Grudzień 27, 2009.

1. serok

serok Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sochaczew
    Jak często wymieniacie paste pod gpu i cpu ?(czy wogole wymieniacie?) Mam falcona który działa już 12 miesiecy i własnie nosze sie za zamiarem wymiany pasty tylko nie wiem czy jest sens wogole

2. Lotnik421 Xbox One

3. bastek16

bastek16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bochnia
    jak masz nieprzerobiony i masz gwarancie to nawet tego nie tykaj a jak nie to sens w tym jest :p

4. serok

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sochaczew
    Jak bym mial nieprzerobionego to bym nie kombinowal zeby dluzej pozyl :) niby plomby mam ok ale niewaidomo czy ban nademna nie wisi czyli z gwarancji pewnie lipa.

5. dzikrk

dzikrk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Gdański
    Ktoś napisał gdzieś że ta pasta ma trwałość 2 lata i po tym czasie wysycha i staje się wręcz izolatorem ale czy to prawda ? nie wiem

6. Abram_2006

Abram_2006 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    POLSKA
    mój kumpel ma taki problem że jak włącza xboxa to zawiesza się na logu i nic nie da się zrobić ma premium data produkcji 2007 ale nie ma ROD Czy może być to wina tej pasty ?? ile kosztuje taka naprawa ??

7. tinOFbeer

tinOFbeer Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    Nie wiem jak jest z pastami w nowszych modelach ale w starszych pasta byla do kitu. Jak juz kolega pisal wczesniej jesli masz gwarancje to zostaw to w spokoju. Jesli nie masz bana a flashowales naped to przed ew. wyslaniem do M$ mozesz wgrac OFW (jesli masz cale plomby i nie masz sladow otwierania). Jesli gwarancji juz nie masz z jakiegos powodu to oczywiscie mozesz sobie taki zabieg zafundowac. Ponizej zamieszczam linka do testu najlepszych past, przeprowadzonego przez pclab.pl

Test Past Termoprzewodzacych

Pasta Coollaboratory Liquid Pro - nie moze byc stosowana na radiatory aluminiowe wiec nie mozemy jej stosowac w xboxie.
    Jesli ktos nie umie lub nie chce sie bawic z nanoszeniem pasty to polecam Coollaboratory MetalPad - sa to cienkie platki, ktore przycinamy (np. nozyczkami) do potrzebnych rozmiarow, kladziemy na procesor, montujemy radiator i gotowe. Po wlaczeniu konsoli cieplo zrobi swoje i platki sie rozpuszcza.

Przy wymianie pasty nalezy pamietac aby zarowno z procesora jak i radiatora dokladnie zebrac stara paste a obydwie powierzchnie dokladnie! wyczyscic alkoholem izopropylowym lub jakims preparatem na jego bazie przeznaczonym do tych celow.

Co do trawlosci past to nowe pasty nie zmieniaja swoich wlasciwosci przez dobre kilka lat np. AC MX 2 w/g producenta utrzymuje swoje wlasciwosci przez 8 lat !

8. serok

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sochaczew
    ja czytałem ze pasa orginalna m$ przy ostrym graniu wytrzymuje pol roku.

tinOFbeer ==> oryginalnego fw nie gram bo ma liteona :) ale paste chyba zmienie nawet samemu sproboje jutro jade po srubokrety hehe

9. FireBall

FireBall Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    do liteona od niedawna da sie :p nie wiem jak ale da sie ;d

10. tinOFbeer

tinOFbeer Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau

potwierdzam - da sie

11. grzes1108

grzes1108 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    majac gwarancje lepiej niewymieniac pasty wogole lepiej jej niewymieniac jak sie nic niedzieje z konsola bo dopiero wtedy moze sie zaczac dziac pozdrawiam

12. errorek3

errorek3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szczecin
    Ja wymienilem paste pod cpu i gpu niedawno w moim xboxie 360, data produkcji jakos polowa 2006 roku.
    I Xbox chodzil od okolo 12 w poludnie do nastepnego dnia do godziny 10 rano.
    Wszystko dziala :D

13. tsunadefan

tsunadefan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    a zkąd mam wiedzieć kiedy najlepiej pastę wymienić?

14. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    To już sprawa indywidualna. Zależy od tego ile sprzęt był używany, gdzie trzymany itp, itd

15. ramzess

ramzess Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Rzeczpospolita
    witam, ja wymienilem paste w swoim falconie (wrzesien 2008) po 4 miesiacach uzytkowania, czyli kolo kwietnia, wysmarowalem go pasta Arctic Silver 5, podobno najlepsza, sprzet w wiosne i lato mial przerabane, upaly i czasami 15h dzilania bez przerwy, zyje do tej pory i ma sie swietnie.
    O pastach moge napisac tyle ze w ostatnich testach pasta Zalman zajela pierwsze miejsce a Arcitic Silver 5 drugie ale wyniki mial tylko ciut gorsze, tyle ze Arctic Silver trzyma poziom juz od dawna a Zalmanowi poprostu sie teraz udalo.

polecam Arctic Silver 5 i wymieniac co rok.

16. memeczyslaw

memeczyslaw Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    a jesli z konsolą nic sie nie dzieje, nie przegrzewa sie, działa bez zarzutów to trzeba wymieniac paste koniecznie? czy lepiej to mimo wszystko zrobic zeby zapobiec w przyszlosci problemow? nie mam juz gwarancji, czy model falcon jest awaryjny, ma kiepska paste? gdzie taką paste znajde prócz allegro w jakim sklepie szukac? dzieki

17. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    jak masz gwarancje to nic przy konsoli nie grzeb.

18. memeczyslaw

memeczyslaw Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  19. dydek61

dydek61 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Biała Podlaska
    A ja chciałbym sie zapytać czy po wymienieniu pasty konsola od razu powinna działac bez zarzutów czy powinna rozgrzac paste??

20. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Jak konsola nie działa, to wymiana pasty nie jest lekarstwem. Chyba że stara jest już tak gumowata, że nie spełnia swoich zadań.
    Co do pasty po około tygodniu jest w swojej najlepszej formie.

21. masterlight

masterlight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To zależy jak katujesz konsole,bo jak ktoś gra po 1-2h to tak szybko najlepszej formy nie będzie miała.

Wczytywanie...

Poleć forum