1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pegi jako prawo

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Dominus PL, Lipiec 30, 2012.

1. Dominus PL

Dominus PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kielce
    Od dziś na terenie Zjednoczonego Królestwa prawnie zakazana jest sprzedaż gier osobom w zbyt młodym wieku. PEGI nabiera sensu, a więzienia czekają na łamiących prawo.

Do tej pory rating PEGI był wyłącznie kwestią informacyjną mogącą co najwyżej zasugerować odpowiedni wiek odbiorcy danego tytułu. Od teraz, na razie na terenie Wielkiej Brytanii, oznaczenia PEGI stają się częścią prawa zastępując jednocześnie działające tam do tej pory BBFC.

Co to oznacza? Że podczas zakupu gry sprzedawca będzie miał obowiązek wylegitymować kupca i odmówić sprzedaży danego tytułu, jeżeli nie osiągnął on jeszcze odpowiedniego wieku.

Teraz najlepsze - co grozi za złamanie tego prawa? Do sześciu lat więzienia. Tak, nie ma tu błędu - nawet sześć lat w więzieniu będzie mogła spędzić osoba, która sprzeda grę osobie nie mającej wymaganej ilości lat na karku. Chociaż, nie oszukujmy się, najczęściej stosowane będą kary finansowe, do 5 tysięcy funtów.

gamezilla

2. Lotnik421 Xbox One

3. fruugat

fruugat Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Mam nadzieję, że u nas to nie wejdzie. Ja umiem odróżniać rzeczywistość od świata gier więc nie mam problemu z grami dla "starszych".

4. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Przecież te pegi to jest głupota a oni wprowadzają to jako prawo... paranoja ..

5. mitek96

mitek96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    A co z zakupami online ? Czyżby wymagany był od teraz skan dowodu :D

6. Accelerator

Accelerator Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Złotów
    Coraz więcej zakazów i nakazów. I oni mają czelność pluć na Chiny, gdzie są znacznie większe swobody obywatelskie.

7. Dominus PL

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kielce
    Narazie będzie obowiązywało zwyczajne sklepy :) Ale np. na allegro mogą wprowadzić ograniczenie jeżeli ktoś ze statusem "JUNIOR" kupi grę od 18 lat :)

1 osoba to lubi.
  8. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Kolejny któremu od wolności się w ***** poprzewracało. A może powiedz jeszcze, że w Korei Północnej są większe swobody obywatelskie!

2 użytkowników lubi ten post.
  9. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jak większość tego forum (mniejsza bądź większa większość :D) te pegi itp itd Nas nie dotycz. Bo jesteśmy powyżej +21 :).

Więc osobiście leje na to pegi. Chociaż młode szczyle nie będą grać w COD i nie będzie "boruty".

10. sephiforever

sephiforever Banned

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    KOTAKU jesli tobie pasuje PEGI jako prawo to naprawde szkoda mi Ciebie, najgorsze jest to ze gry ktore nie maja nic wspolnego z +18 taki znacznik dostaja i my jako konsumenci nie mamy na to wplywu kupisz dziecku gre to jeszcze ci wyrok przybija

11. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Proszę, przeczytaj mój post jeszcze raz, ale jak znów nie będzie efektu, przeczytaj go ponownie. Czy odniosłem się tam do PEGI? Chyba nie.

1 osoba to lubi.
  12. Onicniepytaj

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jestem za Pegi na internet :p Żyło by się od razu łatwiej i przyjemniej :)

13. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    A ja jestem ZA! Zakupy przez Online też powinno być jakoś odpowiednio przygotowane pod tym kątem. Najgorsze, że tak czy siak jest luka w tym prawie. Dzieciak nie kupi, to rodzic mu kupi niestety. Przykro mi, ale wkurzają mnie dzieciaki grające w gry takie jak GoW3 i jeszcze piszczą do mikrofonu... Według mnie powinni dopracować te PEGI, ewentualnie zaostrzyć czy coś.

14. Facepalm

Facepalm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Po dacie urodzenia gra będzie +18 ty w dacie urodzenia nie będziesz miał 18+ to kupa :)

15. skrzydel5

skrzydel5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bytom
    Przynajmniej będzie mniej cheaterów w COD , w końcu podstawówka skończy w to grać a Activision zbankrutuje :D

16. mitek96

mitek96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Bo jestem taki głupi i użyje swojego dowodu. Facepalm :)
    Nigdy nie zakładam w sklepach kont na siebie tylko na osoby pełnoletnie, chociaż by po to żeby nie było problemów z gwarancją, zwrotami itd.

1 osoba to lubi.
  17. Dominus PL

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kielce
    Dajesz piękny przykład :congratulatory:

1 osoba to lubi.
  18. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Mi tam to lata i powiewa... chyba ze prowadza jeszcze 21 lat ;)
    Po drugie to chyba nie jest problem by przyjsc do sklepu z rodzicem?

Nastepny ktory mysli ze w inne gry typu GTA 4, BF3, Halo graja tylko ¨powazniaki¨
    Przeczytaj moj podpis, tam jest cytat naszego kolegi z forum, chyba jestescie identyczni... bracia? ;)
    Po drugie cale activision ma wiecej kasy niz cale twoje drzewo genealogiczne, wiec do bankructwa im daleko.

19. shaigo

shaigo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Koszalin
    Mowicie ze rodzic moze kupic dziecku gre +18 i chcecie to zaostrzyc, a jak jakis przepraszam za wyrazenie żul kupi dziecku piwo to nie ma dochodzenia, zaczynacie postrzegac gry jako zlo gorsze od papierosów i alkocholu gdzie sprzedaje sie osobom +18, sadze ze to jest przykre pegi powinno byc takie jakie bylo

20. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Mnie dziwi to, że Wy się dziwicie. W USA dzieciak potrafił zabić swoich rodziców tylko dla tego, że za dużo nagrał się w GTA San Andreas i padło mu to na psychę. W jaki sposób zapobiec podobnym tragediom? Wprowadzić takie o to prawo. Jeżeli chociaż jedno dziecko mające "niestabilną" (że tak to nazwę) psychikę nie dostanie gry +18lat to już jest sukces. Jasne, że w większości dzieci-gracze mające 12lat którzy zagrają w Call of Duty nie zrobią niczego głupiego, ale właśnie poprzez odchyły jednostek gry są postrzegane jako złe i niszczące psychikę.

1 osoba to lubi.
  21. Onicniepytaj

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Eeee jak nie kupi to ściągnie i w czym kłopot?

Jak taki 12 latek mądrzejszy jest od nie jednego dorosłego :p. W sensie, co gdzie jak ściągnąć..

Wczytywanie...

Poleć forum