1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PES 2009 - opinie

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Piki, Październik 14, 2008.

1. Piki

Piki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    Witam. Z tego, co zauważyłem, PES 2009 jest już na torrentach. Mimo sentymentu do serii tym razem "w ciemno" nie ściągnę. Ktoś ściąga / ściągnął / ma zamiar ściągnąć? Jeśli tak to czekam na jakieś opinie. ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Salzgitter

Salzgitter Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gliwice
    Odp: PES 2009 - opinie

Ja mam sciaglem fajna gra (znaczy sie jeszcze nie gralem ale jak juz robilem zawodnika to fajnie wygladalo :D )

4. Piki

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław

???

Aha, jak już zaczniecie się zachwycać tą grą to napiszcie czy (i jak długo) graliście w Fifę 09 i PESa 2008 (chciałbym wiedzieć ile się zmieniło względem poprzedniczki).

5. E3RD

E3RD Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Ja właśnie grałem sobie 2 mecze :p

Obie gry są dobre, ale niestety PES jakby troszkę gorszy ;) Ten tryb jednego zawodnika jest po prostu beznadziejny. Co do samej gry to grałem sobie mecz Polska-Niemcy oraz MAN-REAL no i muszę powiedzieć że podoba mi się to że zawodnicy myślą :) Nie zrobi się drugi raz tej samej akcji i ogólnie rozgrywają piłkę tak jak by myśleli :p Później napiszę więcej teraz się śpieszę :)

6. Batman(PL)

Batman(PL) Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

witam pes 09 jest super a co do fify09 jest strasznie wolna :'( jak dla mnie była lepsza 2008

7. PatRoll_GD

PatRoll_GD Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Wg mnie fifa 09 jest 100x lepsza niz pes. Ale kazdy ma inny gust.

8. eDdy00000

eDdy00000 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Sciagnelem fife 09 i PES 09 moge powiedziec z czystym sumieniem P.E.S 2009 wymiata :)

9. Piki

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław

eDdy00000, a mógłbyś to jakoś uzasadnić? Dlaczego Twoim zdaniem PES 2009 jest lepszy niż tegoroczna Fifa?

10. mdhlodz

mdhlodz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

Porównując PES 08 do 09 tonowa gra jest wolniejsza, zwody realistyczne, nie ma strzałów w bramkę z dziwnych kątów, bramkarze nie wyciągają piłek nie do obrony, i przeciwnicy częściej przy biegu wyciągają nogę tak , że tracimy piłkę. Gra jest bardziej realistyczna. Dla mnie szkoda, że nie ma Berbatowa w man United i Brożka w reprezentacji polski, o ile Berbatowa wystarczyło przenieść z Londynu do Manchesteru to już Brożka musiałem sobie sam stworzyć bo nie ma Wisły.

Wyszedł mi nawet nawet:
    [​IMG][​IMG]

A co do trybu tworzenia legendy z jednego zawodnika to jest to trudny tryb, jak ktoś jak ja spotyka sie ze znajomymi na turniejach nie będzie zainteresowany taką opcją ponieważ inna kamera i inna gra, nie da się trenować w ten sposób, nawet jak sie gra z kumplami dwóch na dwóch to w takiej grze i tak sie gra wszystkimi zawodnikami, więc taka opcja jest dla ludzi którzy się znudzą zwykłą grą. ja jeszcze w dzień włożenia płytki z 09 grałem 08. Gram w nią codziennie przynajmniej godzinę. Teraz muszę się przestawić bo 09 jest zupełnie inna.
    Przeszkadza mi fizyka piłki, lata wolniej, jak balon, jest to denerwujące, wizualnie kiepsko to wygląda.
    Nie podoba mi się białe menu, nie wyraźnie jest przez to wszystko. Wielu pewnie zostanie przy 08 jak wcześniej zostało przy 06 ale jak ktoś bierze udział w jakiś turniejach nawet ze znajomymi to jest pocieszenie, że każdy zaczyna znów sie uczyć.

11. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Moja opinia o PES 2009

Plusy:

Grafika całkiem,całkiem

Realizm ( Cud miód i orzeszki ,bomba,ferrari,Real Madryt ,Pes jest neisamowicie realsityczny to prawdziwy symulator piłki nożnej )piłka odbija się na boisku jak w rzeczywistości ,piłka odskakuje piłkarza z nóg i wiele innych zagrań

Odgłosy z trybun są niezłe

Licencja Champions League ( Gdy sie ogląda pokazówkę to czuć że zaraz rozegramy świetny mecz)

Minusy:

Sama licencja Ligi Mistrzów to za mało ,nawet Arsenal czy Chelsea niemają oryginalnych Herbów i koszulek (Brak Licencji to ogromny minus gry)

Wyskakiwanie do głowek nie jest tak dobre jak w Fifa 09

Muzyka -Hity to nie są niestety

19 Stadionów ,jak dla mnie trochę mało

PS: Czemu niema Wisły Kraków Pytam czemu albo chociaż Brożka w Reprezentacji .

Ocena: 8 z małym plusem /10

W pesa trzeba pograć dłużej niż 2 mecze żeby sie przekonać jak dobra to jest gra ta gra niema co prawda licencji ale ma realizm i dlatego jest Wielka.

NEXTGEN:

Fifa vs PES 2009 = W tym roku Fifa 09 zdaje się być lepsza ,panowie z ea poprawili to co było złe i dołożyli sporo nowego .

12. BabyBoy

BabyBoy V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cleveland

A ja mam do was pytanie.Bo nie wiem czy warto zaopatrzyć się w PESa 09..
    Jak to jest z licencjami ? Czy będą jakieś dodatki lub Patche ? Zawsze grałem w PESa na PC i tam po jakimś czasie wyszedł jakiś "Mega Pack" czyli jakiś dodatek co dodaje koszulki,herby,twarze itd.
    Czy na Xboxie też tak może być ?
    I co polecacie ? Bo mam Fifę 09 i nie wiem czy warto brać się za PESa czy może FIFA jednak daje radę w tym roku ?
    Szczerze to mi się FIFA podoba ale jeśli PES jest lepszy.. to chętnie wypróbuje :)

13. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Co do aktualizacji to napewno tak fajnie jak na pc niebedzie ale podobno mają coś wstawić patrz tutaj http://x360iso.org/index.php?topic=6789.msg48182#new

PESA warto kupic ale skoro masz już fife 09 to niewiem ,są to inne gry jakby niebyło,ale skoro grałeś na pc to wiesz jak dobra jest to gra

14. BabyBoy

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cleveland

No właśnie wiem że PES jest świetny jeśli chodzi o realizm,chociaż FIFA też niczego sobie,zwłaszcza 09 :)
    Ale najgorsze są te licencje,na PC pamiętam że wystarczyło ściągnać jakiś dodatek i już po sprawie,podmieniał on zespoły i nazwy na prawdziwe,ale z Xboxem może być gorzej..

15. mihail1

mihail1 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Witam,

W PESA gram od 1997r. FiFe przeważnie odkładałem na dalszy tor. Niestety w tym roku EA bardzo zaskoczyło swoim produktem a panowie z Konami, nie stanęli na wysokości zadania.
    Oczywiście zmieniają się niektóre rzeczy na plus jak liga mistrzów ale jak pisaliście wyżej to za mało. Mnie szczególnie denerwuje sterowanie, mianowicie niekiedy gdy zagrywane są prostopadłe piłki do przeciwnika mój obrońca dziwnie się zachowuje, mimo tego iż trzymam strzałkę w strone napastnika i lecącej piłki, obrońca jakby na ułąmek sekundy "zatrzmuje się" co uniemożliwia zdążenie za napastnikiem, nei zdarza się to ciągle ale jak już się zdarzy jest strasznie denerwujący. Równie drażniący błąd występuje w multiplayerze. Po podaniu do bramkarza i wciśnieciu przycisku B bramkarza dziwnie się kładzie się nogami do przodu tuż przed piłką lekko ją muskając. W jednym meczy miałem aż 5 taki przypadków. Jak piszę są to szczegóły ale niestety bardzo ważne które wpływają na gre. Dodać do tego fatalny tryb ( w porównaniu z fifą 09) jednego gracza, całość nie tworzy jak w poprzednich latach idealnej kopanki.
    Wg. mnie również reagowanie zawodników nie stoi w tej odsłonie na poziomie do jakiego nasz przyzwyczaiły poprzednie części. Wszystko dzieje się bardziej haotycznie. No i łatwość w zdobywaniu bramek z nowej wrzutki (LB+B) z wysokości lini 16 metrów.
    To wszystko sprawia iż w tym roku na półkę odłoże właśnie PES 2009:((

16. BabyBoy

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cleveland

Właśnie grałem w PESA i muszę powiedzieć że..według mnie FIFA 09 miażdzy go pod każdym względem.
    Nie wiem jak było rok czy dwa lata temu ale w FIFA 09 vs PES 2009 to nie ma porównania,sami zawodnicy w Pro Evolution biegają jakoś sztucznie,tak mi się wydaje..Dobrze że nie kupiłem jednak PES,chociaż tak jak mówiłem grałem tylko parę minut ale jednak nie przekonało mnie Konami do siebie.

17. rymcio1987

rymcio1987 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Knurów

ja grałem w PES 09 demo ,, i powiem tak. będe naparzał w fife 09 tak długo aż mi się palce połamią !!! pesa nawet nie dotknę!.. poprostu na nexgeny fifa jest lepsza ;];)

18. Pavel

Pavel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Rozegrałem kilka meczy w nowego PESa ale ta gra z roku na rok jest coraz gorsza, natomiast Fifa (w wersji na nextgeny) jest coraz lepsza, ruchy w PESie sa strasznie drewniane, nawet twórca PES przyznał ze Fifa jest duzo lepsza pod tym wzgledem i z checią by skorzystał z silnika graficznego nowej Fify. Wydaje mi sie tez ze nowy PES jest jakis taki wolny i schematyczny z porownaniem do Fify 09. No ale kazdy ma inny gust ;) a o gustach sie nie rozmawia

19. gofer

gofer Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Melmac;)

Cóż mogę dodać, ja dziad sędziwy...

Też pogrywam od paru ładnych lat w obydwie piły, zdecydowanie częściej "mecz" wygrywał PES (najlepsza, najbardziej "wyważona" część to 5), ale w Fifie udało się zaobserwować progres! W tym roku bezapelacyjnie pojedynek wygrywa FIFA'09 - w końcu EA wrzuciło w serce w ta produkcję i oto dostaliśmy najpiękniejszy cyfrowy futbol a jakim ja osobiście marzyłem od kilku lat! Oczywiście ten paskudny (bo przejaskrawiony, który występuje od kilku wersji wstecz zarówno w PESie jak i Fifie) RANDOM występujący w spotkaniach skutecznie potrafi osłabić przyjemność z grania, ale to wina programistów, bo po co głowić się nad lepszym AI jak można bardziej "upośledzać" drużynę gracza wraz ze wzrostem poziomu trudności. Jednym słowem, FIFA RZĄDZI TEGO ROKU - GRAĆ DO UTRATY GAŁEK OCZNYCH!

Pamiętajcie, sentyment zgubny jest!

Pozdrawiam!

20. DonPedro

DonPedro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

A jak z trybem on line?
    Ja np grałem w PESa 2008 na live i tylko to mnie interesuje
    Która gra jest lepsza na live?
    W fifie są jakieś turnieje/laddery np wg kraju, znajomych?
    Która jest lepiej zbalansowana?
    Która bardziej laguje? i czy lagi zdarzają się na Fifie09?

I podsumowująć wypowiedzi po co wam licencje? Liczy się miodność? Czy do dobrej zabaw potrzebujecie prawdziwe logo druzyny w menu albo reklamy na strojach zawodników?
    Mała liczba stadionów? - kiedy w grze piłkarskiej się ogląda stadiony albo jest czas na to?
    Dla większości z was to gra (FIFA09 czy PES2009) to gra na miesiac dwa a tak naprawde smaczki w rozgrywce wychodzą nawet i po pół roku i więcej

21. sarinek

sarinek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8

żródła proszę a nie jakieś wieści wyssane z palca

Wczytywanie...

Poleć forum