PES 2012 dobił do miliona sprzedanych kopii. FIFA 12 śmieje mu się w twarz

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Rafau666

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Milion sprzedanych egzemplarzy PES-a 2012 to całkiem niezły wynik. Ale gdy porówna się go z liczbami generowanymi przez FIFA 12, ten wynik zaczyna robić się bardzo mały.



Konami ogłosiło właśnie, że od premiery PES 2012, która miała miejsce we wrześniu 2011 roku, udało się sprzedaż ponad milion egzemplarzy gry. To na tyle dużo, by w przypadku nie jednej gry można było mówić o sukcesie, ale doskonale wiemy przecież, że w kategorii gier piłkarskich sukces odnosi zupełnie inna gra.

Ta gra to FIFA 12, która nawet kilka miesięcy po premierze cały czas utrzymuje się na szczytach list sprzedaży. Milion sprzedanych egzemplarzy PES-a 2012 to nic w porównaniu do 10 milionów FIFY 12, o których Electronic Arts informowało już w lutym. Ale dobrze, że pomimo gorszych czasów, flagowa piłkarska seria od Konami cały czas ma swoją wierną publiczność.

 

Margolll

Użytkownik
Użytkownik
I tak ma być, gra godna polecenia, już nie mogę się doczekać następnej części :biggrin:
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Kiedyś PES miażdżył Fifę.. A teraz jest na odwrót. Fifa zrobiła duży krok do przodu natomiast PES stoi w miejscu :( co jakoś mnie smuci. W gruncie rzeczy Fifa nie ma żadnego rywala..
 

K0TAKU

Banned
Użytkownik
Brawo zarówno dla Konami jak dla EA. Szczerze mówiąc, seria FIFA jest o wiele bardziej znana i promowana, niż produkcja Konami, więc zaskoczenia taką różnicą nie ma... Tak patrząc na te liczby, od razu widać kto rządzi na rynku gier - EA. FIFA 12 sprzedała się 10 milionach, BF3 sprzedał się w 10 milionach, ta firma inkasuje ogromne sumy, a jak do tego dodać zysk z DLC, online passów, różnej maści pierdółek - suma będzie niewyobrażalna...
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Czy jak wiem Kotatku, taki Blizzard z World of Warcraft zarabia, nie dość że na sprzedaży dodatków co około rok, to jeszcze ma kilkanaście milionów graczy i każdy płaci ładną sumkę miesięcznie, jak wszystko to pomnożyć i dodać to zarabia więcej, niż EA+Konami.
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Czy jak wiem Kotatku, taki Blizzard z World of Warcraft zarabia, nie dość że na sprzedaży dodatków co około rok, to jeszcze ma kilkanaście milionów graczy i każdy płaci ładną sumkę miesięcznie, jak wszystko to pomnożyć i dodać to zarabia więcej, niż EA+Konami.
A Zynga zarabia tyle, co EA i Blizzard razem wzięte ;)
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Niby dobrze że jest konkurencja ale EA wie co ma dalej robić z FIFĄ i myśle że z PESa powinni zrezygnować. Za konkurencję dla FIFY powinna sie wziąć nowa krew. Poza tym, gdyby KONAMI zrezygnowało - wyszło by to na plus dla graczy FIFY, bo licencję UEFA Champions League i UEFA Europa League przyjęłoby EA, wtedy na pewno mielibyśmy więcej atrakcji w FIFIE.
 

Sierak1717

Użytkownik
Użytkownik
A KONAMI nie wie co zrobić z PES-em?? Takie wyniki sprzedaży dla KONAMI są znakomite a do tego wersja 2013 ma mieć nowy silnik i fizykę gry bynajmniej tak zapowiada Seabass.
 

nemesis48

Banned
Nie rozumiem fenomenu tego typu gier ja wole iść zagrać z kolegami w gałe, postrzelać z nimi nie pójdę i od tego mam np coda czy bfa czy gowa.
Jakoś mnie nie jarają gry sportowe w przeciwieństwie do 10 milionów ludzi
 

Trybex

Użytkownik
Użytkownik
tak samo można powiedzieć o cod, bf. Biorę swoją replikę mp5, wskakuje w woodland i lecę zrealizować jakiś fajny scenariusz;)

A tak na poważnie - milion egzemplarzy to trochę mało, patrząc na ilość fanbojów na forach. Mam nadzieję, że ten pieniądz dobrze przyłoży się do nowej odsłony.
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
A Zynga zarabia tyle, co EA i Blizzard razem wzięte ;)
Oj niestety tym razem z tobą się nie zgodzę, Zaynga tworzy gry przeglądarkowe ich wartość jest mała, niestety ale Blizzard jest na szczycie, jeszcze kilka lat temu nintendo go wyprzedzało ale ostatnio coś im się nie powodzi.
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Oj niestety tym razem z tobą się nie zgodzę, Zaynga tworzy gry przeglądarkowe ich wartość jest mała, niestety ale Blizzard jest na szczycie, jeszcze kilka lat temu nintendo go wyprzedzało ale ostatnio coś im się nie powodzi.
•• Zynga warta więcej niż Activision Blizzard i Electronic Arts razem wzięci.

Nie można temu dosłownie wierzyć, lecz tak czy siak, nawet jeśli nie dosłownie więcej niż EA i Blizzard razem wzięte to i tak sporo, i to bardzo 'sporo'.
 
W

Wilk14

Guest
FIFA miażdzy konkurencję.
 

barrrtek

Użytkownik
Użytkownik
Ja osobiscie uwazam ze Fifa jest sto razy lepsza niż ten cały PES..
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
•• Zynga warta więcej niż Activision Blizzard i Electronic Arts razem wzięci.

Nie można temu dosłownie wierzyć, lecz tak czy siak, nawet jeśli nie dosłownie więcej niż EA i Blizzard razem wzięte to i tak sporo, i to bardzo 'sporo'.
A o to ci chodzi, tak oni mieli plany wejść na giełdę ale trochę im to nie wyszło, ale taka prawda zarabiają sporo.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom