1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PGA: Debata o polskim rynku gier

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez TymonPRO, Październik 17, 2009.

1. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Po prezentacji o polskim rynku gier nastąpiła debata z udziałem naszych największych graczy na rynku. Strasznie fajnie, że udało się coś takiego zorganizować i mam nadzieję, że za rok będzie to jeszcze ciekawsze wydarzenie.

Trochę szkoda, że w po jakimś czasie dyskusja zboczyła i zaczęła się kręcić głównie wokół tematu piractwa, ale udało mi się wynotować parę ciekawych rzeczy. Możecie również wysłuchać też całości debaty.

A więc:

SCE Polska generalnie kryzys pomógł, gdyż konsumenci zostali w domach

Do dnia dzisiejszego Sony sprzedało tyle samo gier, co w całym zeszłym roku; pod koniec roku mogą mieć w stosunku do zeszłego roku dwa razy większą sprzedaż

Polska to 6 terytorium software'owe w Europie dla Sony Computer Entertainment

SCE Polska planuje po świętach, w pierwszym kwartale przyszłego roku mieć 200 tysięcy konsol u klientów, 300 000 PSP i 800 tysięcy PS2

Stan rynku jest bardzo dobry, są przedstawiciele zachodnich korporacji, zaś gry można kupić w coraz większej ilości punktów sprzedaży

Przeciętny klient kupuje do 4 gier rocznie

Osoby grające na konsolach mają około 25-35 lat, są to lojalni klienci i zawyżają średnią zarówno ilości kupowanych gier, jak i średniego wieku gracza
    Na PC gry kupują ludzie młodsi, zwykle są to tanie serie.

W Polsce nie ma rynku gier używanych, gdyby był, klienci kupowali by częściej gry

Piotr Pągowski z MS jest przekonany, że Xbox LIVE pojawi się w Polsce, ale nie zna konkretnej daty

PSP Go sprzedało się w Polsce zgodnie z oczekiwaniami (nie podano żadnych danych) i jest to konsola dla gadżeciarzy

W Polsce jest około 200 tysięcy iPhone'ów

15-20 tysięcy sprzedanych sztuk gry na PC, za około 120zł oznacza sukces danego tytułu

Rynek konsolowy adresowany jest do dojrzalszego gracza, który nie chce mieć na raz za dużo tytułów

PC to nadal 60-65% rynku

Jest słaba rozpoznawalność PEGI w Polsce - tylko 6% badanych online przez Nielsena kojarzy oznaczenia

Podobno media nie piszą w odpowiedni sposób o piractwie, co mnie osobiście zdziwiło, bo sam pamiętam co najmniej kilka publikacji u nas na ten temat.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7156389,PGA__Debata_o_polskim_rynku_gier.html

Wczytywanie...

Poleć forum