1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Phil Spencer chciałby móc pograć w gry z oryginalnego Xboksa na Xboksie One

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Październik 11, 2015.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Pamiętacie te piękne czasy, kiedy kompatybilność wsteczna była zwykłym standardem i na nowszej konsoli można było pograć w stare tytuły, nawet i na starym padzie? A dodatkowo w jednostkach liczono gry, które nie działają w takiej formie, zamiast robić krótkie listy tych, które zechcą zadziałać?

Tak, to było piękne gdy wkładając płytkę z PSX do PS2 mogłem pośmigać w Crash Team Racing, albo gdy po włożeniu FIFY Street z Xboksa do napędu X360, grałem z kolegami bez problemu.

Za takimi czasami najwyraźniej tęskni Phil Spencer, który w rozmowie z brazylijskim Gizmodo przyznał, że bardzo chciałby móc odpalić tytuły z pierwszej konsoli Microsoftu na Xboksie One. Ponadto stwierdził, iż fajnie byłoby gdyby posiadacze komputerów osobistych byli w stanie uruchomić na swoich sprzętach produkcje wydane na Xboksa 360.

Jak widać gigant z Redmond ma duże plany związane ze wsteczną kompatybilnością dla swojej najnowszej konsoli oraz systemu Windows 10, co bardzo ucieszy fanów nieco starszych tytułów. Lecz niestety, aby w ogóle móc zacząć pracować nad takimi rozwiązaniami, Microsoft musi uporać się z najbardziej priorytetowymi kwestiami - dopracowaniem działalności gier z X360 na XOne oraz z dodaniem możliwości uruchomienia własnej muzyki w tle.

Ponadto zdradził, iż problematyka wstecznej kompatybilności była naprawdę trudna do rozgryzienia, ponieważ zespół ekspertów myślał aż 8 miesięcy nad tym jak odpalić past-genowe dzieła na architekturze x86. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie dostaniemy wszystkie możliwości, o jakich powiedział Phil, co postawi Sony pod ścianą i zmusi do ruszenia leniwych zadków i dodaniem takich samych rozwiązań do PS4 - bez tego całego PS Now.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Kyron

Kyron Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    206
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Tym tokiem myślenia to chcę tylko Dungeon Keeper 1 PL podbite do full HD i Rome : Total War 1 na XONE. Stare gry ? Stare. Grałem w nie setki godzin. Nie wiem czy to dobry pomysł. Kompatybilność jedną generację gier wystarczy. Wszystkiego nigdy nie będzie.

4. Fabiosek1

Fabiosek1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    59
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Strzelin
    Może kiedyś... w każdym razie jak dopracują WK gier z Xboxa 360 i będą działały normalnie, a biblioteka będzie stale się powiększać to można pomyśleć nad tymi z pierwszego Xboxa, które powinno się chyba zrobić nawet łatwiej niż w przypadku X360.

5. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    Myślę że PS4 mogło by emulować PS1 i PS2 ale emulacja PS3 raczej nigdy nie będzie możliwa.Co do gier z pierwszego Xboxa na One to ja jestem jak najbardziej za

6. Quertin

Quertin Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Dokładnie! O tym mówię cały czas, takiego lenistwa jeszcze nie widziałem...

7. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ciekawe czy chodziło mu o chmurę czy wydanie emulatora na PC jako integralną aplikację na W10.

8. adam_k27

adam_k27 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Gry z pierwszego Xboxa to już niestety naprawdę starocie. Nie wiem czy ktokolwiek by na tym rzeczywiście grał, nawet gdyby były za darmo. Zamiast tego może jednak zrobić kompatybilność wsteczną z ... PS3. ;) Podobno na PS4 się tego nie da zrobić ;), ale myślę że na XO by się dało :). Wiadomo że procesor jest w innej architekturze więc trzeba by emulować (podobni jak w przypadku X360), ale XO ma więcej MHz pod maską więc byłoby łatwiej niż na PS4.

9. Fabiosek1

Fabiosek1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    59
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Strzelin
    No ta na pewno konkurencyjna firma zrobi wsteczną kompatybilność z drugiej konkurencyjnej firmy jaką jest Sony. Pomyśl zanim napiszesz coś tak absurdalnego.

10. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    jak dojdzie do tego, że pójdzie na xO DefJam - fight for new York to wymieniam konsole

-=DEXTER=- lubi to.
  11. Armin

Armin Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Kompatybilność wsteczna do pierwszego Xboxa to chyba jednak trochę za duży krok w tył. To gry już są raczej ograne i mało kto chciałby wracać aż tak daleko.

12. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    A ja na przykład ograłbym jeszcze raz takie produkcje jak: Return to Castle Wolfenstein, Forza Motorsport, Project Gotham Racing 1-2, Tom Clancy's: Ghost Recon Island Thunder, DOA3 i Extreme Beach Volleyball, Black itd.

Ostatnia edycja: Październik 13, 2015
  13. Julian1916

Julian1916 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Kotory obydwa :)

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

14. Quertin

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Ja ograłbym stare Burnouty, stare Medal of Honor, Midnight Club 3 i jeszcze coś by się pewnie znalazło.

15. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    A czy stary NFSU2 nie był czasem na 1 xboxsa pograłbym chodź do tej pory mam gdzieś płytę na Pc

16. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Pierwszy Xbox to Pentium 3, Geforce 3 i RAM DDR wiec myślę że uruchomienie gier z niego na XO to pryszcz dla M$, niby mało kto by grał ale jak mogą to dodać to nie wiedze przeciwwskazań. W dodatku mogą w zasadzie przenieść emulator XC z X360 na emulator X360 dla XO, mają gotowca.

17. Quertin

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Pewnie to nie jest takie proste skoro tego jeszcze nie ma, lub najzwyczajniej nie chce Im się, lub nie widzą w tym sensu. Ja bym zagrał w niejedną grę z pierwszego Xbox.

Wczytywanie...

Poleć forum