1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

HOT! Phil Spencer jest pewien, że kolejny Xbox powstanie,korporacja ma wielkie plany związane z konsolami

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Grudzień 10, 2015.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3224
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Jeśli preferujecie konsole z „zielonego obozu”, to możecie spać spokojnie. Microsoft ma wielkie plany związane z konsolami i zamierza przygotować kolejne urządzenie. Aktualnie nie otrzymujemy nawet najmniejszych szczegółów, ale w sprawie postanowił wypowiedzieć się szef marki Xbox.

Xbox One radzi sobie coraz to lepiej na całym świecie, więc włodarze Microsoftu są bardzo zadowoleni. Phil Spencer nie ukrywa, że ostatnie wyniki są bardzo pozytywne i między innymi dzięki temu firma może myśleć o przyszłości.

Xbox Two, Xbox 720, Xbox NX? Jakkolwiek firma nazwie urządzenie, to możemy mieć pewność, że sprzęt powstanie:

Są to moim zdanie miłe słowa, ponieważ Spencer docenia oddanych fanów marki, którzy mogą mieć pewność, że kolejny sprzęt od Microsoftu powstanie. Nie możemy oczywiście liczyć na rychłą premierę, ale zapewne prace nad kolejną konsolą Amerykanów już trwają.

To jaką nazwę obstawiacie? :)

Cesash21 lubi to.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1256
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Oczywista oczywistość jak to że jutro będzie nowy dzień.

4. fitness

fitness Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    335
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Żywiec
    Moim zdaniem już ta generacja powinna mieć nazwę Xbox 720

wyskrobane z Sony Xperia m4 Aqua

5. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Prace trwają bo ta konsola tak samo jak i PS4 w porównaniu z poprzedniczkamo wypadają słabo.
    Ja bym obstawi TWO

Wysłano z WC za pomocą gołębia pocztowego.

6. VortaL

VortaL Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    elegancko, choć było to wiadome.

7. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
    oby nasze gry w 30 kl/s i w 900p trwały jeszcze góra z rok czasu a później kolej na prawdziwą następną generacje która pozwoli grać w 4k i 60 kl/s, wiem że nie wszyscy mają TV w takiej rozdziałce ale zapas mocy jeszcze nikomu nie zaszkodził ;) a konsola z zamkniętą architekturą hardware-u za 2K powinna sobie z tym poradzić.

8. danboj

danboj Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  9. sweeterek

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    To by było dobre rozwiązanie,już coraz więcej tv nawet z niższej półki zaczyna mieć 4k

10. Cesash21

Cesash21 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Irlandia
    720 powinno być teraz, a nie jest i dziwna by to była nazwa. Choć jako trzeci xbox dawać nazwe ONE logiczne też nie jest. TWO - być może.

11. Quertin

Quertin Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Obstawiam Xbox Two i taka nazwa by mi się nawet podobała.

Co do osiągów, chcecie 4K, ale jeśli konsole przyszłej generacji miałyby dawać radę w 4K, to ile musiałyby kosztować? GTX980Ti teraz kosztuje około 3,5k zł. więc komu by się to opłaciło? Bo na pewno nie producentom :)

12. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    tyllo a co 4k na ekranach poniżej 100'' to tak potrzebne jak na telefonach full hd

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

13. krzys1190

Polubienia:
    1256
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Taka konsola kosztowałaby pewnie coś ok 3 góra 3,5 tysiąca i kto to by kupił ? Przewagą konsoli jest cena za taką kasę ludzie woleliby pewnie PC. Ewentualnie by odbić sobie na produkcji konsol gry kosztowałby po ~400zł

O ile wysoka cena ~3 tyś za PS3 miała sens w postaci napędu BR to tyle obecna/przyszła konsola nie ma żadnego argumentu bo niby co okulary 3D ? To jest zabawa na góra 20min i oczy wysiadają.

14. adam_k27

adam_k27 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja myślę że nowa konsola będzie się nazywać TWO, a nie 720 czy coś w tym stylu. Myślę że odeszli od tych oznaczeń żeby 360,720 itd nie kojarzyło się z rozdzielczością.

Nowa konsola myślę, że zadebiutuje nie wcześniej niż w okolicach roku 2018. Na chwilę obecną nie ma na rynku wydajniejszych układów z których możnaby sklecić jakąś sensowną konsolę. AMD nie posiada obecnie wydajniejszych układów ani CPU ani GPU niż użyte w konsolach obecnej generacji. Oczywiście możnaby zbudować silniejsze APU, wiecej rdzeni GPU, podnieść taktowanie itd. ale kosztem poboru prądu i hałasu. Wydajnosć zaś nie byłaby drastycznie lepsza. Nowa konsola mogłaby być wydajniejsza od PS4 o tyle co obecnie ps4 jest wydajniejsze od XO. No i kosztowałaby pewnie nie mniej niż 2 tysiące i pobierała przy pełnym obciążeniu ze 200 watów energii (obecnie PS4 140W, a XO 100W). Co innego gdyby zbudować konsolę w oparciu o proc intela i osobną kartę graficzną z własną pamięcią. Tyle że mielibyśmy wtedy po prostu gamingowego peceta. Czyli wydajność oczywiście 2-3 razy wieksza. Cena nie mniejsza niż 4-5 tysięcy złotych. Pobór prądu w granicach 400 watów, no i głośność odkurzacza.

15. Biały406

Biały406 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Napewno nie będzie TWO. Microsoft nadaje bardziej przypadkowe nazwy niż Sony gdzie jest prosta numeracja. Ten system bardziej przypomina Nintendo gdzie nazwy konsol nie mają ze sobą nic wspólnego. I są naprawdę niezłe. Z kolei One to bardzo kiepskie 'imię' dla Xboxa. No bo co ono oznacza? Choć 360 była jeszcze gorszą nazwą. Ciężko to w jakiś sposób skrócić a ostatecznie jak nie chciało mi się powiedzieć 'trzysta sześćdziesiątka' (można sobie język połamać) to mówiłem 'trzy szóstka' co też nie jest idealne a w dodatku źle się kojarzy. Z tego co się orientuję to jedną z proponowanych nazw dla drugiego Xboxa był Phoenix. Przecież to by była rewelacja, szybko wpada w ucho. A o ile łatwiej wypowiedzieć: 'gram na feniksie' niż 'gram na trzysta sześćdziesiątce'. W przypadku następcy mam nadzieję, że wymyślą coś bardziej chwytliwego.

Ale pytanie czy już potrzebujemy nowej konsoli. Nie przyjmuję do wiadomości argumentu o przestarzałej technologii. XOne ma dwa lata i patrząc wstecz do 2007 roku gdy X360 była w tym samym wieku mieliśmy Gears of War, CoD4 czy Forzę 2. I patrząc choćby na tą ostatnią i porównując ją z odsłoną czwartą widać jaki progres można osiągnąć po odpowiednim poznaniu sprzętu. Owiane kultem 1080p/60fps będzie pojawiać się w coraz większej liczbie gier. Trzeba tylko czasu, ale niektórym się nie przetłumaczy bo w nowej generacji miał być fotorealizm a nie wyraźne piksele i aliasing. Zresztą wydaje mi się, że kiepska grafika to wina nie tylko konsoli, ale i telewizora. Widziałem dwa modele, które miały problem z wyświetlaniem obrazu więc może niektórzy mają taki odbiornik po czym zrzucają całą winę na konsolę. Ja mam 48 cali i świetny obraz pod XO, ba większość gier z X360 wciąż prezentuje się całkiem dobrze. Marudzić na grafikę nie zamierzam, bo i nie ma na co.

Zresztą co mi po tym 1080p? No bądźmy poważni, tylko to się liczy? A nie lepiej postawić na zaawansowaną fizykę, lepsze AI czy cokolwiek innego? To tylko rozdzielczość a ona nie wpływa na design czy szczegółowość świata.

PS Strasznie się rozpisałem, ale włączył mi się tryb filozofa i tak od od pierwszej w nocy na raty piszę tego posta. Mógłbym tak dalej, ale raz, że w tym bełkocie i tak pewnie nikt nie dotrwał do końca a dwa, że zbliża się 10 a ja muszę jechać kupić dysk do Xboxa.

fernando90 lubi to.
  16. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
    Jedni szukają szczegółowości w grafice inni rozdzielczości a jeszcze innym zależy na zabawie z gier każdy ma znaleźć coś dla siebie aby konsola się dobrze sprzedawała (masowo).

Wysłane z mojego D5503

17. Quertin

Quertin Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Chyba nigdy nie byłeś w żadnym elektromarkecie typu Media Markt. Stoi tam pełno TV 4K z włączonym materiałem o takiej rozdzielczości i nawet na 50" widać kolosalną różnicę od Full HD, w ilości i jakości szczegółów. Co do telefonów, to też się nie zgadzam, bo na takim 5,5 calowym widać różnicę między 1280x720 a 1920x1080. Wyraźniejsze czcionki i krawędzie. Nie wiem tylko po co pchają do tych telefonów 2560x1440.

18. Kil3r

Kil3r Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Już były ploty ze nastepna generacja wyjdzie w 2018 i ma byc 5 razy wydajniejsza od obecnej oraz wspierac vr ...ale to nic pewnego :)

19. MaxMarten

MaxMarten Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Wątpię że wyjdzie w 2018 bo to za wcześniej raczej około 2021 xbox 360 i ps3 żyli ponad 11lat więc głupio by było jak ktoś by kupował w 2016 a za 2 lata na złom.

20. krzys1190

Polubienia:
    1256
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Bo nie maja nic czym mogliby zachęcić do kupna kolejnego telefonu.

Poprzednia generacja w dniu premiery była kilka lat do przodu i dlatego tak długo utrzymywała się na rynku za to aktualna to wręcz przeciwnie w dniu premiery to PC ze średniej pułki do tego przez wiele lat był zastój w rozwoju elektroniki a tu nagle 4K/8K/12... i nagle bebechy w urządzeniu muszą mieć x2/4/8... większą wydajność i ten budżetowy PC zwany konsolą NG nie da razy.

21. sweeterek

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Dokładnie,poprzednia generacja była dp przodu i dała radę przetrwać 11 lat,za to ta generacja jest albo na czasie albo nawet iw tyle.
    Pewnie nie tylko ja tak uważam.
    Mi również się wydaje że nowa generacja będzie szybciej niż później.

Wczytywanie...

Poleć forum