HOT! Phil Spencer odpowiada na zarzuty graczy i broni decyzji przenoszenia ekskluzywnych gier z Xbox One

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Microsoft rozpętał dzisiaj sporą burzę. Gracze nie mogą pogodzić się z utratą ekskluzywnego statusu Quantum Break i szef marki Xbox musi radzić sobie z toną najróżniejszych komentarzy. Phil Spencer na najciekawsze odpowiada i tym samym broni podjętej decyzji.

Amerykanie mogli spodziewać się takiej reakcji graczy, jednak wiele na to wskazuje, że dzisiejsze wydarzenie jest tylko i wyłącznie kolejnym krokiem w rozwoju marki Xbox, a zarazem integracji urządzenia z PC.

Phil Spencer ze spokojem odpowiada na serię komentarzy i tłumaczy aktualną sytuację. Pierwszy komentarz pochodzi od gracza, a następny (PS) to odpowiedź szefa marki Xbox:

„- Jest mnóstwo graczy, którzy chcą gier dostępnych wyłącznie na konsolach
- PS: Będziemy stale zajmować się tworzeniem świetnych, ekskluzywnych tytułów.”
„- To jasne, że nie skupiasz się na konsoli.
- PS: Skupiam się na graczach grających w gry na Xboksie One i Windows 10.”
„- Gdybym wiedział, że Microsoft zamierza wycofywać się z Xboksa, to kupiłbym PlayStation. Nie jestem graczem PC. Jestem graczem konsolowym.
- PS: Microsoft skupia większą uwagę na Xboksie niż kiedykolwiek wcześniej.”
„- Niestety, zrezygnowałem z zamówienia przedpremierowego na Quantum Break. Nie mówiliście, że gra trafi na PC.
- PS: Zrezygnowałeś z zamówienia przedpremierowego na grę, w którą chciałeś zagrać, bo trafi na Windows?”
„- Czy możemy oczekiwać ofertę cross-buy w grach third-party lub w tytułach już wydanych przez Microsoft?
- Zamierzamy zrobić z tego funkcję platformy. Uważam, że jest to dobre dla graczy.”
„- Dobra, Phil, ale powiedz nam jedno – kto powinien kupić Xbox? Gdy każda gra wychodzi na PC i jest lepsza na PC+PS4… Dla mnie fana Xboksa.
- PS: Mocny PC nie jest w cenie konsoli. Ludzie grają na konsolach, bo kochają to doświadczenie. Tak samo jest z PC.”
„- Phil, mój problem polega na samej prezentacji. Dlaczego teraz? Dlaczego tak późno? Trudno to obronić.
- PS: Rozwijamy naszą strategię od 2 lat. Staramy się dzielić wszystkimi wiadomościami tak szybko jak możemy. Na GDC, Gamescom. Dzięki za informację zwrotną dotyczącą harmonogramu.”
„- W zasadzie Phil, gra nie była zapowiedziana i nagle otrzymujemy informację na miesiąc przed premierą? Wiem co jest następne - Halo, Gearsy, Forza.
PS: Ciągle powtarzam, skupiamy się na stworzeniu najlepszego miejsca do grania. Nie chcemy tworzyć ścian.”

 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Co za bzdury. Nie wierzę, że ktoś zadawał takie pytania. Kogo oni tam zaprosili? 10 letnie dzieci? Dlaczego gracze chcą gier dostępnych wyłącznie na konsolach? Uważam, że nie powinno być ekskluzywnych tytułów. Co to za dziwna wojna? Tracą na tym wszyscy, wydawcy, gracze, producenci itd. Microsoft pokazał, że pcha w Xbox One więcej niż można się spodziewać, ale ludzie i tak będa narzekać. Gość chce anulować preordera bo wychodzi na PC! No gimbaza normalnie! :D
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Boże widzisz, a nie grzmisz..
M$ znów schodzi na złą drogę.

Odnoszę wrażenie, że póki M$ nie odpuści sobie windowsa - komputerów osobistych tak zawsze i na zawsze ich konsole/gry będą skazane na porty.
Sony nie ma nic wspólnego z PC'tem, nie ma żadnego systemu operacyjnego na blaszakach i ich to pyka.
Mają swoje exy na daną konsolę i na danej konsoli mają pozostać.

Począwszy od gier na PS One , PS2, PS3, PS4 mieli exy dla danej generacji i na niej zostały. Nie było jakichkolwiek portów na PC'ty (nie mówię tutaj o emulatorach na PC).


Jak mają być gry multiplatformowe - dostępne na PC-konsola to niech to się tyczy wszystkich Sony, Ninitendo (a jak.. jak wszystkich to wszystkich), a nie tylko posiadaczy XO.

Jak pójdą tym tokiem myślenia to zaraz WiiU będzie miało więcej exów niż XO..
 

qba123

Użytkownik
Użytkownik
A ja to szczerze mówiąc mam gdzieś. Exy nie exy, tylko sztuczne podbijanie pseudowojny między fanboyami xboxa a playstation. Jak kogoś stać na pc, który odpali quantum break w dobrych detalach to czemu nie, niech sobie też pogra;) Mi szkoda kasy ładować w kartę graficzną wartą tyle co sama konsola, żeby odpalić jakąkolwiek grę (nie mówiąc o reszcie podzespołów) a konsole do grania miałem za tysiaka;)
 

andijaw

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ooooo Quantum Break, ale zajefajna gra, kupuję, będę grał non stop.
Co? Wychodzi na PC? Ale szajs, nie będę za to płacił.
Hipokryzja w wydaniu premium co nie znaczy, że mi się to podoba.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Exy napędzają sprzedaż konsol - Xbox traci exy - Po co kupować Xboxa w takim razie?
 

xdawid

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Exy napędzają sprzedaż konsol - Xbox traci exy - Po co kupować Xboxa w takim razie?
A po co kupuje się konsole? Na ps exow z xboxa nie bedzie
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
"To jest gorsze niż zbrodnia ! To jest błąd." Przegrają tą generację z kretesem. Wiem że teraz jest prawie 2 : 1 dla ps4 ale będzie już tylko gorzej i gorzej.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Exy napędzają sprzedaż konsol - Xbox traci exy - Po co kupować Xboxa w takim razie?
Nawet nie o to chodzi. Jeżeli każda gra wydana na Xboxa ma być wydana też na PC, to po co kupować Xboxa? Xbox One już teraz zaczyna kuleć (jeżeli chodzi o wydajność), a co będzie za rok/dwa? Skoro to samo można mieć na PC i do tego taniej (gry na PC są tańsze), to naprawdę nie opłacało się inwestować w XBone. Dołożyć drugie tyle i na takiej konfiguracji blaszaka można jechać i jechać. Nie wspominając już o tym, że silny PC może służyć nie tylko do grania.

Pomijam już fakt, że jak gry będą szły równo na PC i na Xboxa to developerzy całkiem położą labę na optymalizację kodu pod Xboxa. Będą pisali pod PC i jedynie zcinali ustawienia, aby gra poszła na Xbone, tak jak to bylo robione pod koniec świetności dla xbox360.
 

warone

Banned
Użytkownik
Marudzenie po co Xbox skoro jest pc to idź na blaszaka i daj żyć ludziom . Część ludzi nie stać na ciągle inwestowanie w pc inni nie chcą wolą prostotę kupuje pobieram / wkładam płytę gram , inni nie umieją grać na pc . Po co taki płacz jezeli na ps4 tego nie będzie a tak wam na tym zależy ? Zamiast się cieszyć z możliwości wyboru to płacz. Gdyby sony miało możliwość wydawania gier na pc to tez by to robili liczą się TYLKO pieniądz oni wszyscy maja gdzies wasz lament . Gra jest robiona by zarabiać a nie ograniczać zarobek . Twierdzenie ze next gen xboxa nie wyjdzie lub ze konsola przestanie być atrakcyjna to idiotyzm ilu z was gra na pc i konsolach a ilu TYLKO na konsolach ? Co wy myślicie ze jedna czy dwie gry obrócą rynek do góry nogami lub część graczy ktoś gra tez na pc ? Obudźcie się bo bujacie w obłokach .
 

adam_k27

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Marudzenie po co Xbox skoro jest pc to idź na blaszaka i daj żyć ludziom . Część ludzi nie stać na ciągle inwestowanie w pc inni nie chcą wolą prostotę kupuje pobieram / wkładam płytę gram , inni nie umieją grać na pc . Po co taki płacz jezeli na ps4 tego nie będzie a tak wam na tym zależy ? Zamiast się cieszyć z możliwości wyboru to płacz. Gdyby sony miało możliwość wydawania gier na pc to tez by to robili liczą się TYLKO pieniądz oni wszyscy maja gdzies wasz lament . Gra jest robiona by zarabiać a nie ograniczać zarobek . Twierdzenie ze next gen xboxa nie wyjdzie lub ze konsola przestanie być atrakcyjna to idiotyzm ilu z was gra na pc i konsolach a ilu TYLKO na konsolach ? Co wy myślicie ze jedna czy dwie gry obrócą rynek do góry nogami lub część graczy ktoś gra tez na pc ? Obudźcie się bo bujacie w obłokach .
Nie masz kompletnie racji. Ludzie którzy grali na blaszaku, ale kupili Xboxa aby pograć w gry które nie będą dostępne na PC słusznie mają prawo czuć się oszukani. Druga sprawa, że skoro gry dostępne tylko na Xboxa będą dostępne na PC to wielu użytkowników mających dylemat "mam PC, ale kupiłbym sobie też konsolę tylko nie wiem którą?", nie kupi już Xboxa tylko PS4. Ci którzy mieli dylemat "kupić sobie wypasioną kartę graficzną do PC" czy może jednak Xboxa, tez już znają odpowiedź. Tym sposobem Microsoft przegrał już wojnę konsolową w tej generacji.

Do Peceta można podpiąć pada od Xboxa po co więc Xbox? Może i tańszy niż PC, ale gry droższe i jeszcze abonament trzeba płacić żeby pograć po sieci. Jest jeszcze kinect, coś czego nie ma ani PS4 ani PC. Tyle że Microsoft już olał kinecta. Nic nowego na to akcesorium nie wychodzi i nie jest zapowiadane.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Marudzenie po co Xbox skoro jest pc to idź na blaszaka i daj żyć ludziom . Część ludzi nie stać na ciągle inwestowanie w pc inni nie chcą wolą prostotę kupuje pobieram / wkładam płytę gram , inni nie umieją grać na pc . Po co taki płacz jezeli na ps4 tego nie będzie a tak wam na tym zależy ? Zamiast się cieszyć z możliwości wyboru to płacz. Gdyby sony miało możliwość wydawania gier na pc to tez by to robili liczą się TYLKO pieniądz oni wszyscy maja gdzies wasz lament . Gra jest robiona by zarabiać a nie ograniczać zarobek . Twierdzenie ze next gen xboxa nie wyjdzie lub ze konsola przestanie być atrakcyjna to idiotyzm ilu z was gra na pc i konsolach a ilu TYLKO na konsolach ? Co wy myślicie ze jedna czy dwie gry obrócą rynek do góry nogami lub część graczy ktoś gra tez na pc ? Obudźcie się bo bujacie w obłokach .
Nie mierz wszystkich swoją miarą. Nie wszyscy patrzą na to tak jak ty. Ja przed zakupem xbone bardzo dużo myślałem o rzuceniu w cholerę konsole i kupnie nawet średniego PC. Suma sumarum wygrała wtedy koncepcja konsoli, chociażby ze względu na to, że gry z xbone nie będą dostępne na PC. Skoro teraz nagle pozycje z xbox będą trafiały w równej mierze na PC, to widać bardzo się pomyliłem.

W moim osądzie na chwilę obecną o wiele bardziej opłacalne dla mnie było zainwestowanie w blaszaka. Skoro dla Ciebie nie ma to znaczenia, to odpuść sobie ten temat. Są inni, tacy jak ja, dla których to MA znaczenie, z różnych powodów. Gdyby nas nie było, to temat nie wypłynąłby i nikt nie zawracałby sobie tym ogłoszeniem głowy.
 

jagmar

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Argument że mocny PC jest droższy niż konsole jest troche średni... bo owszem jest droższy ale jeżeli spojrzeć na to z tej strony że nie trzeba wykupować golda, gry są tańszę (albo nawet i za darmo ;) ) to już tak kolorowo nie wychodzi...
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
@adam_k27 sam masz Xboxa więc zadaj sobie pytanie, czy Twoje podejście do konsoli zmieni się tylko dlatego, że Quantum Break pojawi się na PC. Jeśli tak, to nie ma o czym gadać. Ja przez lata grałem na PC, ale teraz choćbym miał miliony na wypasiony sprzęt i tak siedziałbym przy XOne. To jest inna kultura grania. Wspominasz o cenach gier oryginalnych czy z torrentów, bo wtedy faktycznie jest spora różnica, ale znowu - wspominając o piratach dyskusja staje się jałowa.
Narzekanie na Microsoft trwa odkąd pamiętam, że dali gorsze bebechy do Xboxa, że mają mniej ekskluzywnych gier, w końcu że wydają gry na PC, tylko jakoś nikt nie popatrzy na pozytywy na przestrzeni ostatnich lat, których próżno szukac u konkurencji. Uważam, że ich polityka ma sens i prowadzi do konkretnego celu. Zaufałem im, kupiłem konsolę i gram, a nie płaczę jak dziecko, że ktoś będzie miał podobną zabawkę.
Bez przerwy powtarzam - ekskluzywne tytuły zabijają granie. Odpowiedzcie mi na pytanie, co nam - graczom daje fakt, że nie można na PS4 odpalić Halo, a na Xboxie Uncharted? Chorą satysfakcję? Takie zaściankowe, żeby nie powiedzieć komunistyczne, myślenie właśnie prowadzi do idiotycznych podziałów.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
@adam_k27 co nam - graczom daje fakt, że nie można na PS4 odpalić Halo, a na Xboxie Uncharted?
Bardo dobrą optymalizację ?
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Moim skromnym zdaniem MS znów strzela sobie w stopę tym posunięciem (po raz kolejny zresztą)....
Możliwe że przez to że ONE ma znacznie słabszą sprzedaż niż oczekiwał MS stąd postanowili wypuścić EXy na PC by to zrekompensowało choć po trochu ich straty.
Bo jak wiadomo żadnemu producentowi nie bardzo opłaca się produkować gry na jedną platformę która notabene nie jest liderem sprzedaży toteż ilość sprzedanych kopi będzie przez to mniejsza, a co za tym idzie kasa także mniejsza.
Stąd domniemywam że MS dokonał takiego wyboru, może się mylę, a może nie ale na pewno chodzi o kasę.
Zresztą mi osobiście bardzo takie posunięcie MS pasuje, chętnie ogram w wysokich detalach te kozackie gierki na kompie skoro nie posiadam ONE :play:
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
@Krakoos graj na Xbox One do bólu, bo następny Xbox może się nie pojawić przez mizerną sprzedaż "Łoniaka" dzięki super wizjonerskim pomyśle, jaką jest fuzja XO-PC z Win10 :)
 

Banish

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Kinecta olali, exy zaczną wychodzić na PC - niech jeszcze wyjdzie Forza na PC i będziemy mieli koniec Xboxa...
 

Haridil

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ehh co tak panikujecie ja widze w tym plusy jesli bedzie tak jak pisza z Quantum ze bedzie cross buy kupujac na x dostaje sie na pc. I tak bedzie z kazda gra to fajnie. Bo i tak konsole beda sie sprzedawac jedni wola pc a jak wole x bo nie kupie pc za 1200zl. Dodam jecze jak by wprowadzili na pc xlive i ludzie z konsolami mogli by grac razem z pc to by byl nastepny plus.
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Dodam jecze jak by wprowadzili na pc xlive i ludzie z konsolami mogli by grac razem z pc to by byl nastepny plus.
Myślisz że było by to fajne takie granie konsola Vs PC ?
Przy grach FPS pad nigdy nie doścignie myszy + klawiatury więc raczej mało kto chciał by tak grać.
I obyś nie maił racji z tym XLIVE na PC :(


Kinecta olali, exy zaczną wychodzić na PC - niech jeszcze wyjdzie Forza na PC i będziemy mieli koniec Xboxa...
Chętnie popykał bym w Forze na PC, niech dadzą mi tu jeszcze do kompletu ostatnie Halo i będzie OK ;)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom