1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Phil Spencer próbuje uspokajać graczy zaniepokojonych o przyszłość Xbox One

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Marzec 9, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Ostatnie tygodnie są naprawdę trudne dla Microsoftu. Najpierw firma przedstawiła niepopularną wśród posiadaczy XOne decyzję o przenoszeniu ekskluzywnych tytułów z XOne na PC, a później poinformowała, że zamyka takie studia jak Lionhead i Press Play Studios.

Po tych wszystkich wydarzeniach niektórzy zaniepokojeni gracze pytają o przyszłość marki Xbox. Czy Xbox One będzie jeszcze otrzymywać exclusive'y czy jesteśmy świadkami wygaszania tej platformy? Z takimi pytaniami gracze uderzają oczywiście do Phila Spencera. Szef działu Xbox przede wszystkim obiecał na Twitterze, że Xbox„nigdzie się nie wybiera”.

Phil Spencer napisał również, że jest dumny z gier tworzonych przez ekipy deweloperskich first party.

Na pytanie o przyczyny zamknięcia studia Lionhead i skasowania Fable Legends Spencer odpowiedział w ten sposób: "niemożliwe jest w tym miejscu, bym wchodził w szczegóły, za co przepraszam. Wiedzcie tylko, że jestem zaangażowany w rozwój naszych deweloperów first party".

Spencer zakończył serię swoich odpowiedzi rozbrajającym stwierdzeniem: "nie jestem pewien, czy jestem w tej chwili lubiany".

Spencer nie potwierdził czy studia BigPark, LXP, Function, SOTA i Good Science zostaną zamknięte. Wpisy dotyczące tych ekip zostały skasowane ze strony Microsoft Studios kilka dni temu. Wiadomo w tej chwili jedynie, że żegnamy definitywnie Press Play Studios oraz Lionhead Studios.

2. Lotnik421 Xbox One

3. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Czy zły okres ? Raczej nalot płaczek i wróżących z fusów otępiałych ludzi którzy wszędzie widzą teorie i inne drastyczne kroki nie analizują głębiej poczynań lub po prostu nie czekając cierpliwie tylko łykają jak te pelikany wszystko co im się na tacy poda.

4. mac_abra

mac_abra Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hornšperk
    Moim zdaniem to trochę pod publikę chłapał jęzorem...
    tap tap

5. szonyone

szonyone Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Dlatego przeszedłem na ps4

6. Biały406

Biały406 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Mi to wystarczy. Obejdę się bez ekskluzywności, która nie wpływa bezpośrednio na samą grę. Póki konsola jest wciąż wspierana to nie ma się czym martwić.

7. WRUB5ON

WRUB5ON Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KALISZ
    Szczerze to mnie to bez znaczenia na pc na pewno się nie przyniosę z powodu ex zostaje na konsoli a jak nic już nie będzie wspierane wtedy po prostu zakończy się moja gra na konsoli i tyle

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

8. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ja jedynie zacznę się zastanawiać nad przejściem do ryżowców w momencie gdy MS potwierdzi pełne wsparcie myszek dla gier. A tak to jak Panowie wyżej.

9. sephitorh

sephitorh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ogrywalem gierki na upadlym dreamcascie to i jakby X1 padł to nie zrobiło by mi to różnicy. Mam ze 20 gier na koncie, tylko czasu brak.

10. Szuruburek

Szuruburek Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    Jaki macie problem? Jak dla mnie może wychodzić mniej gier, mogą być wydawane jednocześnie na PC, może być myszka i klawiatura, nie zmieni to mojego nastawienia i przekonania że xbox jest dla mnie najlepszą platformą do gier.

11. MarioOL

MarioOL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Boże mój i tak duża część tak zwanych exow z xboxa trafiała z opóźnieniem na Pc, teraz po prostu będą trafiać od razu i tu i tu, co da dodatkowe profity dla Ms, bo gracz powiedzmy z ps4 sobie to np. Kupi na Pc . Dla mnie jako posiadacza Pc i Xboxa nic to nie zmienia, gdy gra wyjdzie po prostu wybiorę sobie platformę na której zagram w daną gierkę. A ceny nie sądzę żeby były niższe na Pc jak na Xbox a jeśli już to nie będą to znaczne różnice. Przykład chociażby z kilku nowych gier na Pc w ostatnim czasie np. taki fallout 4 chyba był aż tańszy na Pc 20 zł no ku...a kosmos różnica. ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

12. 3rn!

3rn! Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ludzie to by chcieli kupić jedną platformę do gier, mieć wszystkie gry i najlepiej żeby Ci z innych platform nie mieli dostępu do tych gier. Platforma najlepiej jakby była za darmo, albo za symboliczną kwotę. Z czasem by zacżęli narzekać, że powinno się jeszcze im dopłacać za granie.

Nie rozumiem dlaczego wszyscy w kółko na coś narzekają. Każdy ma wolny wybór (ograniczają jedynie środki finansowe) i może wybrać taką platformę na jakiej mu zależy. Jest mnóstwo opinii odnośnie Xboxa i PS (o PC nie wspomnę), więc każdy może sobie dobrać wg swoich potrzeb.

13. reevo

reevo Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    161
    Punkty za osiągnięcia:
    33
    Miasto:
    Jarosław
    Nie wiem, czy jest to zależne od wieku czy stanu emocjonalnego ale ta wojna pomiędzy platformami jest dla mnie jednym wielkim nieporozumieniem. Nie ma nic gorszego od fanatyzmu. Czy ludzie dzięki temu, że mają coś, czego inni mieć nie mogą chcą się dowartościować bądź nadrobić inne niepowodzenia? Dla mnie gier ekskluzywnych mogłoby nie być wcale i tak bym został z Xboxem, gdyż właśnie na nim najwygodniej mi się gra. Liczy się tylko to, że mogę zagrać w daną produkcję a to, że sąsiad na PC może zagrać w to samo mało mnie obchodzi - tym lepiej dla niego :) . Rozumiem jednak, że tytuły tylko dla wybranej platformy mają charakter komercyjny, dzięki którym przyciągną więcej graczy i właśnie na tej wojnie zarabiają ogromne korporacje. Dlaczego więc mielibyśmy się o to kłócić? Wystarczy dobrać odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb i grać ile dusza zapragnie nie patrząc się na resztę! :)

MarioOL lubi to.
  14. adam_k27

adam_k27 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jakby to nic nie zmieniało to by było dobrze, ale tak się niestety składa, że to zmienia bardzo dużo. Wszyscy którzy twierdzą że im to lata że gry będą też wychodzić na PC ma po prostu na tyle ograniczone myślenie że nie zauważa konsekwencji jakie to ze sobą niesie. Sytuacja zaś wygląda tak że dopóki np taka Forza była exclusivem to programiści optymalizowali grę stricte pod możliwości Xboxa One. Pewnych efektów np w ogóle nie implementowano w silniku gdyż np zbytnio obciążały pamięć, odpowiednio dobierano rozmiary tekstur, silnik pisano tak aby działał na ośmiu niezbyt szybkich potokach wykonawczych, a nie jak w PC na 2 lub czterech, itd. Taka optymalizacja sprawia na Xboxie gry wyglądały oszałamiająco, jak na możliwości sprzętu, nieraz lepiej niż na powiedzmy dwukrotnie wydajniejszym komputerze PC. Teraz to się zmieni. Po pierwsze zespół Turn10 zamiast pracować nad Forzą Horizon 3 i dodatkami do poprzednich odsłon skupi się na wersjach pecetowych. Trójka oczywiście powstanie, ale później i będzie pisana pod możliwości PC. Czyli, rozdzielczość 4k, tekstury najwyższej rozdzielczości, zaawansowane efekty cząsteczkowe itd. Tak aby gra robiła wrażenie na posiadaczy gamingowego PC za powiedzmy 10 tysięcy. Potem zaś twórcy po prostu w ustawieniach zjadą suwakami jakości efektów w dół i powstanie wersja na Xboxa One. Bedzie wyglądać jak biedna kopia wersji PC, ale co gorsza nie będzie wcale lepsza od poprzedniej odsłony. A szkoda bo liczyłem że jak wyjdzie Forza Horizon 3 to w końcu pokaże co naprawdę można wycisnąć z Xboxa i jego hardwareu. Koniec exclusivów to też zatem koniec dopracowanych i zoptymalizowanych gier pod Xboxa. Teraz bedą już tylko szybkie porty, aby jeszcze wyciągnąć jeszcze trochę kasy od tych 20 milionów frajerów którzy zakupili Xboxa One.

Kyron lubi to.
  15. 3rn!

3rn! Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    W pewnym sensie masz rację. Aczkolwiek nie przejmowałbym się tym teraz. W dalszym ciągu tytuł jest exem, bo posiadacze PS4 nie beda mieli do niego dostepu. Wydaje mi się, że mimo wszystko gra nie powinna jakoś specjalnie ucerpieć. Przekonamy się przy pirewszych produkcjach, które trafią zarówno na X1 i PC.

Można na to co piszesz spojrzeć jeszcze z drugiej strony, jak chciałeś super grafę to wybrałeś nie tę platofrmę. Wiadomo, że fajnie jak wszystko jest dopieszczone, ale dla mnie to nie jest najważniejsze. Uważam, że obecny poziom grafiki jest wystarczający, a uwagę przykuwają tytuły o ciekawej fabule itp.

TheG4brieL, warone i reevo lubią to.
  16. reevo

reevo Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    161
    Punkty za osiągnięcia:
    33
    Miasto:
    Jarosław
    Póki co możemy jedynie gdybać ale historia multiplatformówek pokazuje, że porty z konsol na PC'ty były na korzyść tych pierwszych. Wystarczy spojrzeć na ostatnią odsłonę Batmana czy chociażby swego czasu GTA 4. Myślę, że nie inaczej będzie w przypadku "exclusive'ów" Xboxa. Inną sprawą jest, że nie każdy wymaga wyśrubowanej grafiki i potrafi docenić grę po samej grywalności. O ile gra nie będzie wyglądać gorzej od, dajmy na to MGSV: PP (a przecież jest dostępna na wszystkie współczesne platformy) jestem za. To już jest jednak kwestia tego, jak Microsoft podejdzie do tematu. Wierzę, że nie zawiodą swoich fanów i będą wspierać Xboxa jak do tej pory (wielki szacunek za m.in. wsteczną kompatybilność). Bądź co bądź to duża społeczność, której stracić najzwyczajniej im się nie opłaca.

17. MarioOL

MarioOL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Też mi się wydaje że optymalizację to będą robić pod xbox bo wedle zasady, że PC sobie i tak jakoś poradzi .

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

reevo lubi to.
  18. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    No chyba nie myślicie że zupełnie oleją optymalizację na konsole i gry będą działać w 20-25fps - bo nikt przecież nie kupił by im takiej gry z takimi spadkami...

19. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Co by nie mówić to nie sądzę by konsola xbox przetrwała. Polityka ms jest dość oczywista. Przegrali tą generacją i jest to przegrana spektakularna. Postanowili więc wypromować windowsa kosztem konsoli. Exy zawsze były siłą napędową sprzedaży konsol więc nie wiem na co innego ms mógłby liczyć jak nie na odejście xboxa lub jeszcze większą porażkę w przyszłej generacji. Może nie pamiętacie ale ms już kiedyś wycofał się z rynku pc po nieudanym gfwl. Potem pojawiły się plotki że chce sprzedać markę xbox. Mi to wygląda po prostu na przerzuceniu platformy. W końcu ms nie ponosi kosztów w związku z wydawaniem sprzętu pc.

Onicniepytaj lubi to.
  20. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Mi to wygląda na kryształowe kule :)

Biały406 i MarioOL lubią to.
  21. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Raczej umiejętność logicznego myślenia. Najwyraźniej nieosiągalna dla niektórych. Nie trzeba mieć kryształowej kuli by wiedzieć że odbije się to na sprzedaży konsoli. W końcu społeczność xb się podzieliła i ja znajomemu z czystym sumieniem xboxa bym nie polecił bo i po co skoro to samo mógłby mieć na PC? Sam xboxa już raczej nie sprzedam bo więcej władowałem w gry niż ta konsola jest warta a i tak bym konta nie mógł sprzedać. Jedynie nintendo jeśli wyda mocne NX może nakłonić mnie do zmiany konsoli.

Wczytywanie...

Poleć forum