Pierwsza konsolka!

TRV13E

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Siema, prawdopodobnie jutro będę kupował pierwszego x'a, zdecydowałem się na RGH ale mam pare pytań:
1. Mam do wyboru konsolę RGH2 i RGH3, czym to się różni? To samo pytanie, czym różni się LT 1.9 od LT 3.0
2. Ludzie często piszą "płyta główna Trinity! Najlepsza do startów itd", czy to prawda? Jaka jest najlepsza?
3. Czy dysk zewnętrzny działa w konsoli tak samo jak wewnętrzny? Tzn. będę mógł wgrywać na niego gry i po prostu odpalać?
4. O co chodzi z tymi aktualizacjami RGH? Wiele allegrowiczów o tym piszę ale nie bardzo wiem o co chodzi.

I ostatnie pytanie, która z tych konsol jest bardziej opłacalna? Którą lepiej wybrać:
KONSOLA XBOX 360 SLIM LT+ RGH 250GB X360 TANIO (4086631409) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Xbox 360 SLIM Trinity , RGH , 250 GB HDD, 2 pady (4060164303) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
http://allegro.pl/xbox-360-slim-rgh-przerobiony-dysk-320gb-i4078663653.html
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
1. Z punktu widzenia przeciętnego kowalskiego to niczym. Na tym i na tym zrobisz to samo (PS. Chyba nie ma RGH3, jest 1 i 2).
LT 3.0 jest nowsze od LT 1.9 i na nim odpalisz wszystkie nowsze gry, pograsz "bezpiecznie" online itd.
2. Teoretycznie tak, ale jeżeli ktoś profesjonalnie wykona RGH to na innych płytach konsola powinna dobrze bootować.
3. Powiedzmy, że tak ale DLC, TU, content itd. muszą być na dysku wewnętrznym (no chyba, że zewnętrzny sformatujesz pod konsolą).
4. Aktualizacje dasha (oprogramowania), FSD (alternatywny dashboard) itd. Są poradniki na forum, więc możesz je zrobić sam.

Co do tych konsol.. według mnie najlepszym rozwiązaniem byłby zestaw 2, jeżeli nie potrzebujesz napędu.. Oczywiście jeżeli dobrze poszukasz to na pewno znajdziesz taniej.
 

TRV13E

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czy jeśli konsola jest z USA to jest później jakiś problem żeby grać w gry po polsku itd?
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ustawiasz region na PL i będziesz miał po polsku. Oczywiście mowa tutaj o RGH, bo inaczej nie da rady odpalić gier z regionem PAL na konsoli NTSC (jeżeli się mylę - proszę poprawić).
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
W gry REGION FREE zagrasz i jeśli posiadają jęz. PL to bedziesz grał w PL.

Wysłane z tapatalka
 

TRV13E

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie wiem za bardzo jak rozpoznać, to jest tył konsoli, jest z USA? http://iv.pl/images/29536551404097742059.jpg
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mi się wydaje, że to PAL. Poproś sprzedawcę, aby ci wysłał zdjęcie pudełka. W prawym dolnym rogu z tyłu jest REGION (PAL lub NTSC).
 

TRV13E

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dobra, zapytałem się. A jeśli jest to wersja PAL to potem mogę ściągać tylko gry które mają tag [PAL], tak?
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Pal i RF
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jak będziesz miał RGH to możesz każdą pobrać nieważne czy to PAL/Region Free/NTSC. Wszystkie pójdą, ale język PL najprawdopodobniej będzie w Region Free lub PAL (równie dobrze może go nie być).
 

SZYMONZ25

Użytkownik
Użytkownik
Jak już będziesz mieć RGH to albo ściągasz obraz już przerobiony pod RGH, albo obraz gry w ISO i przerabiasz programem np Iso2God. Na RGH masz też możliwość dogrywania okładek gier do biblioteki oraz używania całkiem niezłej szaty graficznej tzw. Freestyle Dash. Umożliwia ona też sprawdzanie temperatur CPU, GPU jak i ich użycia w %. RGH to nieograniczone możliwości dla starych wyjadaczy ale i doskonałe rozwiązanie dla laików.
 

TRV13E

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki za odpowiedzi, wstępnie zdecydowałem się na:
KONSOLA XBOX 360 SLIM LT+ RGH 250GB X360 TANIO (4086631409) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Jakbyście mogli to rzućcie okiem i powiedzcie czy wszystko wydaje się ok? :)
I jeszcze ostatnie(mam nadzieje)pytanka, czy jak mam LT 1.9 to ruszą mi tylko starsze gry przerobione? I czy nadal będę mógł odpalać oryginały?
I czy na pewno RGH2 jest najnowsze? Bo na ********** np widzę różne tagi np [XGD2] [XGD3] i nie wiem o co chodzi :/
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Będziesz mógł odpalać oryginały.
RGH2 jest tak jakby dla wersji Slim, niczym się nie różni od RGH1 (podobno dłuższe booty).
XGD2, XGD3 to rodzaj zabezpieczeń. W przypadku RGH nie musisz się martwić.. to cię po prostu nie interesuje. Ściągasz obraz ISO, przerabiasz do XEX lub GOD i wrzucasz na dysk.
Konsola z linku ok (mam nadzieję, że nie kupujesz jej za 900 zł, bo tyle nie jest warta)
 

TalareK

Banned
Użytkownik
Xgd2 i 3 to są zabezpieczenia. Xgd3 jest najnowsze i na lt potrzebujesz nagrywarki ihas rev. B lub takiej, którą obsługuje burnermax payload tools.

Pomogłem? Kliknij przydatne!
 

TRV13E

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dobra, bardzo dziękuję za odpowiedzi! :)
!Pixel, nie za 900, jeszcze nie oszalałem :D Ustaliliśmy ze sprzedającym cenę 620zł :)
 

Do góry Bottom