1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pierwsza poważna praca

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Fuks, Marzec 20, 2014.

1. Fuks

Fuks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    Witam jestem ciekaw jaka była wasza pierwsza praca po ukończeniu szkoły/studiów. Jaką mieliście stawkę na godzinę i jaką umowę podpisywaliście(o prace, zlecenie czy dzieło). Ja sam za miesiąc kończę technikum i chciałbym poszukać sobie już jakąś robotę. Jak było u was?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Napewno zaczniesz od umowy zleceniu, umowa jak w mojej gminie jest naprawde zadkością. Umowe o prace się dostaje jak naprawde się wykażesz. I na dobrą robote lub dobrze płatną na początek nie ma co liczyć bez znajomości. Zaczniesz zapewne od umowy zlecenia stawka 6-9zl

4. Fuks

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    No jak bym dostał przynajmniej te 8.50/h to już by było coś na samym początku, bo za 5zł to raczej podziękuje i będę szukał dalej ;d zamierzam jeszcze zrobić sobie jakieś kursy i myślałem o wózkach widłowych.

5. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Kursy bardzo dobry pomysł ale do tego znowu będą wymagać doświadczenia min rok ale gdzie masz je nabyć nikt nie wie. Jako wózkowy prace jest łatwo znaleść przy nie najgorszych zarobkach.

6. Fuks

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    A może ktoś z forumowiczów pracuje/pracował na umowie o zlecenie? Byliście zadowoleni czy nie?

7. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja pracowałem zadowalenia brak powód brak l4, płatnego wolnego i jak nie było roboty to brak kasy za dniówke i do tego licha emerytuja cie przy takiej umowie czeka. Ale coś na początek musi być, zadko się spotkałem z umową na okres próbny.

8. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Kursy na wózki to dobry pomysł ale w naszym kraju panuje znieczulica i bez doświadczenia nie chcą - nawet przez biura pośrednictwa pracy.
    Sam posiadam takie kursy i obecnie jeżdzę na wózkach wysokiego składu gdzie stawka jest wyższa niż podczas składowania poniżej 3.30m.
    Wymagane było doświadczenie 2 lata jazdy na wózkach tego typu (tzw. 'boczniak') i jak dla mnie nie było problemu tak mój znajomy odpadł na starcie.
    Uwierz mi że mimo, iż początkowy pracodawca przywali Ci 6,-/h to jednak lepiej mieć to 1200,- miesięcznie niż nie mieć nic.
    Jako uczeń zakładam iż mieszkasz z rodzicami i pewnie brak pracy nie stanowi większego problemu jednak mając jedną pracę nic nie stoi na przeszkodzie żeby szukać kolejnej, lepiej płatnej czy na lepszych warunkach.

Jeśli już znajdziesz pracę, np. jako magazynier to trtzymaj się jak najdłużej - czas jaki spędzisz w tej pracy jest doświadczeniem który możesz śmiało wpisać w CV. Chyba że warunki są tragiczne itp itd.

Umowa zlecenie - tutaj jest różnie.
    Jeśli przez biuro to nie ma większego problemu - pracujesz i czekasz na umowę o pracę od zleceniodawcy. Czasem 3 miesiące, częściej jednak do nawet 1 roku.
    Przy zleceniu nie liczą Ci się dni urlopowe i możesz pierdzielnąć taką pracę w każdej chwili, z dnia na dzień bez okresu wypowiedzenia. Nie są też odprowadzane składki emerytalne jednak jesteś normalnie ubezpieczony. brak możliwości płatnego zwolnienia lekarskiego.
    Umowa o pracę - dni urlopowe, składki, min. 2 tygodniowy okres wypowiedzenia. często socjal, możesz iść na płatne zwolnienie lekarskie (80% pensji jeśli nie jest to z winy pracodawcy, np. wypadek w pracy). Urlop macierzyński (co ciebie nie dotyczy :D )

9. Fuks

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    Czyli z tego co zrozumiałem najlepiej jest szukać pracę przez Urząd Pracy i wtedy jak już coś znajdę pracodawca może ze mną podpisać umowę o prace po kilku przerobionych miesiącach?

10. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Urząd pracy ale tam ci będzie cieżko lepiej popytać znajomych czy nie ma wolnych miejsc lub się po firmach rozejrzeć. Jest też pracuj.pl i innych stron z pracą na których możesz szukać. Z zatrudniem różnie bywa jak ktoś jest solidny raczej go przyjmą na stałe.

11. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Urząd pracy jest od zawracania doopy bo pracy na pewno Ci tam nie znajdą. Tyle razy się rejestrowałem i ani razu nie znaleźli dla mnie pracy, zawsze musiałem działać na własną rękę.
    Zarejestrować się i tak musisz bo po skończeniu szkoły nie będziesz ubezpieczony więc do lekarza nawet nie będziesz mógł iść (chyba że masz prywatne ubezpieczenie)
    Jeśli znajdziesz pracę samemu będąc zarejestrowanym to urząd kopsa chyba przez 3 miesiące dodatkową kasę, ok. 200,- ale tutaj nie wiem bo to jest coś związane z zasiłkiem.
    W urzędzie można też się starać o różne kursy - możesz próbować dostać się do grupy szkoleniowej na wózki widłowe, przy takim szkoleniu masz robione kursy na wózki, wymianę butli oraz dostajesz status 'magazyniera'.

12. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ma ubezpieczenie od opiekuna czytaj mamy czy taty. Jesli8 jego rodzice pracuja to jest zgłoszony w zusie i z jednego z opiekunów skladek pokrywane to jest. Dlatego jak znajdzie sie prace(pewna stałą) dobrze jest wyrejestrowac sie z ubezpieczenia rodziców. Pytanie dlaczego? Za to jest kara, w tym momencie nie przestrzegana, lecz jak zacznie sie szukanie to i tym sie zajmą.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4

13. Fuks

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    I chyba tak zrobię zarejestruje się u nich popytam o szkolenia i z tego co wiem to są chyba one darmowe tylko za badania się płaci, a potem będę sam szukał. Chciałbym do wakacji coś znaleźć, ale wiadomo jak u nas jest z pracą niektórzy to nawet szukają kilka miesięcy. Kolega ostatnio szukał i przyjęli go na staż półroczny na magazynie. Chyba jakieś 900zł za to dostaje.

14. marthinez

marthinez Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Do ukończenia 25 roku życia jeśli kontynuuje edukację.

15. xtomashx

xtomashx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Na początku nie ma co narzekać. Ja od razu po szkole poszedłem do mojej obecnej pracy. Stawka była niska jednak liczy się praca. Teraz mija już 8 lat jak tam pracuje i na razie nie zamierzam zmieniać. Poza tym pracodawcy przychylniej patrzą na osobę która pracuje dłuższy czas w jednej firmie niż co pół roku skacze od jednej do drugiej.

Najważniejsze jest to że chce się pracować. Kiedyś zapytałem znajomego czemu nie idzie do jakiegoś marketu pracować to stwierdził, że za takie pieniądze nie będzie mu się chciało wstawać.

16. zbyszekziom2

zbyszekziom2 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja zacząłem pracę już w trakcie szkoły, taki profil szkoły umożliwił mi już zarobek po 2 roku :) z zawodu jestem grafik komputerowy :)

17. Fuks

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    Takie pytanko odbywał ktoś może staż z PUP? Czytałem, że wynagrodzenie na takim stażu to 980zł brutto czyli pewnie jakieś 850zł do łapy. Może ktoś odbywał taki staż jeśli tak proszę o wypowiedź.

18. MichaelJack

MichaelJack XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szczecin
    Ja na szczęście znalazlem dobrą prace moze nie od razu po technikum ale znalazlem. 9 zl na reke i siedze tylko w klimatyzowanej hali. Mozna mowic ze po znajomości. Ale nie widze ingerencji w tym ze dziewczyna dala moje cv brygadziscie. A i caly czas przyjmują ;-) po roku pracy dostalem umowe na 2 lata i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

19. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Moja pierwsza praca jaką podjąłem po szkole to Recepcjonista w prestiżowym Hotelu 10zł na rękę + napiwki wyłącznie w Euro, czasem bywało tak ze z napiwków wychodziła druga wypłata

20. lornlorn

lornlorn Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  21. tamara899

tamara899 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jeśli mówimy o pierwszej pracy na umowę o pracę to na studiach pracowałam w telemarketingu sprzedając reklamy. Stawka nieco powyżej najniższej krajowej plus prowizja od sprzedaży. Po trzech miesiącach wiedziałam, że to nie to i szukałam innego zajęcia, ale sporo się nauczyłam.

Ostatnia edycja: Wrzesień 20, 2016
Wczytywanie...

Poleć forum