Pierwsze bany za MSP? Padło na mnie.

PiotroZ

Użytkownik
Użytkownik
Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Nie mniej jednak uważam iż jeżeli dostaniemy wszyscy po banie to zostaniemy brzydko mówiąc "wyrąbani" w ****. Allegro zamiast coś robić z kontami to pozwala zamieszczać takie aukcje. Nie żebym tu chciał się usprawiedliwiać za konta które zakupiłem jednak każdy z nas chciał mieć MSP w jak najbardziej opłacalny sposób. I tym sposobem były konta silver za które być może lecą właśnie bany. Gdyby to było faktycznie nie legalne to Allegro powinno w trybie natychmiastowym wywalić takie aukcje. A one są i jest ok. Każdy wie, że to nie jest do końca legalne ale mimo wszystko nikt nie został o tym poinformowany także wina nie leży po stronie ludzi którzy to kupili tylko po stronie kogoś innego. I teraz płacimy za to. A piraci śmigają sobie na flashu przez lata i nie łapią bana. Uczciwy gracz kupuje oryginały, ma oryginalne FW, a i tak go wydymają. Cudnie będzie dostać bana za jakieś gówniane konta z MSP. Na prawdę szkoda chociaż cały czas mam nadzieję, że to nie o to chodzi. Być może ktoś bawił się Jtagami na owym koncie i teraz MS doszedł do tego.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Nie mniej jednak uważam iż jeżeli dostaniemy wszyscy po banie to zostaniemy brzydko mówiąc "wyrąbani" w ****. Allegro zamiast coś robić z kontami to pozwala zamieszczać takie aukcje. Nie żebym tu chciał się usprawiedliwiać za konta które zakupiłem jednak każdy z nas chciał mieć MSP w jak najbardziej opłacalny sposób. I tym sposobem były konta silver za które być może lecą właśnie bany. Gdyby to było faktycznie nie legalne to Allegro powinno w trybie natychmiastowym wywalić takie aukcje. A one są i jest ok. Każdy wie, że to nie jest do końca legalne ale mimo wszystko nikt nie został o tym poinformowany także wina nie leży po stronie ludzi którzy to kupili tylko po stronie kogoś innego. I teraz płacimy za to. A piraci śmigają sobie na flashu przez lata i nie łapią bana. Uczciwy gracz kupuje oryginały, ma oryginalne FW, a i tak go wydymają. Cudnie będzie dostać bana za jakieś gówniane konta z MSP. Na prawdę szkoda chociaż cały czas mam nadzieję, że to nie o to chodzi. Być może ktoś bawił się Jtagami na owym koncie i teraz MS doszedł do tego.
Przestań zrzędzić jak stara baba w ciąży... jak napisałeś - wszyscy wiedzieli że jest to nielegalne... ja też z tego korzystałem i jeżeli mam ponieść za to konsekwencje to spoko... to nie koniec świata ... toż to jedynie wirtualne punkty które nie przedstawiają tak naprawdę ŻADNEJ wartości...

tak więc apel do wszystkich "poszkodowanych"... nie wylewać żali tylko z godnością przyjąć konsekwencje swoich czynów... a jak ktoś dostanie bana za to niech tylko da znać w celach statystycznych... na prawdę mnie ciekami ile w tym roku nas popłynie :D
 

PiotroZ

Użytkownik
Użytkownik
Tu nie chodzi o "wirtualne punkty" tylko o czas jaki się poświęciło na jakimś profilu. Mi osobiście szkoda by było moich statów w BC2. Nie wiem jak ty ale ja jestem zadowolony z tego co osiągnąłem i nie chciałbym tego stracić.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tu nie chodzi o "wirtualne punkty" tylko o czas jaki się poświęciło na jakimś profilu. Mi osobiście szkoda by było moich statów w BC2. Nie wiem jak ty ale ja jestem zadowolony z tego co osiągnąłem i nie chciałbym tego stracić.
ale przecież to co osiągnąłeś to osiągnąłeś dla siebie... nie dla ludzi którzy zaglądają ci w profil... statystyki tak naprawdę nie świadczą o niczym... jak je stracisz to nie stracisz razem z nimi swoich umiejętności czy doświadczenia zdobytego graniem kilkaset godzin w tą grę... ja także jestem przywiązany do swojego profilu, ale mimo to nie piszę postów typu "jestem niesprawiedliwie wyrąbany w 4L przez korporację Majkro$itu" :p ... trochę szacunku do samego siebie :)
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
a ty co... prezes M$ ??? dwuch moich znajomych tez ma juz po kontach za MSP z allegro.
Im tez wmowisz ze ktos im na konsolach sie w J-tag bawi?
''dwuch'' zapewne fikcyjnych znajomych zaraz zrobi sie 40,800 1300 znajomych, fala ''banuw'' za MSP nadeszła :D.Duh! weź słownik lepiej :D
 

d2darkness

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie mam zamiar być "oryginalnym" graczem i mam wystawioną już na sprzedasz swoją starą konsolę ale widzę z dnia na dzień robi się coraz gorzej ;p.
Ale cóż, najważniejsze że ban na konto nie na konsole i tak chyba zaryzykuje zawsze zaoszczędzę trochę na grach .
 

hazardzik

Użytkownik
Użytkownik
No to super!
Kilka dni temu kupiłem nową konsolę i zamierzałem być "oryginalnym" graczem. Nie myślałem, że za kupowanie kont silver z msp można dostać bana :/
Powiedzcie mi ten ban leci na konsolę, czy na konto?
Jeśli na to drugie to czy mogę założyć nowe konto na tej samej konsoli i dalej grać przez Xlive?
 

onix212

Użytkownik
Użytkownik
chyba tylko na konto główne. ja dostałem na konto za nonjtag skasowałem konto i założyłem nowe i nigdy nie właczam takich gier już. z kontami chyba podobnie jest z allegro. jak chcesz być orginalny to żadnych nonjtag czy kont z allegro.bo za to dostaniesz bana na konto raczej
 

hazardzik

Użytkownik
Użytkownik
No to mamy do czynienia z dziwną sytuacją, bo wielu sprzedawców na allegro piszę, że konta pochodzą z legalnych źródeł i że za "instalacje" konta nie grożą bany.
Tak zwany niedzielny gracz (tak jak ja) może się na to nabrać.
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ale cóż, najważniejsze że ban na konto nie na konsole i
nie ma żadnej fali banów (przynajmniej narazie) radziłbym jednak wsztrzymać się z zakupem kont silver
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
No przyznam sie bez bicia ze zakupilem swego czasu dwa konta z msp, ale na swoim glownym koncie takze mam zakupione gry, dodatki do gier i ciekawe czy zablokują konto bo w koncu strace dostep do gier za ktore faktycznie zapłaciłem swoja karta
 

onix212

Użytkownik
Użytkownik
oni czy nonjtag czy konta z allegro traktuja jako kradzież, jak dojdą do tego to też skończą się konta z punktami z allegro. bo oni na tym kase tracą
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Tracic tak bezpośrednio nie traca bo karty kredytowe i nie tylko sa w wiekszosci przypadków ubezpieczone i oni dostaja kase
 

Maniaczek

Użytkownik
Użytkownik
1. Oczywistym jest, że M$ stracił na każdym użytkowniku, który odpalał no-jtag - jedna gra ze sklepu w którą grał tysiące innych użytkowników.
2. Nie do końca oczywistym jest, że M$ stracił na punktach zakupionych przy użyciu kradzionych kart kredytowych (stracił bank, a więc przede wszystkim właściciel karty) - jeden użytkownik kupił grę i gra nie niej na swojej konsoli. Inna sprawa jeśli podzielił się za chwile swoim kontem z innym użytkownikiem. Jeden ze sprzedawców na popularnym serwisie aukcyjnym stosował nawet praktyki, że sprzedawał jedno konto kilka razy (co już mogło się M$ nie do końca podobać).
3. Przejrzałem cały wątek na xbox360iso (166 stron póki co) i nikt nie poskarżył się ażeby powodem zbanowania jego profilu były "msp´s precharged accounts".
 

hazardzik

Użytkownik
Użytkownik
Ktoś napisał, że za używane kont silver naładowanych msp, dostaje się bana na swoje pierwotne konto. Jak to wygląda w przypadku dwóch kont pierwotnych?
 

password

Banned
Użytkownik
podbijam, czy ktoś może potwierdzić, że bany lecą za zmiane WindowsID na takich kontach, be chciałbym na dniach zakupić takie konto
 
M

MaverickPL

Guest
Jak sie kradnie, to trzeba sie liczyc z konsekwencjami.
Dobrze jesli sie w koncu zabrali za te lewe konta.
 

hazardzik

Użytkownik
Użytkownik
Kradnie ta osoba która takie konta zdobywa jako pierwsza.
Wiele osób kupujących na aukcji może być nieświadomych tego, że konta nabite punktami są nielegalne. Dlatego zastanów się co piszesz.
 

password

Banned
Użytkownik
w ogóle maverick nic nie wnosisz do tematu, więc zamilcz
 

ziomo8

Użytkownik
Użytkownik
ale przecież to co osiągnąłeś to osiągnąłeś dla siebie... nie dla ludzi którzy zaglądają ci w profil... statystyki tak naprawdę nie świadczą o niczym... jak je stracisz to nie stracisz razem z nimi swoich umiejętności czy doświadczenia zdobytego graniem kilkaset godzin w tą grę... ja także jestem przywiązany do swojego profilu, ale mimo to nie piszę postów typu "jestem niesprawiedliwie wyrąbany w 4L przez korporację Majkro$itu" :p ... trochę szacunku do samego siebie :)
A spójrz na to z tej strony: spędziłem 200 godzin grając w oba Mass Effecty i przygotowałem sobie idealnego w moim mniemaniu save'a do następnej części. Powiedzmy, że dostaję teraz bana. 200 godzin wysiłku w plecy. Oczywiście da się przenieść save'y, odbanować profil itp, ale to są kolejne rzeczy, za które można dostać bana. Jak dla mnie byłaby to kara.
 

Do góry Bottom