1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pierwsze pytania

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez gazunited, Maj 1, 2011.

1. gazunited

gazunited Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Jestem totalnie świeży. Mam kilka pytań przed kupnem. Mam nadzieję, że nie dostanę od razu bana skoro to dział "dla świeżaków" ;) Więc wczoraj był dzień bez vatu m media, jutro także jest. I tak się zastanawiałem na zakupem Xboxa 250GB + kinect z grą za około 1160 złotych. Ale moje pierwsze pytanie jest do użytkowników kinecta. Czy NAPRAWDĘ warto w niego inwestować czy to strata kasy? Czytałem już, że ma duże lagi, gry są niesamowicie proste itp. Chciałbym usłyszeć opinię kogoś, kto tym dużo się bawił i potrafi wystawić rzetelną opinię. Drugie pytanie jest takie: czy np. na takim monitorze spokojnie pogram - MONITOR SAMSUNG 24" B2430L CZARNY NOWY FV P (1571923357) - Aukcje internetowe Allegro ? Czy grafika będzie ładnie wyglądała itp. A jak nie, to może doradzicie jakiś monitor, który naprawdę da radę ale nie będzie drogi. Chodzi mi o monitor ale tylko 24 cale. I nie piszczcie, że lepiej zainwestować w telewizor ale ja raz, że nie mam tyle pieniędzy a dwa, że dziewczyna ma telewizor 42 cale a ja potrzebuję takiego sprzętu do swojego pokoju ;) Więc co radzicie? Mam nadzieję, że znajdzie się kto, kto da mi rzetelną odpowiedź bez wyśmiewania innych. Pozdrawiam ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. danielt83

danielt83 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Co do monitora jest wszystko ok to dobry monitor ma jednak 1 wade nia ma hdmi co by wiele uprościło . Bez Hdmi bedziesz sie bawił z przejscowkami do głośnikow i kablem może w podobnej cenie jest z Hdmi? / Ale lokalizacje ma dobRą Rzesz;) / A ?Kinect to chyba jak narazie słabo ciagnie gdzies tam w tesco sie bawiłem fajnie ale czy na dłuższą metę? Moze niedługo zaczna konkretne tytuły wypuszczać. Jedno jest pewne w zestawie zawsze taniej wiec sie oplaca. http://allegro.pl/okazja-monitor-24-philips-244e1sb-full-hd-hdmi-i1569891762.html tu masz calkiem ok

4. beefree88

beefree88 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Police
    Jeśli chodzi o kinecta to puki co dobra zabawka na krótki czas. Gdyż mało na niego tytułów i fakt faktem nie są to jakieś "zabójcze" produkcje. Ja osobiście bym go nie kupił bo po kilku godzinach grania poszedł by w kont. Mój kolega zrobił ten błąd i kinect się u niego kurzy. Byc może w niedalekiej przyszłości coś na niego wypuszczą bo zabawka nie powiem potencjał ma i to spory, ale puki co to na razie cienizna straszna :p. Jeśli masz możliwośc to kup Xa bez kinecta. Chyba, że bardzo pragniesz go miec. Tylko licz się z tym że na jakieś grywalne tytuły musiał byś poczekac. ;)

5. Jax9000

Jax9000 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zielona Góra
    Dodam tylko, że zabawa w przejściówki może pogorszyć jakość obrazu, szczególnie tanie podróby (16zl). Trzeba zainwestować w przejściówkę od m$ za ok 150zł, przejściówkę 2x chinch żeńskie na 1x mini jack żeński (takie coś trzeba sporo poszukać, osobiście może raz to widziałem na allegro, ale na pewno gdzieś jest). Pozostaje ostatnie pytanie, co z grami, chcesz się bawić w piraty czy jak??
    Jeżeli piraty to uprzedzam że slimki aktualnie nie da się przerobić. Pamiętaj, że gry są drogie i po kilku zakupach byłbyś w stanie kupić 2 konsole, jak nie dobry koputer.
    Nówki kosztują ok. 200zł. Jak chcesz bawić się w mp to uprzedzam, że to jest płatne.

6. felipe07

felipe07 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    jak to nie da sie przerobic jak sie da ale te starsze slimki (sam mam z 1 lipca i od wczoraj flash), tylko ze pewnie z MediaMarktu bedzie nowy i duu jak na razie. Ale z wlasnego doswiadczenia powiem ze oryginaly nie sa takie straszne- jedynie nie mozna sie napalac na premiery bo to od 150zl trzeba wydac a tak to kupi sie za 50zl i sprzeda w podobnych okolicach i jedyne co sie traci to na przesylke;) - tyle samo co na verbatima dl+. Na alanie Waku nawet bylem do przodu;p

7. gazunited

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli rozumiem, że jeżeli kupię monitor z HDMI to nie będzie żadnego problemu?

P.S. Rozumiem po ile są gry, ale nawet wczoraj w media widziałem starsze hity po 60/70 złotych, nawet odliczając vat to bardzo się opłaca ;)

8. cyborg95

cyborg95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Śląsk
    Nie potrzebujesz żadnego monitora z HDMI , masz dobry monitor tylko jedyne co musisz kupić to kable VGA BigBena albo M$ , innego nie kupuj tylko te cena ok 80-120zł w zestawie z tym kablem masz wszystkie przejściówki jakie są potrzebne oczywiście nie musisz ich używać , VGA jest to analog ale BigBen i M$ ma bardzo dobrą jakość na monitorze nie zauważysz różnicy , a co do HDMI i monitora jak wyprowadzisz dźwięk , musisz rozwalić obudowę z componenta czyli zwykłego kabla z zestawu Xbox , i wziąć z niego czerwony i biały i dopiero do głośników , w kablu VGA masz masz już te kable wyprowadzone z jednej strony wpinasz do xa z drugiej do Moni i głośników i zero kombinowania

9. naitsabest

naitsabest Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, również zamierzam skorzystać z opcji bez VAT w MM, interesuję mnie zakup tej Konsola MICROSOFT Xbox 360 Slim 250 GB RKH-00010 Media Markt (o ile oczywiście akurat będzie na sklepie), mam pytanie bo jestem zielony w temacie:
    - czy po zakupie wystarczy podłączenie do TV kablem HDMI (posiadam model Sony LCD KDL-26 S5550) ?
    - czy muszę wgrywać jakiś firmware do konsoli jak to ma miejsce w przypadku PS3 ?
    - jak to jest z tym zasilaczem, czy Microsoft rozwiązał ten problem głośnego chodzenia?
    - czy faktycznie wersja Slim jest gorsza od wersji Arcade Jasper?
    - jak podłączyć internet do konsoli (posiadam stałe łącze w UPC)) ?
    - rozumiem że konsola nie musi być podłączona do sieci aby z niej korzystać ?
    - jaki napęd jest montowany w X360 Slim ?

dodam tylko że nie mam zamiaru przerabiać konsoli, pozdrawiam:)

10. danielt83

danielt83 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  11. veins

veins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    naitsabest :

1 - TV jest ok, chociaż lepszy efekt daje Full HD. Wpinasz HDMI i jedziesz.
    2 - Aktualizacja sama się pobierze przy połączeniu z Xbox Live.
    3 - Nie mam slima, nie wiem.
    4 - I tak i nie... Każdego Arcade'a przerobisz, ze Slimami już gorzej. Na plus dla Slima - jest mniejszy ^^ *
    5 - Napisz coś więcej... Jaki masz router, czy w ogóle masz itd?
    6 - Nie musi. **
    7 - Jest kilka wersji, musisz znać datę produkcji. Potem sprawdzasz tutaj.

* - Jeżeli nie masz zamiaru przerabiać konsoli, to bierz Slima.
    ** - Jeżeli będziesz chciał grać online, to musisz się liczyć z kosztami tzw. konta GOLD - ok. 200zł

gazunited

Gry zawsze możesz sprzedać, wymieniać itd ;)
    Masz tutaj dział ''Giełda''. Ewentualnie możesz skorzystać również z serwisu Gametrade, lub allegro.
    Odnośnie monitorów polecanych przez kolegów powyżej... Nie posiadają tunerów TV. Będzie Ci to potrzebne, czy tylko pod xbox'a? :D

12. gazunited

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A ja mam jeszcze jedno pytanie. Niestety u nas w Bielsku skończyły się Xboxy 250 GB. Ale ja mam zamiar grać na oryginałach więc robi mi jakąś różnicę 4GB bs 250GB?

13. naitsabest

naitsabest Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jeśli chodzi o internet to będę miał go najwcześniej za miesiąc w związku ze zmianą pakietu i dostane też router także dopiero wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć na ten temat, w tej chwili nie chce podłączać konsoli do neta. Bardziej chodzi mi o awaryjność jak to faktycznie jest ze Slimami i z Arcade Jasper, myślałem że Slim jest na tej samej płycie co Arcade Jasper który ponoć jest bezawaryjny. Rozumiem że jak kupie konsole to wrzucam grę i śmigam, konsola nie będzie wołała o jaką aktualizacje żeby ją uruchomić? I jak to jest z gwarancją na Slima faktycznie tylko 12 miesięcy?

14. cyborg95

cyborg95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Śląsk
    Stary to nie są żadne przejściówki co wy szyjecie to jest zwykły kable VGA z bardzo dobrą jakością , jaki sens ma fullhd w 24' żaden , różnica jest powyżej 37' , a te głośniki to jak papier toaletowy do **** , ciekawe na czym byś wolał grać na głośnikach z monitora czy na powiedzmy 5.1 chyba odpowiedź jest prosta , zresztą koleś kupi co zechce , ja mam 22' samsunga ( monitor) VGA BigBena + Genius 5.1 niestety nie ma w nich optycznego wejścia bo to nie ten przedział cenowy na wszystkie 6 głośników gra razem więc nie ma tak źle na pewno lepiej niż na głośnikach z TV bo kiedyś grałem ta takich i zero frajdy granie w forze to był śmiech .

15. gazunited

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Więc opłaca się?

16. gazunited

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bo muszę zaraz jechać kupić a nie wiem czy jest sens kupować 4GB.

17. veins

veins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    Osobiście polecam z dyskiem.
    Gry wtedy instalujesz na niego, płyta tylko raz zakręci przy uruchomieniu gry, więc się tak nie niszczy.
    Poza tym nie ma różnicy.

Sent from my U20i using Tapatalk

Wczytywanie...

Poleć forum