1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pierwsze recenzje Xbox'a One już w sieci. Jest dobrze, ale...

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Jabar, Listopad 20, 2013.

1. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1111
    Punkty za osiągnięcia:
    113

Udane menu i kontroler, Kinect z pewnymi problemami.

Nad ranem do sieci wypłynęły pierwsze wrażenia z testowania Xboksa One. Serwisy wstrzymują się z oceną, w wyjątkiem Polygonu - ten dał sprzętowi 8/10 (PS4 dostało 7,5/10). Autorzy zwracają uwagę, że testowane przez nich oprogramowanie Xboksa One nie jest finalne - ulegnie zmianie (i zostanie poprawione) wraz z pierwszą aktualizacją w sklepowej wersji konsoli.

Gdy Microsoft pierwszy raz pokazywał Xboksa One, głośno było o funkcjach konsoli związanych z telewizją. Konsola ma nie tylko wyjście, ale i wejście HDMI, co pozwala korzystać za jej pośrednictwem z kablówki bądź dekodera

W tej chwili są też pewne problemy z dźwiękiem. Dźwięk z kablówki przepuszczony przez Xboksa One zamienia 5.1 surround w zwykłe stereo. Ten problem ma jednak zniknąć w sklepowej wersji konsoli.

Według Kotaku kontroler spisuje się generalnie lepiej niż poprzedni (wreszcie dobry D-pad, spusty), ale nie wszystko jest super - recenzent narzeka na wyższe analogi i dłużej trwającą wymianę baterii niż w przypadku X360. To drugie można wybaczyć, bo joypad nie ma już z tyłu wielkiej komory. Świetnie spisują się nowe wibracje, które sprawiają, że pad drży w różnych miejscach. Baterie trzymają ok. 25 godzin. Dobrym pomysłem jest wejście w stan obniżonego poboru energii po włączeniu filmu.

Ważnym punktem konsoli - chyba najważniejszym, bo to on winduje cenę o 100 euro względem konkurencji - jest Kinect.

Kontrola głosowa nad grą, menu i mediami spisuje się nieźle. Między grą i telewizją można się przełączać ("Xbox, go to TV") lub wyświetlić małe okno podglądu z boku ekranu ("Xbox, snap TV"). Kinect reaguje na polecenia szybko i sprawnie, ale dałoby się nieco lepiej - Kotaku szacuje poprawność wychwytywania komunikatów na 80-85%. Świetnie spisuje się możliwość szybkiego sczytania kodu QR, choć okazuje się, że nie działa, gdy kod jest wyświetlany na ekranie telefonu. Kamera rozpoznaje gracza, ale miewa problemy z rozpoznaniem twarzy. Kotaku: "Siedzę dziś przed telewizorem i Kinect nagle zauważył w pokoju moją dziewczynę. Ale jej tu nie było". Microsoft wyjaśnia, że to błąd, którego nie będzie w sklepowej wersji.

No i niebawem nasze matki, żony i kochanki będą miały nad nami niepodzielną władzę. Jak bowiem czytamy:

Joystiq zwraca uwagę, że nowy Kinect jest zbyt ciężki, by stawiać go na telewizorze, a w umieszczeniu samej konsoli w dogodnym miejscu przeszkadza duży zasilacz.

Dziwnym niedociągnięciem, o którym pisze kilka serwisów, jest brak możliwości sprawdzenia, ile zostało miejsca na twardym dysku. Można co najwyżej usuwać pojedyncze aplikacje czy gry.

W gry można grać zanim się ściągną lub zainstalują w pełni. Joystiq podaje, że Ryse można odpalić już po 3 minutach, podczas gdy Dead Rising 3 potrzebuje 50%. Doskonałe jest to, że grę można zostawić w dowolnym miejscu, wyłączyć konsolę, a włączając ją z powrotem będziemy mogli zacząć dokładnie od tego samego miejsca - pod warunkiem, że konsola pozostanie w trybie czuwania.

Xbox One jest większy od X360 (podobnie Kinect przerasta swojego poprzednika), ale chodzi cicho i nie grzeje się za bardzo, jak podaje Polygon. Nawigacja w Xbox Store odbywa się szybciej. Lista znajomych liczy teraz 1000 pozycji, ale wzorem Twittera można "follować" wybrane osoby. Pomysłowe. W dniu startu konsoli nie będzie można odtwarzać muzyki czy filmów z pamięci USB (ta możliwość ma się pojawić później). No i trzeba pamiętać, że konsola nie będzie działała bez pierwszej aktualizacji, więc nie obejdzie się bez podpięcia jej do sieci i ściągnięcia ponad 1 GB.

Zachęceni? Zniechęceni?​

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. x-360klocek

x-360klocek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kłodzko/Furth
    Nie zmieniło to mojej decyzji. Dalej zamierzam kupić PS4, tylko martwi mnie ta "niebieska linia śmierci". A Xbox'a kiedyś tam jak cena spadnie o minimum 100 euro.

1 osoba to lubi.
  4. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Dziwna trochę ta recenzja od polygonu. "Teraz nie do końca działa, ale w przyszłości będzie działać w 100%". Ale i tak jestem zachęcony nie od dziś do zakupu Xbox One. Oczywiście nie w dzień premiery, ale myślę tak, że przełom 2014/2015, to odpowiednia pora na przejście na next-gen.

1 osoba to lubi.
  5. sprej

sprej Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kępie Zaleszańskie
    Ja myślę, coś właśnie w połowie 2014, jak juz nowy x sie zadomowi, wyjdzie pare dobrych tytułów. No i dalej uwazam ze design pada do xboxa to majstersztyk :d

6. Egooo

Egooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wagrowiec
    Nie ma znaczenia jaka i tak większość w naszym kraju poczeka na te co zostanie " dostosowana do Polski "

7. WooC4$h

WooC4$h Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Racoon City
    Czy tylko mi bardziej podoba się pad od X360 ?

8. wordbatata

wordbatata Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Niestety panowie najlepiej poczekać na inne recenzje polygon jest wspierany finansowo przez MS dlatego tez wiadomo ze beda wyzej oceniali.Poczekajmy na IGN czy coś innego.

Wczytywanie...

Poleć forum