Pierwszy Xbox parę pytań

enderfild

Świeżak
Świeżak
Witam serdecznie mam kilka pytań gdyż kupiłem z tydzień temu xboxa 360 od brata za 300 zł data produkcji to początek 2007 i ze tak powiem (może to głupie) boje się go włączać bo może złapać rroda. I tutaj pojawiają się moje pytania. co moge zrobic aby konsola mi podziałała troche ? wiem że była mało używana bo brat na niej zdobył hmm około 1000G odkąd ją kupił. Nigdy się nie zawiesiła (widziałem bo jeszcze w zeszłym roku mieszkał ze mną w domu :) ). Moje drugie pytanie to czy podstawka chłodząca przedłuży mu chociaż trochę życie czy może te wentylatorki dodatkowe to lepszy wybór COOLER BLACK /CHŁODZENIE X360 / CZARNY/24H/ROBSON (1388221385) - Aukcje internetowe Allegro I kolejne już ostatnie pytanie czy przeróbka Xboxa zwiększa szanse na złapanie RROD. Dziękuje za odpowiedź:)
 

maciek1027

Użytkownik
Użytkownik
COOLERY jak dobrze pamiętam za dużo nie pomagały. A żeby przedłużyć życie x'a to trzeba by wymienić pastę i położyć w miejscu gdzie ma dużo wolnego miejsca. Możesz też postawić x'a na korkach od butelek;p
 

xRazor

Użytkownik
Użytkownik
(może to głupie) boje się go włączać bo może złapać rroda
To po cholere kupowałeś? Ja mam konsole z 2006 i śmiga.
A podstawki i coolery nic ci nie dadzą, odpuść.
Ostatnie pytanie - nie, ale nie będziesz mógł grać przez internet.
 

Daniel1979

Użytkownik
Użytkownik
Ja na Twoim miejscu wogóle bym się nie przejmował. Skora nagrane jest 1000G to jest to nic. Siadać i grać , zero stresu.
Co to tych podstawek i dodatkowych wentyli to zapomnij o czymś takim. Nic to nie daje , tylko szkodzi.
Przeróbka nie wpływa na powstawanie RRODa.

Odemnie radził bym rozebrać i wymienić paste na rdzeniach. Ma już troche lat i pewnie tam już kamień jest.
Jeśli bedziesz komuś zlecał przeróbkę , zleć i tę czynność.

EDIT.
Szybcy jesteście , niezdążyłem , lata robią swoje...
 

=ESTE=

Użytkownik
Użytkownik
Przeróbka nie ma żadnego wpływu na żywotność Xboxa, ponieważ przerabia się tylko napęd konsoli i nie ingeruje sie w żaden sposób w płytę Główną. Opinie na forum są takie że te wentylatorki to jedna wielka ściema, a wręcz mogą zaszkodzić. Żeby uniknąć roda, należy trzymać Xboxa w Poziomie, tak aby wszystkie wloty powietrza były odsłonięte. Nie powinno się też go stawiać w zamkniętych przestrzeniach. Najlepiej na jakimś Stole Ze sporym odstępem od ściany dla jak najlepszej cyrkulacji powietrza. W takich warunkach JASPER praktycznie nie ma szans na roda (mój czasem chodzi po 16-20 godzin). Ale twój Xbox to prawdopodobnie Falcon, czyli oparty na innej płycie głównej i z nimi było trochę gorzej. Ale jeżeli zastosójesz się do moich wskazówek to powinno być dobrze.

Ps. Sprawdź też jaką masz wersję Dashboardu, bo jeżeli jest to 7371 lub niższy to możesz Wgrać Do Xboxa Jtaga (Najlepszą Przeróbkę tej Konsoli)
 
nie ma sie czego bac, wlaczaj X' ;) Najlepiej trzymaj go w jakims miejscu tak aby sie nie "dusił". Wyglada na to ze na konsoli faktycznie malo bylo grane ale nie kierowal bym sie samymi punktami. BO mozna caly czasz grac przez live
 

Do góry Bottom