1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Piracka afera z Modern Warfare 2. Activision wynajmuje cyber-detektywów. Z sukcesami.

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Milu, Listopad 7, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Milu

Milu XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Wygląda na to, że "wycieki" pochodzące z rzekomych pirackich wersji Modern Warfare 2 nie były jednak, jak sądzi wielu, kontrolowaną akcją Activision. I zdaje się, że koncern zrobi wszystko, aby powstrzymać piratów kopiujących jego najcenniejszą obecnie produkcję...

Amerykański serwis VentureBeat opublikował bardzo ciekawy artykuł przedstawiający kulisy akcji, jaką na zlecenie koncernu Activision przeprowadziło prywatne biuro detektywistyczne IPCybercrime.com, specjalizujące się w przestępstwach komputerowych. W wyniku jego akcji zatrzymano przestępców, którzy dopuścili się dwóch różnych wykroczeń, obu związanych jednak z grą Call of Duty: Modern Warfare 2.

Pierwsze zlecenie dotyczyło ofert, jakie pojawiły się na stronie Craigslist (coś w rodzaju interaktywnej, internetowej tablicy ogłoszeń, podobnej do naszego Gumtree), w których ktoś oferował zestawy konsola X360 plus gra Call of Duty: Modern Warfare 2 na prawie półtorej tygodnia przed oficjalną premierą. Tu sprawa była prosta - skontaktowano się ze sprzedawcą, umówiono z nim na przeprowadzenie transakcji, a kiedy do niej doszło, przestępcę zaaresztowano. Okazało się, że był to pracownik jednego ze sklepów z grami w Miami, który po prostu wykradł konsolę z magazynu - mógł to zrobić, ponieważ duże sieci dostają takie towary z wyprzedzeniem i trzymają je w pilnie strzeżonych częściach swoich magazynów. Pilnie strzeżonych, ale nie dla kogoś, kto sam je tam umieszcza...

Dużo ciekawszy jest drugi przypadek - okazało się, że na stronie poświęconej piractwu na X360, ktoś prosi użytkowników forum o datki na zakup jednej z konsol oferowanych na Craigslist, obiecując, że jeśli zdobędzie płytę z grą Call of Duty: Modern Warfare 2, będzie w stanie ją zhakować. Tym razem śledztwo było bardziej skomplikowane i rzeczywiście było śledztwem: do pirata (która w międzyczasie zdobył już kopię gry i rzeczywiście złamał jej zabezpieczenia) dotarto idąc jego tropem na serwisach społecznościowych, takich jak Twitter i Facebook. Okazał się nim Christian Del Amo, który zdążył już przygotować ofertę w postaci twardych dysków z zapisaną grą, chciał także wyprodukować płyty ze złamaną wersją Call of Duty: Modern Warfare 2, był nawet w trakcie pertraktacji z producentem hologramów, dzięki którym jego "towar" miał wyglądać bardziej legalnie. Teraz jednak pójdzie siedzieć, a jego dane i zdjęcie zobaczyć może każdy, kto wejdzie na stronę departamentu policji w Miami - mają tam system, który pozwala obejrzeć w sieci każdego zatrzymanego Ot, technika!

Źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. sebool12

sebool12 Guest

Ma ktoś link do tego kolesia z Miami ? :D

4. DF Apache

DF Apache Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wien
  5. misiekmr

misiekmr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ciekawy jestem jakie straty poniosło studio i ile takich "zestawów" się rozeszło , teraz ci co kupili będą mieć DUŻY problem :p .

Christian Del Amo

6. 5HOOGUN

5HOOGUN Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Krakowiaczek
    Ja przypuszczam że m$ do końca listopada będzie banował :/ Porządki świąteczne

7. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    Widać ludzie są w stanie zrobić wszystko żeby zarobić ;P

8. seba12aa

seba12aa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    super detektywi. Każdy tak umie wytropić.

9. LowMen

LowMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Malbork
    I dobrze. Powinno się więcej banów rozdawać...

10. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    he he widocznie nie mogę przeboleć tego,że ich cudna gra wypłynęła z tłoczni przed premierą.(Oj biedny Microsoft,ha ha)a tak odemnie to i dobrze i oby każda gra wypływała z tłoczni przed premierą,przynajmniej za to co dla nas Micro Shit robi! banuję konsole,karty pamięci,i gry oryginalne są po 200zl jak oni tak wojują to my wojujemy tak jak do tej pory i tak na tym lepiej wychodzimy,więc siły na przód i jazda;)

11. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    @UP
    Tylko ze na tym przecieku m$ NIC nie stracil-.- m$ traci na wyciekach tylko w przypadku swoich gier

BTW-beda nagonki na fora xboxowe;]

12. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska

pieski wpadną?

13. Shinnoq

Shinnoq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rybnik
    Ehh kolejny ekspert... Każda sprzedana SZTUKA jakiejkolwiek gry na xboxa jest obarczona opłatą za licencję która w CAŁOŚCI idzie na konto MS. Wniosek = im więcej sprzedanych gier tym więcej kasy dla MS. Zawsze tak było na konsolach, u Sony też tak jest.

14. sheriffxPL

sheriffxPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    Poziom twoich wypowiedzi jest żałosny, ale pomijając to. Nazywasz Microsoft "Micro Shit'em" za to że banuje konsole piratów. Hahaha no trzymajcie mnie bo spadne. NIKT Ci nie kazał przerabiać konsoli, grać na piratach. Nie można banować piratów. JAK TO ?? Przecież wy nic nie robicie... BANUJMY TYCH CO GRAJA NA ORGINAŁACH !!! Żal i pomarańcze... Jak Ty byś był twórcą gry lub konsoli i Tobie kradliby pieniądze piraci to byś z pewnością nawet palcem nie kiwną nie ?? Pozwoliłbyś na to i byś nie banował. ILE TY MASZ LAT ?? Kogoś okraść jest fajnie ale jak już Ciebie okradają to płacz. Stwierdzenie gry orginalne po 200 zł jest żałosne. Robiąc gre też chciałbyś zarobić i ta cena zgadzam się jest wysoka ale nie musisz kupować gier od razu w dniu premiery, poczekaj rok a kupisz poniżej stu, a jest naprawdę wiele starszych tytułów w które można pograć. Niestety 200 zł to dla nas wieeelka kasa, ale co poradzimy - polska rzeczywistość.

15. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    wiesz co nawet mi się tego nie chciało czytać,bo same farmazony walisz:p

16. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    @UP
    Zal mi ciebie,kolega dobrze mowi-napisz prace maturalna,potem jak ktos ci ukradnie i przed toba ja odczyta to bedziesz jeczal
    Wychodzac z twojego zalozenia nie powinno sie karac zlodziei,platnych mordercow-przeciez oni tez chca zarobic...

Podaj mi swoj adres,ukradne twoj samochod i nic nie powiesz bo to beda farmazony:D

mi sie wydaje ze za DLC m$ tylko dostaje kasiore,a juz za same gry nie

17. Milu

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    @up
    To dlaczego w takim razie gry na konsole są ok 2 razy droższe o tych na PC? :p Oczywiście, że przez "haracz" który w rzeczywistości jest licencją. Gdyby jej nie było cena gier na konsole byłaby identyczna/bardzo zbliżona do pecetowych odpowiedników.

Co do DLC - część zysków idzie do M$, ale większość do producentów. Activision dzięki dodatkom do Call of Duty: World at War zarobiła o 13% więcej na każdym graczu który zdecydował się je kupić :)

18. Kabosh

Kabosh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Słupsk

Zgadza sie - co do piractwa - nie ma co rozmawiac o tym w nieskonczonosc, niech kazdy robi co chce i tyle, nie widze sensu zeby sie oburzac jak ktos popiera piractwo, albo jak ktos tego nie robi.

19. Milu

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    TUTAJ jest więcej szczegółów na temat "akcji" Activision. Biedny koleś, udostępnili wszystkim grę przed premierą i poszedł za to siedzieć...

20. maras92

maras92 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Jedyne co zaluje ze MS zrobil takie cos jak Konto "Gold" na XBL reszta mnie wali. Tez sciagam gry poniewaz jakbym kupil wszystkie gry ktore mam teraz na Verbatimach to byla by to wartosc porzadnego samochodu. Ale kupic gre raz na rok nie zaszkodzi :p

21. MARINO

MARINO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    Wiesz akurat to tylko my w naszym "pięknym" kraju bulimy 200 zł za gre a zarabiamy 1500... w USA gra kosztuje 60 usd, a zarabiają po 2500 ... Ale gościu wymiótł, wyciągnął grę z magazynu i jeszcze na neta to wystawił i myślał że nie będzie miał problemów...

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum