1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Piractwo a moralność

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Master50, Kwiecień 26, 2014.

1. Master50

Master50 Banned

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam postanowiłem założyć nie typowy temat a temat ten o piractwo a moralność:)

1)Dlaczego się piraci, kradnie depcze prawa autorskie ?
    2)Czy od piractwa da się uzależnić?
    3)Przeróbki ps3 lub 360 brak kasy czy dla zabawy?
    4)Właściwie po co się przerabia konsole?
    5)Czy są jeszcze ludzie co nie kradną na lewo i prawo nie tłumacząc się ,że nie mają kasy lub wszystko drogie?
    6)Czy z pirata da się zrobić legalnego użytkownika?
    7)Czy ludzie sobie zdają sprawę ,że kradną i się z śmieją z praw autorskich?
    8)Prawa autorskie i moralność jeszcze w tym świecie kogoś obchodzą?
    9)Czy wam by było miło jakby tak wasze pracę spiraci i?
    10)Czy każdy sądzi, że mp3 itd. są za darmo i to legalne nie martwiąc się o żadne prawa autorskie ?Co w necie to za darmo...
    11)Czy ktoś się boi piractwa i tego co robi ,że odwiedzi go policja?
    12)Moralność a piractwo i tego ,że się tak postępuje.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Kanadirka

Kanadirka Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Bytów
    Dziwny temat ale postaram się odpowiedzieć po swojemu :D

1) Dlatego, że w Polsce przeważnie ludzi nie stać na programy typu Adobe, które kosztują ponad 1 tyś za jeden program. Z drugiej strony może zostało to z czasów gdzie nie wszystkie produkty były u nas dostępne więc trzeba było sobie radzić ^^

2) Moim zdaniem nie.

3) Dla mnie to i to. Zależy od człowieka.

4) Przerabia się po to aby grać na "kopiach zapasowych" gier :D

5) Jasne, że są! I jest ich co raz więcej w naszym kraju. :) Mentalność Polaków się powili zmienia i zamiast ściągnąć grę po prostu idą ją kupić :D

6) Da się! A czemuż by nie? ;) Sam kiedyś piraciłem gry na PS2, dziś na Xboxie jakoś tego nie zamierzam :D (tak, wiem mały przykład, ale przykład)

7) W Polsce jest takie prawko, które pozwala na pobieranie filmów (po premierze), muzyki, zdjęć, obrazków na własny użytek. Nie zostaniesz przez to ukarany. Dopiero gdy ściągniesz filmy przed premierą, programy lub gry jest to niezgodne z naszym prawem. Więc myślę, że większość ludzi jest świadoma tego co robi ale raczej nikt nie śmieje się z praw autorskich.

8) Moralność tak, prawa autorskie mniej. :p

9) Jasne, że nie. Lecz, gdyby ją spiraci (w przypadku gier, programu, muzyki itp.) a potem pójdzie do sklepu tę moją prace kupić, to nie mam nic przeciwko temu.

10) Odwołuje do puntu 7-go.

11) W Polsce ciężko się tego bać. U nas nic z tym nie robią i wydaje mi się, że to raczej dobrze. Bo siedzieć 3 lata za piractwo to chyba jakaś kpina...

12) Nie postrzegałbym piractwa jak kompletne zło, które rujnuje naszą moralność. Jest to też w pewien sposób marketing. Jest wielu wykonawców, którzy nic nie mają do pobierania swojej muzyki z neta. Bo jest dużo osób, które pobrały ich płytę i poszli potem ją kupić. Tak samo w przypadku programów. Moim zdaniem, jest więcej użytkowników którzy przed kupieniem danego programu (który sprawdzili, przetestowali), niż osób które kupiły "w ciemno".

Te odpowiedzi to moja subiektywna opinia :)

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum