1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

"Płacę z Allegro" dlaczego ludzie tego unikaja?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez dwd, Maj 16, 2010.

1. dwd

dwd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak w temacie, czyli dlaczego często się spotyka, że sprzedający sobie nie życzą zapłaty w ten sposób?
    Czytałem na allegro, co to takiego, ale istnieje pewnie jakaś praktyczna przyczyna.
    Pytam, bo zamierzam sprzedać parę przedmiotów i chciałbym wiedzieć czy zaznaczać ten sposób.

PS Witaj, tworzenie postów we wszystkich działach :yeye:

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Śmiało zaznaczaj. Pieniądze szybko docierają. Szczerze to nie wiem jaki jest tego minus.

4. Warmin

Warmin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Legnica
    to działa jak np. DotPay

Przykład:
    Mam konto z mBanku kupiłem konsolę X360 i zapłaciłem za nią poprzez "PzA" -
    ustawiam sposób wysyłki (np. kurier), zaznaczam mBank i przenosi mnie do systemu logowania tam wpisuję ID i hasło i już mam gotowe wpisane dane do przelewu, zatwierdzam i po 2 minutach kasa jest u niego na koncie "PzA" potem tylko sprzedający daje "wypłać" i po 1-2 dniach pieniążki są u niego na koncie
    ---------------------

dobre to, ale jednak niepotrzebne bo nie mogę zapłacić kasą z konta "PzA" tylko muszę przelać na swoje zwykłe konto bankowe a to trwa z jeden dzień :)

to moja opinia

5. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    sprzedawca dostaje informacje o wpłacie 30min-1h(oczywiście jeżeli przesyłka jest po między kontami z tego samego banku), ale pieniądze są dopiero po kilku dniach :) to co sobie allegro poobraca to ich :) Nie każdy to lubi :)

6. adidas2009

adidas2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Odpowiedz jest prosta, trzeba wyplacac pieniadze z allegro i to tez zajmuje czas.

7. sheepfucker

sheepfucker Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Po prostu Allegro wymyśliło kolejny sposób jak wydoić parę złotych ( prowizja , obrót pieniędzmi itp. ) z korzystających z Allegro . Najlepiej robić bezpośrednie przelewy z banku do banku lub przez serwisy typu : paypal pomijając Allegro ( to samo dotyczy sprzedaży poza Allegro bo po co płacić jeszcze prowizję za sprzedaż , oczywiście za wystawienie przedmiotu też trzeba zapłacić i w ogónym rozrachunku te "opłaty" dochodzą prawie do 6-10 % ceny przedmiotu ). Niż dać po raz następny oskubać się przez Allegro .

8. ZieeeloPL

ZieeeloPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Białogard
    Dla kupujących to fajna sprawa bo nie mają dużo wypisywania danych do przelewu,itd tylko klikną dwa razy i już kasa przelana.
    A sprzedający ma kasę na 'koncie allegro' max godzinę później, ale jeszcze wypłacenie jej trwa ok 2 dni.
    Ja użyłem tej formy 'PzA' jeden raz sprzedając w tym tygodniu gry, i jednak preferuję zwykły przelew, bo nie muszę się bawić w wypłacanie. :)

Także sam musisz stwierdzić co dla Ciebie lepsze.

9. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Albo nie mają konta bankowego ;)

10. aroaro20022

aroaro20022 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Pce
    Rzeczywiście. Łajdactwo! Jak mogą chamy utrzymywać tą stronę, moderować ją i jeszcze coś za nią chcieć! Za to, że kupiłem już ok. 250-300 przedmiotów o wiele taniej niż w sklepie i zarobiłem na tym tysiące złotych powinni nic za to nie chcieć! Bo jakże tak można, mnie biedaka oskubywać.
    Dobra, może jest trochę za drogo, prowizja mogłaby być mniejsza, ale bez przesady. Każdy chce zarobić. Założe się, że jeśli ty byłbyś głównym jakimś dyrektorem Allegro to zdzierałbyś dwa razy więcej, żeby móc sobie kupić nowego Mercedesa.

11. bartoszKSSG

bartoszKSSG Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    66-400
    Wypowiem się jako sprzedający, a dośc czesto coś sprzedaje. Dla mnie to jest zawracanie głowy te całe płace z allegro, niby dostaje info, że pieniądze wpłynęły, ale jak dla mnie to zajmuje dużo czasu bo nie korzystam z tego, przelewanie spowrotem do swojego banku pieniędzy. Wymysł allegro, coraz bardziej sie kurw...

12. Insane

Insane Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Radom
    Mi tam odpowiada i nie zbyt mnie interesuję że na koncie Allegro rosą odsetki... ważne że ja mam kase i już ;)

13. sheepfucker

sheepfucker Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Bez przesady . Ale każdy przyzna że opłaty mają nieco wysokie . Za sprzedaż towaru za 10 zł płacisz prowizję za wystawienie przedmiotu a po sprzedaży jeszcze prowizję od sprzedanego przedmiotu i w ogólnym rozrachunku koszty dochodzą do 10 % wystawionego towaru ( zdjęcia i różne płatne dodatki ) i to nie jest zdzierstwo ? W niektórych sklepach jest taniej ( o ebay i innych mniej znanych serwisach nie wspominając ) . W końcu Allegro jest w Polsce monopolistą . Do tego w razie problemów nie ponoszą żadnej odpowiedzialności . Sam miałem dwa spory o kupiony towar na Allegro i Allegro odpisało mi że mam się sam dogadać za sprzedającym bo oni nie są stroną w sprawie . Po miesiącu pisania o tym czyja jest wina Allegro odpisało że po miesiącu uznaje spór za zakończony i zamknęło kwestie . Tyle .

14. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Pierdzielcie panowie pierdzielicie.
    W regulaminie PzA stoi jasno że NIE MAJĄ PRAWA robić nic z waszymi pięniędzmi.Żadne tam prowizje, procenty itp.
    Poprostu to jest "nowe" i dlatego sprzedawcy tego nie chcą.
    IMO jest to bardzo dobre, w 30minut WIESZ że ktoś ci dał kase.Fakt, nie masz jej na koncie ale WIESZ że ona tam będzie na 1000000% po kliknięcu "wypłać".
    Więc po tym jak koleś wpłaci na PzA możesz odrazu wysyłać paczke.
    Całośc(kupno, kasa i wysyłka) zajmuje może 1h, a w przypadku przelewu zwykłego nawet 2 dni(zależy od banku)
    Sprzedawcy tzw "garażowi" muszą mieć kase u siebie bo muszą zamówić towar który kupiłes.
    Jednak ty asz ten towar u siebie, także śmiało zgadzaj się na PzA

15. sheepfucker

sheepfucker Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Niby nie mają prawa "obracać" naszymi pieniędzmi ale kto wie co oni robią przez te 2-3 dni zanim pieniądze pojawią się na koncie w banku ? Zawsze w takich regulaminach jest małe "ale" napisane drobnym drukiem . Ja osobiście wolę bezpośrednie przelewy z banku do banku ( kasa jest w ciągu max. godziny na koncie więc nie piszcie bajek że jak wysyła się pieniądze z banku do banku trwa to kilka dni !! ) lub paypal niż korzystać ( i dać zarobić ) jeszcze jakimś pośrednikom . Dla mnie bezsensem i stratą czasu są takie rozwiązania bo i tak na kasę trzeba czekać 2-3 dni zanim pojawi się na koncie bankowym .

16. Keubi

Keubi Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Pawłowice
    Ja też na początku jako kupujący podchodziłem do tego jakoś sceptycznie... Jakiś dziwny tytuł przelewu, numer i w ogóle to oczekiwanie czy wszystko pójdzie dobrze, a tak po prostu robiłem przelew normalnie z konta i wszystko było dobrze... Jednak niedawno się do tego przekonałem, bo pieniądze nie ważne czy to był wieczór czy weekend zawsze były już po paru minutach, więc polecam.

17. GawedaS

GawedaS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    KatoVice City
    co wy gadacie jakie prowizje dodatkowe

ja z tego korzystam

i jest to tak :

jak coś kupujesz daje pza i pieniądze od razu na koncie allegro od sprzedającego i dzięki temu jeśli np; dokonacie zakupu wieczorem lub nawet z rana i zależy wam na czasie to o wiele szybciej sprzedający może dokonać wysyłki przedmiotu bo ma już kasę na koncie z allegro , potem tylko musi se to wypłaci na swoje konto i to trwa dobę

właśnie chodzi tutaj o to ze pieniądze są szybko na koncie alllegro od sprzedającego by ten mógł jak najszybciej do was wysłać towar

a nie czekać 2-3 dni na przelew aż przyjdzie

p.s. jeżeli pieniądze od razu po zaksięgowaniu ich na twoim koncie allegro dasz na wypłać to automatycznie twoje pieniądze wychodzą z konta allegro , to nie allegro obraza pieniędzmi prze te dni tylko banki !!!!!!!!!!!!!

18. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    sheepfucker co ty mówisz, transakcje pomiędzy rożnymi bankami trwa nawet do 5 dni. Przesyłałem pieniądze pomiędzy PKO BP a Getingbank .Wysłałem w czwartek koło 14.00 ,na drugim koncie były dopiero we wtorek rano z datą transakcji poniedziałek. Czyli PKO BP obradzało moje pieniądze przez 5 dni bez żadnych odsetek i konsekwencji, a była to naprawdę bardzo duza suma !!

Średnio, czas realizacji pomiędzy rożnymi bankami trwa około 12-36h.

PzA jest bardzo dobrym rozwiązaniem , niestety jak ktoś wyżej napisał ,ludzie się boją nowych rzeczy.

19. sheepfucker

sheepfucker Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Możliwe że w jakiś ekstremalnych przypadkach jest tak jak mówisz . Ja się jeszcze nie spotkałem żeby pieniądze szły z banku do banku dłużej niż pół dnia . Sam trochę handluję na Allegro i w inny sposób i nie spotkałem się nigdy z tak długim czekaniem za pieniędzmi . Nawet jak ktoś robi przekaz przez Pocztę Polską to trwa to max. 3 dni . A co do banków to np. jeśli przelew był wieczorem lub w nocy to około 10-11 rano miałem zawsze pieniądze na koncie . Jeśli przelew był w normalny dzień w godzinach 8-18 to pieniądze były w godzinę na koncie . I to nieważne z jakiego banku zostały wysłane .

20. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    sheepfucker cholera jasna zrozum że NIE MOGĄ obracać naszą kasą !!!
    Jest to niezgodne z prawem i umową zawartą między allegro a bankiem !!!!!
    TO JEST FIZYCZNIE NIE MOŻLIWE !!!!!!!

21. sheepfucker

sheepfucker Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Jasne , jasne . Chyba żyjesz od wczoraj że nie wiesz że na wszystko jest sposób na obejście . A poza tym Allegro wkrótce ( jeśli tego już nie zrobiło ) po raz kolejny podniesie ceny handlu na Allegro bo przecież wprowadzają nowe usługi a jak ktoś pisał wcześniej to wolontariuszami raczej nie są . Więc wbijcie sobie do pustej głowy : za darmo umarło ! Jak mawiał mój wujek grabarz i miał rację .

Wczytywanie...

Poleć forum