PlayStation 3 najlepiej sprzedającą się konsolą w 2011 roku

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
O ile rok się nie zakończył kalendarzowo, tak większość firm już podaje swoje wyniki finansowe i sprzedażowe. I to właśnie na nich oparte zostało twierdzenie, że PS3 sprzedaje się najlepiej w tym roku...

Oficjalnych liczb jeszcze nie ma, ale wliczając w to margines błędu, PlayStation 3 rozeszło się 6,3 miliona sztuk w okresie styczeń - wrzesień. Konsola Sony wyprzedziła wszystkie inne sprzęty, wliczając to konsole przenośnie Nintendo, PSP znalazło miejsce u 3,9 miliona nabywców. Poniżej możecie zapoznać się z całą tabelką.



źródło
 

eekz

Użytkownik
Użytkownik
W zasadzie to się nie dziwię. Sam też dołożyłem cegiełkę do tego wyniku. PS3 kto by co nie powiedział jest świetną konsolą i tyle. Wg. mnie PS3=X360, z tym że w PS3 masz ZA DARMO Playstation Network. Gry są takie same i tu i tam (nie mówię tu o exclusive'ach) i w niczym od siebie nie odbiegają. PS3 ma też parę większych plusów nad X360 - choćby blueray czy wbudowane wifi. Nie wiem jak sytuacja wifi wygląda w slimach, ale na moim facie to mnie bardzo drażniło.
 

cloud0

Użytkownik
Użytkownik
Też mam PS3 głównie dla exclusive'ów - seria Uncharted, Killzone, MGS, God Of War, Gran Turismo. Warto było :) W multiplatformery gram na X360 bo teraz łatwiej z piratami na nim (CFW 3.55 kmeaw nie obsługuje gier z FW 3.6+ a właśnie wyszedł Uncharted 3 -.-')...
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
W zasadzie to się nie dziwię. Sam też dołożyłem cegiełkę do tego wyniku. PS3 kto by co nie powiedział jest świetną konsolą i tyle. Wg. mnie PS3=X360, z tym że w PS3 masz ZA DARMO Playstation Network. Gry są takie same i tu i tam (nie mówię tu o exclusive'ach) i w niczym od siebie nie odbiegają. PS3 ma też parę większych plusów nad X360 - choćby blueray czy wbudowane wifi. Nie wiem jak sytuacja wifi wygląda w slimach, ale na moim facie to mnie bardzo drażniło.
W to nie ma co wątpić że PS3 jest bardzo dobrą konsolą inaczej nie była by konkurencyjną platformą w sumie to nie ma zwycięzcy w tym pojedynku jeden woli PS3 inny XBOX 360 jeszcze inny obie o ile go na to stać.
 

Hiszpan3lek

Banned
Użytkownik
W zasadzie to się nie dziwię. Sam też dołożyłem cegiełkę do tego wyniku. PS3 kto by co nie powiedział jest świetną konsolą i tyle. Wg. mnie PS3=X360, z tym że w PS3 masz ZA DARMO Playstation Network. Gry są takie same i tu i tam (nie mówię tu o exclusive'ach) i w niczym od siebie nie odbiegają. PS3 ma też parę większych plusów nad X360 - choćby blueray czy wbudowane wifi. Nie wiem jak sytuacja wifi wygląda w slimach, ale na moim facie to mnie bardzo drażniło.
Slimki maja wifi.
Blueray sie nie zaklimatyzuje w naszej erze.
Za drogie nagrywarki, za drogie filmy na blueray.
Co do live to powinna wedlug mnie byc opcja, dla osob ktore placa i dla ktorych nie placa.
Tak jak na PSN, tylko ze na xbl za to ze placisz masz szybciej DLC, teraz nowy dashboard ktory wprowadza szok rzeczy( bardzo mnie cieszy ze bede mial canal+ )

Najbadziej ze statystyk mnie szmieszy japonia.
Zaptrzona w swoja konsole i tylko swoje kupuje...
A MS widac ze w USA nadal ma duza popularnosc :)
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
Też mam PS3 głównie dla exclusive'ów - seria Uncharted, Killzone, MGS, God Of War, Gran Turismo. Warto było :) W multiplatformery gram na X360 bo teraz łatwiej z piratami na nim (CFW 3.55 kmeaw nie obsługuje gier z FW 3.6+ a właśnie wyszedł Uncharted 3 -.-')...
no i właśnie wyszedł eboot fix do uncharted 3 ^^ Uncharted 3 compatible avec les CFW 3.55 et 3.41 *MAJ*
 

Kuzarek

Użytkownik
Użytkownik
widzę xbox w Japonii jak zwykle a szkoda może gdyby był tam popularniejszy dostawali byśmy więcej japońskich gier
 

fanfnanan

Użytkownik
Użytkownik
Blueray sie nie zaklimatyzuje w naszej erze.
Za drogie nagrywarki, za drogie filmy na blueray.
Jestem w UK, filmy BR kupujesz za grosze i takie filmy tutaj ludzie głównie kupują. PS3 mają wszyscy moi znajomi bo... jest właśnie ich centrum multimedialnym dla nich. TV 3D tanieją, PS3 posiada obsługę 3D...
Nie ma lekkich wyborów, jest kasa to i są 2 konsole (conajmniej) ;)
 

lubieplacki

Użytkownik
Użytkownik
Nie ma co się dziwić darmowa sieć robi swoje :)
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Ojjjj coś nie chce mi się wierzyć że w Europie lepiej sprzedaje się PS3 niż jeżeli X360. Czemu NDS'a kupują to nie mam pojęcia jak prawie żadnych gier nie ma na niego..

Ale znając życie jak wyjdzie PSP Vita (czy jak tam to się nazywać miało) to przeskoczy NDS'a :)
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie ma co się dziwić darmowa sieć robi swoje :)
Dla mnie najbzdurniejszy argument. Wole zdecydowanie płatną usługę MS niż to co oferuje nam PSN.
PS3 jest dobrą konsolą, jednak ma też masę wad, o których się głośno nie mówi. Exy polecam, ale multiplatformy tylko na X360.
Wolny napęd - doczytywanie tekstur w Rage mnie zraziło, brak możliwości pełnej instalacji gry mimo, że mam dysk 320gb-ile wytrzyma napęd>?
Filmy na bluray są niestety drogie w PL, ale jesli ktoś ma tv z obsługa fomatow takich jak mkv to w zasadzie bd już nie jest potrzebne tylko dodatkowy dysk.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dla mnie najbzdurniejszy argument. Wole zdecydowanie płatną usługę MS niż to co oferuje nam PSN.
PS3 jest dobrą konsolą, jednak ma też masę wad, o których się głośno nie mówi. Exy polecam, ale multiplatformy tylko na X360.
A dla mnie ten bzdurny argument wcale nie jest taki bzdurny, dlaczego mam płacić za coś co można mieć za darmo ? Zarówno na PC jak i PS3 można grać po necie za darmo i nie widzę w tym nic złego. Przy następnej generacji konsol zamierzam wybrać Playstation 4 bo będzie większa szansa na darmowy multiplayer niż w konsolce Microsoftu.
 

uszyneq

Użytkownik
Użytkownik
PS3 ma 2 duze plusy - super exclusivy (xbox pada na kolana)
i ma siec za darmo (to też ogromny plus)

Xbox ma jeden plus ze mozna go przerobic (ma owiele słabsze exclusivy, za gre w sieci trzeba placic (paranoja) no i nie ma Blu-raya)


P.S. Jesli ktos gra na orginalach i lubi zabawe po sieci to tylko PS3 (Miałem PS3 prawie 3 lata a teraz 2 lat mam Xboxa i PS3 wygrywa)
 

SzynszyL94

Użytkownik
Użytkownik
Mam X360 i Ps3 , aktualnie gram w mw2 multi na Ps3 bo Gold mi się skończył na iksie i mam porównanie :
po 1 poziom graczy - na ps3 grają same ***** za przeproszeniem , zero skilla , zero ogaru , brak żadnej komunikacji , taktyki , wspólpracy , porażka
po 2 cheaty - prawie w każdym meczu są ludzie z aimem lub innymi dodadtkami , powoli zaczyna mnie to męczyc więc czekam na mw3 i wracam na X360
 

OPTIM xD

Użytkownik
Użytkownik
Nie chce mi się wierzyć że w EU, PS3 sprzedaje się lepiej od X360... -_- (coś tu nie gra). Oczywiście w Japoni sprzedaje się więcej PS3 i tu nie mam się co kłócić... ale EU.? o_O
 

Energy917

Użytkownik
Użytkownik
słabe exclusivy na xboxa ? Gears of war,Forza to jest słaby exclusive ? PS3 kupił bym tylko na uncharted
 

65userow

Banned
Jak wyżej. PS3 kupibym tylko dla uncharted. Czasem mam wrażenie że na PSN grają sami idioci (przykład MW2 multi). Wyżej to ktoś ładnie opisał. Na Xboxie przynajmniej coś robią. Bluray? Zwykły odtwarzacz mi wystarczy. I 50zł na 3 miesiące to nie jest jakiś duży wydatek. Ale w PS3 podoba mi się dysk 320gb przy którym mój xbox z 120 gb kuleje.
 

uszyneq

Użytkownik
Użytkownik
Energy917 ale sie pochwaliles dwoma exclusivami ... ojojjj (Forza moze i jest najlepsza wyscigówka ale GOW nie przebija mi Killzona)

PS3 ma - Killzone, God of War, Uncharted: Drake`s Fortune, Resistance, Gran Turismo 5, MotorStorm, LittleBigPlanet, Metal Gear Solid , Demon's Souls, Heavy Rain, inFamous itp
Pod względem exclusivów to Ps3 miazdzy Xboxa.
 

darnokPL

Użytkownik
Użytkownik
ALE XBOX NIE MA REKLAM W TV!!! (chyba raz widziałem, wtedy co KINECT wyszedł)
I to wszystko na ten temat :]
 

Hiszpan3lek

Banned
Użytkownik
Energy917 ale sie pochwaliles dwoma exclusivami ... ojojjj (Forza moze i jest najlepsza wyscigówka ale GOW nie przebija mi Killzona)

PS3 ma - Killzone, God of War, Uncharted: Drake`s Fortune, Resistance, Gran Turismo 5, MotorStorm, LittleBigPlanet, Metal Gear Solid , Demon's Souls, Heavy Rain, inFamous itp
Pod względem exclusivów to Ps3 miazdzy Xboxa.
Tak, prosze zobacz na ilosc sprzedanych kopi Killzona i tych innych exow... A zobacz ilosc sprzedanych kopi exow na x360... Jest ich mniej to prawda ale sprzedaja sie lepiej.

Moze juz zamkniemy temat bo tu robimy wojne konsol...
 

Do góry Bottom