1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PlayStation 3 oficjalnie złamane!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Nikolai, Sierpień 20, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Nikolai

Nikolai Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Cztery lata – tyle zajęło złamanie oprogramowania Playstation 3, by móc odpalać na nim tzw. “kopie zapasowe”. Gry przechowywane na dysku zostały uruchomione i jest na to dowód.

Przeróbki dokonuje się w (pozornie) prosty sposób. Należy jedynie wpiąć pendrive’a z odpowiednim oprogramowaniem. To wystarczy, by oszukać konsolę z najnowszym nawet firmware’em.

Nie wiadomo, kto jest autorem tego modchipa. Anonimowe paczki zostały nadane z Hong Kongu do kilku sprzedawców zajmujących się przerabianiem konsol. Australisjki OzModChip był adresatem jednej z nich. Działanie tzw. PS Jailbrake’a udokumentowano na dwóch filmikach.

Podobno przetestowano już 150 gier. Sceptycy twierdzą jednak, że jest to mistyfikacja, a OzModChip dysponuje zdebugowanymi wersjami konsol, których używa Sony. Rzecz jasna – sprzedawca odrzuca zarzuty. Najciekawsze jednak jest to, że od przyszłego miesiąca PS Jailbreak będzie dostępny w sprzedaży, o czym świadczy strona OzModChip. Przeróbkę wyceniono na 169 dolarów australijskich, czyli ok. 466 zł.

Sam nie wiem, na ile to wszystko jest prawdopodobne, jednak z pewnością kiedyś musiało do tego dojść. Sony w walce piractwem wytrzymało znacznie dłużej niż Microsoft i Nintendo, co już można nazwać niebagatelnym osiągnięciem. Jeśli okaże się, że modchip działa, to pewnie lada moment możemy spodziewać się uaktualnienia firmware’u i kolejnych zabezpieczeń.

źródło:grrr.pl

Do admina/moda - wiem, że to forum o X360, ale to ważna informacja, i myśle że warto ją tutaj wkleic.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Ehh sony za przeproszeniem dało d**y. Chodzi mi o to, że gdyby ps3 było łatwiejsze do złamania to sprzedaż tych konsol znacznie by wzrosła. Sam osobiście wybrałem X'a tylko i wyłącznie z jednego powodu... :|

4. <LOLO>

<LOLO> Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Tez tak myśle że dużo więcej osób by kupiło ps 3 gdyby było wcześniej przerabialne .niektórzy Ludzie kupują konsole żeby sobie pograc jak najtaniej i sie cieszyć z tego a nie wydawać 200 zł za grę. Szkoda że tyle trzeba było czekać na tą przeróbkę . Założe sie że wzrośnie sprzedaż

5. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    ludzie xboxa więcej kupiło ze względu na przeróbkę :D teraz może sprzedaż podskoczyć ps3

6. sajdorr

sajdorr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    78
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    P-ce
    ps3 nie zostało złamane :) poprostu dzięki "wyciekowi" pakietu SDK 1.92 stworzyli programik (znajdujący się na tym psjailbreak USB), który z retail konsoli robi się Debug przez co można uruchamiać nieautoryzowany kod :) - mowa o programie backup manager.

7. CritiCalz

CritiCalz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Każdy kto myśli że Sony będzie zarabiać na piractwie jest idiotą ! Zrozumcie, że Sony zarabia na grach ! Na konsolach zarabia grosze, a do maja jeszcze do niej dopłacało. Zastanówcie się co piszecie, bo naprawdę taki bzdur na żadnym polskim forum nie czytałem.

8. Chris von D

Chris von D Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    A gdzie ty tu widzisz jakikolwiek tekst, że SONY zarobi na przeróbce? Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz? Wspominasz o pisanych tu bzdurach. Popatrz lepiej co sam napisałeś : )
    BTW. To już chyba trzeci temat na forum o przeróbce PS3, prawda?

9. CritiCalz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Pisali tak w poprzednim temacie i przestrzegam o niepisaniu kolejnych głupstw. Także Ty bez wiedzy się nie wypowiadaj ;)

10. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    Tak cieszcie się i sprzedajcie xboxy hahah sony wypuści nowy firemwire i znowu hackerzy zrobią oczy :)

11. Chris von D

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    to pisz w poprzednim temacie, a nie tutaj. Z misją jakąś tu przebywasz, czy jak?
    Może to nieładne, ale należy pogratulować zdolnym ludziom, którzy dokonali tego

12. CritiCalz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    A czy ja coś mam do tych, co gratulują ? Wytęż mózg i pomyśl, co chciałem przekazać. Albo nie, bo znów jakąś bzdurę napiszesz.

13. Chris von D

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Druga część mojej wypowiedzi dotyczyła głównego wątku, a nie twoich naiwnych tłumaczeń. Znów poległeś na rozumieniu czytania. Mam propozycję. Nie odpowiadaj mi już więcej, unikniesz kolejnej kompromitacji.
    Co do przeróbki ( wiadomość dla CritiCalz: to dotyczy wątku, nie ciebie). Jak ktoś wyżej wspomniał, Sony wypuści nowy soft, hackerzy nowy modchip i każda ze stron będzie odnosiła co chwilę nowe sukcesy : )

14. CritiCalz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Logiczne, Sony załata raz a dobrze, wiadomo gdzie jest luka i co trzeba zrobić.
    W jednym masz Chris. Nie będę z upartym kozłem dyskutował.

15. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Po co mają aktualizować konsolę? Dla PSN Network? Dla multi? Przecież setki piratów piraci i ma gdzieś funkcję online bo Wie co robi i co Traci. Koniec generacji za rok / dwa. Nie zdziwiłbym się żeby samo Sony nie nakierowało na ten trik. Ktoś musi im wyczyścić magazyny :). Jeżeli to zwykł Pendrive z programem to zaraz będzie wylew piractwa.

16. Szpaner94

Szpaner94 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Dodam jeszcze że jakoś aktualizacje M$ nie blokowały piratów. Co prawda tu jest przeróbka napędu, ale kto powiedział że każdy będzie ślepo ściągać aktualizacje z PS N w nadzieji że nic z tym nie zrobili?

17. meczek

meczek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wlkp
    Nie tania ta przeróbka i jeszcze koszt nagrywarki+płyty. Mało opłacalne mając w perspektywie 2 lat nową generację :p

18. Banana96

Banana96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Co do tematu... No cóż, teraz po PSN będą się sypać bany, albo zwyczajnie zrobią jak w PSP - nie masz najnowszego softa - nie pograsz przez neta (bo założę się, że Sony zrobi up'a i po przeróbce).

Co do samego procesu przeróbki - jeśli modchip, to pewnie trzeba będzie mieć niezłe doświadczenie z lutownicą (szkoda, żeby spierniczyć sprzęt za prawie 1000 zł).

19. CritiCalz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Wiedziałem, wiedziałem że znów pojawią się durne posty!

"Nie zdziwiłbym się żeby samo Sony nie nakierowało na ten trik. Ktoś musi im wyczyścić magazyny . Jeżeli to zwykł Pendrive z programem to zaraz będzie wylew piractwa. " - myśl. Sony zarabia na grach, więc co im po tym, że konsolę znikną z półek ?

"Nie tania ta przeróbka i jeszcze koszt nagrywarki+płyty. Mało opłacalne mając w perspektywie 2 lat nową generację :p " - tu nie trzeba kur*a mieć żadnej nagrywarki i płyt! Wystarczy obejrzeć film

"Co do samego procesu przeróbki - jeśli modchip, to pewnie trzeba będzie mieć niezłe doświadczenie z lutownicą (szkoda, żeby spierniczyć sprzęt za prawie 1000 zł). " - Co ty chcesz lutować ? PS3 ? To jest zwykły pendrive do cholery!

20. kKuba0

kKuba0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  21. Denpasar

Denpasar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zgorzelec, Poland
    lol dzieci ps3 zostało złamane wiec jest lepsze od xboxa ?? przypominam ze jak narazie wszystkie gry multiplatformowe są lepsze na xboxa wiec nie wiem czym tu tak się napalać :p

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum