1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Playstation 3 xbox porównanie dylemat :)

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez mRb, Kwiecień 27, 2014.

1. mRb

mRb Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Los Santos
    Witam, wczoraj dostałem swoje ps3. Już od 4 lata jestem w posiadaniu xbox360 jednak zdecydowałem się również na zakup drugiej konsoli. Wczoraj podłączam ją pod TV i trochę się zdziwiłem. Może dlatego, że jestem przywiązany do grafiki wyświetlanej przez xbox'a? Na prawdę nie wiem, ale nie daje mi to spokoju. Więc chciałbym, żebyście pomogli mi ocenić czy to tak własnie powinno wyglądać Smile Niżej zamieszczamy screeny z gry Crysis 3 z xbox'a oraz ps3, dodam, że obie konsole są podłączone do tego samego TV na tych samych ustawieniach. Zdjęcia są robione mniej więcej w tych samych miejscach. Wydaje mi się, że na ps3 grafiki jest gorsza (jakiś problem z układem graficznym?) może ma żywsze kolory, ale no coś mi nie pasuje. Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam.

PS3

Kod:
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 2a140a5fd5f6a.jpg
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - d6884c291f1b7.jpg
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - c1113c85c016c.jpg
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 767cdd119f61d.jpg

xbox

Kod:
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 4c486030b4405.jpg
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 6acf0ed87e5da.jpg
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 80235279375e4.jpg
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - aa8bfcc988256.jpg

PS Może doradzicie mi jakie są najlepsze ustawienia graficzne ps3 bo może mam coś nie tak, sam już nie wiem.
    PS2 Wiem, ze jakoś zdjęć nie jest zbyt dobra, ale pod ręką miałem tylko aparat w telefonie.
    PS3 Nie wiem czy to dobry dział, jbc proszę o przeniesienie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Bardzo dobra decyzja. Ja też zdecydowałem się na zakup PS 3 do Xboxa 360 i nie żałuję. Polecam Ci grać tylko w tytuły specjalnie wydane na konsolę Sony. Taki np. The Last Of Us wygląda niesamowicie. A gry mutiplatformowe czyli np. Crysis 3 wyglądają ciut lepiej na konsoli Microsoftu.

Podaję Ci moje ustawienia. Konsola podłączona do TV lcd pod hdmi:

Ustawienia wyświetlania:

- Ustawienia wyjścia wideo: hdmi , niestandardowe, zaznaczone wszystkie rozdzielczości obsługiwane przez tv:576p,720p,1080i,1080p

- Filtr redukujący przenikanie kolorów - Wył. ( przy hdmi się nie używa ).
    - Pełny zakres sygnału RGB (HDMI) - Pełny.
    - Wzmocnienie bieli dla sygnału Y Pb/Cb Pr/Cr (HDMI) - Wył. ( możesz włączyć - u mnie nie zauważyłem różnicy ).
    - Wyjście funkcji Deep Colour (HDMI) - Wył. ( możesz dać Automatyczne - u mnie nie zauważyłem różnicy ).

1 osoba to lubi.
  4. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Nie od dzisiaj wiadomo że x360 ma lepszą grafikę niż ps3 i tak samo radzę jak kolega wyżej:
    na Ps3 ogrywaj tylko exclusive'y a w resztę graj na x360 jeśli faktycznie grafika ma dla Ciebie tak duże znaczenie.

1 osoba to lubi.
  5. djploki

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Po takich tytułach jak Heavy Rain, Beyond: Two Souls, God Of War, The Last Of Us i innych śmiem twierdzić, że Playstation 3 ma dużo lepszy układ grafiki niż Xbox 360. Widać, że studia, które tworzą gry tylko na tę konsolę takie jak Sony Santa Monica, Naughty Dog, Quantic Dream poznały już ją na wylot i wyciskają z niej siódme poty a te są jak najbardziej jak najwyższych lotów, bo ja takiej grafiki jak w tytułach, które podałem wyżej na Xboxie 360 nie doświadczyłem. To programiści third party nie poznali dokładnie do tej pory tej konsoli i dlatego tytuły multiplatformowe takie jak Crysis czy Call Of Duty wyglądają lepiej na konsoli Microsoftu. Dlatego twierdzę, że warto mieć obie konsole. Xboxa 360 do tytułów multiplatformowych i do tytułów exkluzywnych, których jest niestety tyle co kot napłakał i Playstation 3 - tylko do tytułów exkluzywnych, których też nie ma za wiele, ale za to są to prawdziwe perełki.

2 użytkowników lubi ten post.
  6. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    @UP
    być może ale też nie wiadomo jak wyglądałyby na x360 jeśli miałyby szansę się ukazać, nie wiadomo czy nie wyglądałyby lepiej ;]
    w każdym razie podtrzymuję co napisałem wcześniej, ps3 do exów, x360 do całej reszty

1 osoba to lubi.
  7. djploki

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Zapomniałem jeszcze dodać, że konsola Sony posiada jeden z najlepszych jakościowo czytników bluray na rynku. Dzieki temu takie filmy jak Titanic czy Avatar w 3D ogląda się z niekłamaną przyjemnością. Dlatego na zakończenie dodam od siebie, że jeśli ktoś dysponuje niedużym zapasem gotówki - w moim przypadku było to 250 zł ( przerobione PS 3 z dyskiem 500 gb z Allegro ) a uwielbia gry i ma już Xboxa 360 to zachęcam do zakupu konsoli Sony. Naprawdę warto. Można kupić nawet nie przerobioną. Te starsze gry pokroju Killzone,Heavy Rain, Uncharted, Metal Gear Solid 4, God Of War 3 i inne świetne tytuły można kupić w dobrym stanie do 40 zł. Jeśli już dokonacie takiego zakupu a będzie ona bez pada - tak było w moim przypadku to koniecznie dokupcie oryginalny pad Sony Dualshock 3 Sixaxis. Żadnych podróbek. Tylko oryginał. Ja dałem 80 zł - oczywiście na Allegro. Bo w takie tytuły jak Killzone czy Heavy Rain tanimi zamiennikami nie pogracie. A dlaczego. Otóż możecie się zdziwić, ale Sony opracowało technologię Sixaxis właśnie, która jest wykorzystywana w większości gier tego producenta. Polega ona na tym, że aby wykonać pewną czynność w grze np. w Beyond: Two Souls trzeba się wyrwać oprawcom z uciśku to aby to zrobić trzeba energicznie trząść padem na boki. Przykładów zastosowań tej technologii w grach od Sony jest bardzo wiele. Np. W ostatnim hicie The Last Of Us przez takie potrząsanie doładowujemy latarkę.

Jeszcze raz zachęcam do nabycia tej świetnej konsoli do kompletu. Ja jako, że jestem maniakiem konsol i sprzętu elektronicznego w ogóle to oprócz Xboxa 360 posiadam jeszcze Nintendo Gamecube, Sega Dreamcast - niestety padła, pierwszego Xboxa, Sony PSP, poza tym komputery ZX Spectrum Plus, Commodore 64, Commodore 128 D, Amiga 500, Amiga 600, Amiga 1200, Amiga CD 32, tabletów i smartfonów nie będę wymieniał :)

Jeśli namówiłem Was do zakupu PS 3 a macie jakieś pytania odnośnie konsoli Sony to piszcie w tym temacie. Chętnie na wszystkie odpowiem w miarę mojej wiedzy of course.

8. mRb

mRb Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Los Santos
    Wielkie dzięki panowie za pomoc, łapcie po "+". :)

9. bysiiuu

bysiiuu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja też mam dwie konsole, na pleju gram tylko przez internet w Fife i GTA :) a xbox z rgh i jadę z.nowościami

Dziabnięte z Z1!

10. xgrzesiox

xgrzesiox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tomaszów Lubelski
    Zgadzam się z innymi, PS3 warta kupna ale jedynie do Ex'ów. Granie np w CoD to męczarnia (pad).

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Wczytywanie...

Poleć forum