1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PlayStation 4 instaluje gry w doprawdy błyskawicznym tempie. Xbox One? W zgoła...

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Azur, Listopad 27, 2013.

1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    PlayStation 4 instaluje gry w doprawdy błyskawicznym tempie. Xbox One? W zgoła odmiennym

Wygląda na to, że tym razem to posiadacze konsoli Microsoftu będą mieli sporo czasu do zabicia zanim rozpoczną zabawę z właśnie kupionym, pudełkowym tytułem.

Taki wniosek płynie po lekturze testu przeprowadzonego przez serwis Kotaku, który wziął pod lupę kilka multiplatformowych tytułów i sprawdził ile czasu potrzeba do odpalenia danego tytułu od momentu wrzucenia płytki do napędu. Na tapetę poszły Assassin's Creed IV, Need for Speed Rivals, Just Dance 2014, Nba Live 14, FIFA 14 oraz Madden 25. Powiem szczerze, wyniki lekko mnie zszokowały. Na PS4 grać można już dosłownie po kilkudziesięciu sekundach natomiast na Xboksie One trzeba trochę poczekać - od około 7 minut w przypadku Assassin's Creed IV, aż do ponad kwadransa w przypadku najnowszej FIFY.

Jak pisze autor artykułu tak długi czas wynika m.in. z faktu, iż gry na Xboksa One najpierw ściągają aktualizację, a dopiero potem następuje proces instalowania gry, natomiast na konsoli Sony proces ściągania i instalowania wymaganej aktualizacji następuje w tle.

Dokładne wyniki prezentują się następująco:

No cóż, w tej kwestii możemy chyba powiedzieć: inżynierowie Sony - 1, inżynierowie Microsoftu - 0.

Via: Gamezilla.pl

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. mlody239

mlody239 XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Głuchów
    Zastanawiam się dlaczego jest tak duża różnica.

4. dzikrk

dzikrk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Gdański
    Co może jeszcze powiecie że gry się instalują w niecałą minutę? Około 40gb? Po prostu na PS4 nie są kopiowane pliki na dysk, ale ciekawy jestem jak wypada potem wczytywanie gier.

5. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Są kopiowane, kopiowanie działa w tle...

1 osoba to lubi.
  6. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Instaluje się ich część, reszta pewnie dogrywana jest w czasie samej gry...
    Bo w kilkanaście/dziesiąt sekund pełną płytę, kilkanaście GB to nie uwierzę, że się skopiuje :D

7. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    I to jest rozwiązanie czysto next-genowe. W dodatku zgrywanie ostatnich minut i łatwiejsza obłsuga i upload wideo, też stoi po stronie Sony. Zasłużenie zresztą.

8. brattanek

brattanek P2Mforum.info Członek Załogi Administrator Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    Może i dłużej ale jak instalował się BF4 to jechałem wyścig w FM5 i jakoś tego nie odczułem, że długo to trwało.

9. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1111
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Czyli podczas instalacji jednej gry ,można grać w drugą... jakieś wyjście jest :D
    Jednak o wiele bardziej mi się podoba rozwiązanie SONY.

10. D4vID13

D4vID13 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Kościan
    Oj tam na moją ocenę nie wpływa to znacząco, aczkolwiek jak ktoś wyżej wspomniał rozwiązanie Sony powiewa bardziej next-genowym. Zastanawia mnie jednak jak oni tego dokonali, nie możliwe, że wszystkie tekstury, dźwięk czy cokolwiek co gra potrzebuje do poprawnego działania, a nie jest do końca zainstalowane może działać bezbłędnie, dlatego szacuneczek za ten "bajer" :)

11. brattanek

brattanek P2Mforum.info Członek Załogi Administrator Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    W przypadku FM5 grę możemy uruchomić przy 5% kompletnej instalacji. Ale patent jest taki, że na początku jedziemy wyścigi oceniające nasze umiejętności i wprowadzają nas w świat FM5.

12. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    Mi bardziej podoba się rozwiązanie Sony

13. ppkarolpp

ppkarolpp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Polska Wschodnia
    O to mi się podoba po co później przechodzić samouczki bo w każdej grze takowy jest.Jak można podczas instalacji się poduczyć co z czym się je. W PS4 jest super a i w Xbox One nie jest źle.Dałbym PS310/9Xbox One

14. Egooo

Egooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wagrowiec
    Normalnie jak dzieci nie mam pytań co za ludzie , jesteście naiwni jak nie wiem co szok, co z tego że trwa to minutę czy tam ile jak to jest tylko ściema logicznie nie zgrasz płyty z tyloma danymi w tym czasie nie widać zgrywania i już next gen bo padnę .

1 osoba to lubi.
  15. cichy341

cichy341 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    Pewnie wyjdzie na to, że XboxOne instaluje gry na dysku twardym w celu oszczędzania napędu natomiast PS4 odpala gry tylko z płyty. W takim wypadku dla mnie wygrywa X.

Wysłane z mojego LIVE za pomocą Tapatalk 2

16. dawidc6

dawidc6 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nysa
    @Egoo
    chłopczyku skończ z internetem na dziś i idź do szkoły

17. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Nie wiem o co ci chodzi, mowi szczera prawde

18. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    prawde którą każdy zna, przecież to logiczne że się instaluje w tle, oszczedza to twój czas i możesz bez czekania odpalać już grę. 1000 razy zostało to już powiedziane. Zdecydowanie powinien zająć się już ksiażkami.

1 osoba to lubi.
  19. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    W tym przypadku PS4 zjada XO na śniadanie. Jak pierwszy raz widziałem jak koleś instaluje grę i już sobie do niej wchodzi pograć to szczęka opadła :) to się nazywa luksus. A nie tak jak przy X360 czekać, czekać, aż gra się zainstaluje..
    Wiadomo te 2-3 min każdy może poczekać - bo można wtedy pójść załatwić ważne sprawy w WC :D czy napić się czegoś :D ale przeszło 5-6 to już trochę długo.

20. druteron

druteron Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Otwock
    Nie wiem czy za bardzo rozumiesz to co czytasz, ale postaram Ci sie to wytlumaczyc "jak krowie na rowie". PS4 owszem nie instaluje w te kilka sekund calej zawartosci plyty, bo jest to niemozliwe. Natomiast zgrywa najpierw tylko te pliki, ktore sa potrzebne w poczatkowych etapach gry, a reszte zalatwia w tle gdy ty mozesz cieszyc sie rozgrywka. Oczywiscie bylo to juz napisane wczesniej, ale chyba nie zauwazyles. Dla uzytkownika sprzetu, zwlaszcza next-genowego czas oczekiwania na cokolwiek powinien byc jak najmniejszy i w konsoli Sony tak jest. Jesli jednak wolisz czekac nawet po 15 minut by uruchomic gre, to bronic ci tego nie bede.

Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk

3 użytkowników lubi ten post.
  21. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    Nie powiem, taki bajer jest naprawdę fajny, że można grać w grę jeszcze w trakcie jej instalacji, ale jak ktoś wyżej napisał, te kilka - kilkanaście minut nas nie zbawi - w tym czasie można załatwić bardzo ważne sprawy w WC...
    Jak zamierzam grać to z góry planuje sobie dzień, 3h na granie reszta dnia na inne sprawy, tak więc czas instalacji nie zrobi mi dużej różnicy.

Wczytywanie...

Poleć forum