1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PlayStation 4 ma problemy z chłodzeniem?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Styczeń 3, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3226
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że niektóre egzemplarze Xboksa One mają problem z płynem chłodniczym. Natomiast dzisiaj pojawiły się podobne sygnały, jednak dotyczące japońskiego sprzętu. Użytkownicy forum NeoGAF przedstawiają niepokojące zdjęcia.

Jeden z czytelników postanowił otworzyć swoją konsolę i w środku zauważył zaskakujące białe ślady na obudowie sprzętu – drugie zdjęcie z galerii.

Natomiast inny użytkownik, który również postanowił zajrzeć do PlayStation 4, zobaczył bardziej makabrycznej sceny – zdjęcie z góry i pierwsze w galerii. Jednak jak sam zainteresowany dodał – ten problem mógł pojawić się z powodu nawilżacza powietrza, który znajduje się w pomieszczeniu.

Prawdopodobnie w obu urządzeniach zawiodła pasta termoprzewodząca, która została źle nałożona. Aktualnie nie wiadomo jak wiele urządzeń może borykać się z tą usterką - oczywiście nic złego się nie dzieje, gdy konsola się nie przegrzewa, ale w pewnej chwili może zabraknąć pasty na odpowiednich podzespołach konsoli... A wiecie, jak to się skończy.

Z ciekawości - mieliśmy ostatnio trochę wolnego, zauważyliście nadmierne grzanie się Waszych egzemplarzy PlayStation 4?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Famous

Famous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    są 2 możliwości dlaczego tak jest, albo teraz jakiś fanboy xboxa broni ONE'a i zrobił tak z ps4 bo myśli że ktoś z ps4 wylał coś białego na wentylator, albo druga opcja (wg. mnie bardziej możliwa) jest taka że obydwa koncerny za szybko produkują konsole, na pewno pomijane są niektóre kontrole jakości bo mają tyle zamówień a hajs się musi zgadzać ;)

4. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    No nie przesadzajmy to nie problem.. To wygląda perfidnie na spalone (bardzo wysokie temperatury) i raczej każdy by szczaił ten zapach nim by doszło do takiego stanu.

5. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Według mnie trochę mi to śmierdzi "fejkiem" ...
    Fani XO bronią swojej konsoli i w związku z ostatnim artykułem (XO ma problemy z płynem), chcieli "pogrążyć" tak samo konsolę od Sony..
    PS. Konsola na zdjęciu wygląda jakby się spaliła a nie niby "przegrzała".
    Jeżeli nawet byłaby to prawda to wiadomo, że zdarzają się wadliwe egzemplarze..

6. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Kolejny "Fanboy's attack". Tym razem ze stajni Xbox One :)

7. fisiek0303

fisiek0303 Xbox One Xbox One

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Zastanawia mnie jedno czemu pokazuja gorna obudowe.a nie calosc gdzie siedzi dysk bo na moje oko to delikatnie widac w oddali ze nic sie nie dzieje ze to moze byc FAKE. a nie jest mozliwoscia aby sam plastik byl ubrudzony a dysk podzespoly i reszta nie.

8. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Co się z tymi ludźmi dzieje :D wszędzie podkładanie świń, dobrze że ja nie biorę w tym udziału. Moja działa i ma się dobrze, reszte olewam :D

9. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wiedziałem że znajdą się tu takie komentarze... Jak by to był Xbox to zaraz tona hejtu się leje ale jak Ps4 to nie, no co wy, to na pewno fejk... Konsole są robione masowo i są wadliwe, ważne dla nich jest sprzedać jak najwięcej konsol a wadliwe się najwyżej wymieni, taka ich polityka.

10. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    U mnie PS4 przez ostatnie dni było rżnięte non stop bez chwili oddechu przez około 40 godzin i celowo sprawdziłem jego temperaturę dotykając zwyczajnie dłonią i jakoś się specjalnie nie poparzyłem ani nic. Mój laptop generuje już więcej ciepła niż PS4. A te zdjęcia wyglądają jak celowo umieszczone przy chociażby dmuchawie grzewczej.

11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Hehe jak to tak "spalone jest" to już pozostaje tylko :

12. Zią41

Zią41 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    Moim zdaniem to nie problem samych konsol tylko zastosowanego AMd, które jak wiadomo do chłodnych i chodzących z kulturą pracy nie należą.

13. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No ja bym się nie zgodził, miałem wiele inteli i każdy grzał się niemiłosiernie, miałem parę amd i mam teraz i odkąd zaczęli nakładać IHS na rdzeń to temperatury pracy są eleganckie, do tego stopnia że mam Fortis bez wentylatora a podczas grania max 70oC

14. Zią41

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    Bez żartów proszę. AMD grzeją się strasznie, Intel jest chłodniutki przy AMD, a 70st. to bardzo dużo. U mnie 8 letni Intel w 90nm w strecie ma max. 45st a chodzi całe dnie... A chłodzenie seryjne.

15. DJ.Bart

DJ.Bart Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew
    Dlaczego nie pokazano środka konsoli, tylko część obudowy???

16. Coller22

Coller22 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Konin
    Dobra Ciekawa rzecz, niech teraz każdy wejdzie na 1 stronę tematu i POWIĘKSZY zdjęcie numer dwa co tam widzimy otóż niby od wewnątrz klapa uwalona tym czymś, widać tył otwartej konsoli i widać tam jakieś metalowe "trzymaki/uchwyty/prowadnice" (to jest chyba metalowa osłona ale nie jestem pewny), to teraz pytanie numer 1 jakim cudem "coś" trysło(pozwoliło płynąć) pastą na obudowę wewnątrz nie brudząc pod drodze "na powierzchnie" innych rzeczy ^.^ ? No chyba że kabel z jakimś płynem chłodzącym (w ogóle jak coś takiego tam jest) jest umieszczony poza "osłonami" konsoli ^.^ Jak dla mnie fejk.
    Dobra teraz obrońcy One możecie krzyczeć fanboy, i walić hejetem na mnie, mi to wisi... :D

1 osoba to lubi.
  17. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A ten 8 letni cpu ile danych przerabia co ? Porównujesz 2 rożne epoki... Druga sprawa napisałem wyraźnie 70 bez wentylatora a ty masz wentylator więc kolejny fail, zdemontuj wentylator to pogadamy. U mnie z wentylatorem było z 37oC w stresie wiec o czym ta rozmowa.

18. Zią41

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    Ja mam cooler grubości 2cm, a jak wiadomo Fortis jest dużo większy. Dokładnie dwie różne epoki a AMD bardziej się gotuje niż stary Celeron który należał do mocno grzejących się CPU. Tak więc nie pisz mi o failach, bo jedyną osobą która je tu popełnia to ty.

Wystukane z THC 8S za pomocą palca :)

Wczytywanie...

Poleć forum