1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PlayStation Portable vs. Nitendo DS (Lite) vs. inne handheldy.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez kj5, Kwiecień 21, 2010.

1. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    PlayStation Portable vs. Nintendo DS (Lite) vs. inne handheldy.

Fakt jest to forum xboxowe, ale o innych konsolkach tez mozna pogadać.
    A zatem - w tym temacie można sie wypowiadac nad wyzszoscia jednej konsolki nad drugą, która jest lepsza waszym zdaniem itp.
    Tylko bez flejmu(flame) bo modki pokarają.
    A, do konsolek zaliczam stricte handheldy tzn. PSP czy NDS jak i Iphone/Ipod touch.Wszak ten ostatni jest od jakiegoś czasu "powaznie" traktowany jeśli chodzi o gry.

Pare argumentów:
    -Ogolny kształt, składany laptopik czy puderniczka jak to niektórzy mówią bardziej mi pasuje niż przerośnięty telefon.Poza tym na moje łapska bardziej pasuje, jednak w tej kwestii obie konsole są na takim samym poziomie.
    -Dotykowosc, interaktywność, miodność - te 3 określenia pasują jak ulał do NDS.Często w grach wykorzystywany jest ekran dotykowy np. aby zhackować zamek w GTA:CW trzeba go ostukac i podlaczyc kabelki, w CoD:WaW aby rozbroic mine musim wykonac szereg czynnosci typu wyciaganie zapalnika, zdejmowanie pokrywy itp(wszystko to robimy za pomocą rysika).Długo by wymieniać.Poza tym mikrofon - aby zgasić pożar dmuchamy w niego :)
    -Ogólnie gry są ciekawsze, bardziej oryginalne.Na PSP mamy same konwersje, przy czym na NDS wiekszosc gier jest stricte pod tą platforme.
    -Zdanie kumpla " Nds jest lepciejszy bo ma pokemonki a PSP nie ma "

Mam w rękawach jeszcze pare argumentów ale pozwole się wypowiedzieć innym.
    Także piszcie, oceniajcie, obalajcie i argumentujcie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Archont666

Archont666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory
    PSP-Lepszy ekran i głośniki.Platforma przeznaczona do gier typu wyścigi,akcja-strzelanki.
    NDS-2 ekrany z czego 1 dotykowy.Tutaj przeważają przygodówki, gry strategiczne i zręcznościowe.Grafika w takich grach zwykle jest pixelowa jak w Tibi.

GTA :CW wyszło na obie platformy i na obu dobrze się gra.Wiadomo,czynności typu odpalanie auta na kable i tatuowanie musieli uprościć do kręcenia analogiem.
    Assassins Creed.Tutaj lepiej wygląda to na PSP i nie muszę pisać dlaczego.

Każda platforma została stworzona dla określonych gier więc dla mnie są na równi.Mam tylko PSP lecz z chęcią pograł bym na NDSi

4. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    PSP jest jak PS3
    NDS jest jak Wii
    Sam sobie odpowiedz na pytanie, wolisz ładniejszą grafikę, lepszy dźwięk i sprawdzone sterowanie czy też te zręcznościówki :)

5. Rurek

Rurek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Po co zakładasz taki temat skoro sam na niego odpowiadasz. Ile graczy tyle opinii. PSP jest dużo bardziej zaawansowane technicznie. NDS ma bibliotekę niepowtarzalnych gier. Którąkolwiek kupisz będziesz zadowolony. A najlepiej mieć dwie.

6. kj5

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    W NDS Ekran ma większy kąt widzenia, i nie odbija światła.
    Głośniejsze tak - jakościowo podobnie.
    Zgadza się, jednak jeśli chodzi o FPS lepiej się gra na NDS.
    Gry oryginalne, nowe, świeże, lub wręcz remake starszych gier.

Padne.....:eek::eek::eek:
    Typowy stereotyp o NDS.Jaka tam pixelowa grafika? Nawet Marian ma piękną grafike w 2D.A takie Call of duty młóci CoD z PSP graficznie(nie tylko).Grafika na NDS jest piękna na swój sposób, jest ciekawa i bardziej gustowna.Na PSP twórcy starają się robić grafe 3d co jak wiadomo niezaładnie wygląda na Handheldach, natomiast twórcy gier na NDS darowali sobie w głównej mierze grafike 3d za to dostarczają nam pięknej grafiki 2d.
    Poza tym grafika nie jest w grach najwazniejsza, na handheldach pełni 3 a nawet 5 rzędna role.

Zacznijmy od tego że jako pierwsza pojawiła się odsłona na NDS, i tej wersji każdy zazdrościł.Pomine ciekawe sterowanie bo o tym każdy słyszał, wspomne o grafice muśniętej cel-shadingiem, fajnym audio i wciagającej fabule.Poza tym - w GTA:CW najlepiej się gra na NDS, na PSP wyszedł port w którym okrojono 60% miodności.
    Wygląd, grafika - jedyne argumenty broniące PSP.
    Na NDS nie masz w uj grafiki w AC, za to masz elementy dotykowe(np pick pocket albo przesłuchiwanie).A ja i tak uważam AC za niezbyt fajną gre, na każdej platformie.

A jakże są.
    DSi niczym się nie różni od NDS Classic czy Lite w kwesti gier.

Heh, taka sama grafa :p?
    Że od tego samego producenta nie znaczy że to samo.
    GRAFIKA NIE JEST W GRACH NAJWAŻNIEJSZA - rzekłem.Poza tym, grafa na NDS też jest ładna.
    Chodzi że głośniejszy? To tak.
    Z ciekawości porównałem właśnie dzwięki w COD WAW na NDS z tymi z COD na PSP - wynik? Broń lepiej brzmi na NDS, jednak na PSP lepiej slychac odglosy otoczenia.Natomiast lepiej brzmia glosy postaci na NDS
    Sprawdzone? Chyba nigdy nie grałeś na NDS.
    [...]Jrpgi, RPG-i, FPS, TPP, Platformówki, Muzyczne, Wyścigi, Sportówki i jeszcze raz RPG
    Nie ma to jak długie riposty :)

Zgadza się, jednak ktoś może mieć inne zdanie ode mnie

7. marek2fgc

marek2fgc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    Nie ma czegoś takiego. Jest tylko taki, że mimo tego, że pada światło obraz nadal jest bardzo wyraźny. 3000 i Go taki ekran posiada.

Nikt nie zazdrościł tej gry, ponieważ mieliśmy 2 GTA z identyczną grafiką jak na PC, dlatego spodziewaliśmy się CW w 3D lub innej wersji GTA. Jednak taka gra może być z taką grafiką (chodzi mi o tą ulepszoną) raz na jakiś czas, ale lepiej, żeby na konsoli taka sama grafika się nie powtórzyła bo to nie będzie mądry krok w kierunku posiadaczy PSP.

A od czego są emulatory?

Ciekawe od kiedy God of War: Chains of Olympus czy Killzone: Liberation to są konwersje?

Przykładowo w grze Mafia teraz nie ma oszałamiającej grafiki, na dużych roździelczościach gra ma rozpikselowane detale a jakoś grałem w nią 6 razy mimo tego, że ma taką grafikę.

W pozostałych kwestiach to się zgadzam z kj5.

TO zależy od gustu człowieka jaką konsolę woli. Mi nie przypadły do gustu dotykowe ekrany w komórkach jak i innych urządzeniach (z wyjątkiem IPhone i Ipod Touch). Dlatego właśnie wziąłem PSP. Jak do tej pory jedyne gry warte uwagi na PSP to takie, które robią tylko na Playstation, ponieważ twórcy multiplatformowych gier niezbyt ładnie robią gry na PSP. Z wyjątkiem niektórych gier od EA (np. FIfa) czy Konami (np. PES). Trzeba przyznać NDS, że dzięki kamerkom i dotykowym ekranom daje wiele możliwości, lecz sprzęt ma trochę słaby i Nintendo mogłoby się bardziej postarać, dzięki czemu mogłyby wychodzić bardziej zaawansowane gry. Tak samo wewnętrzne studia nintendo, które cały czas tylko odgrzewają kotlety prawie nie robiąc nic w kierunku polepszenia grafiki. Jedynie innowacyjne gry robią zewnętrzne studia które dzięki temu, że nie należą do wewnętrznych studiów mogą dać z siebie więcej i lepiej.

8. Archont666

Archont666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory
    kj5 nie musisz na kogoś wypowiedz odpowiadać takimi ripostami,każdy ma swoją opinię.Jeżeli masz zamiar się kłócić,bo na to wygląda.Nie zakładaj takich tematów.

Z tą Tibią może przesadziłem,jakoś przyszła mi na myśl,lecz grafika w większości RPG-ach wygląda podobnie.
    GTA jest konwersją i co z tego.Wygląda prawie tak samo,a sterowanie musieli zmienić.

9. kj5

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Czy ja wiem? Jak kolega gra na PSP to z pozycji 2 osoby z lewej mało co widze, natomiast na DS Lite widze troszke.

Mówie ogólnie o Pecetowcach i ludziach nie zwiazanych z handheldami.
    Chyba za czasów GTA3
    Bo GTA w 2D = lipa, zuo, do ****, crap>
    Czyli ludzi dla których nie liczy sie sama gra a grafika w niej?
    1.Nie ma emulatora DS na PSP
    2.W gry najlepiej sie gra na konsoli na ktora zostaly wydane.
    Konwersja GOW z Ps2
    Konwersja Killzone z PS2.
    Co nie zmienia faktu ze obie gry mloca :D

Bo mafia ma zajefajną grafike, wciagajac fabule i klimacik.
    Tez sie zgadzam z nim ;P

Tyle że w NDS jest calkowicie inny ekran niż w komórkach.Po zabawie Iphonem powiem że na rysik działają tak samo a na palec troche gorzej NDS
    Ładnie w sensie ładna grafa czy dobra gra jako calosc?
    A ile takich gier(tylko na PSP) znajdziesz na tejże konsolce?
    Nigdy nie lubiałem sportówek :)
    Tylko że N sie stara ! Wie że nie zrobią gry z zajefajna grafiką wiec inwestuja w sprawdzone marki i rewolucyjne sterowanie, dodaja wciagajaca fabule wszystko to mieszają z oryginalną grafiką 2d i wychodzi piekna gra.
    Wiekszosc gier w ktorych producent silił się na grafike 3d to crapy i tyle.
    Bo jej się nie da polepszyć? To nie XBOX gdzie grafika zależy od umiejętności studia.Tu są ograniczone moce przerobowe i nie da się więcej wyciągnąć z konsolki.Poza tym podaj mi 5 odgrzewanych kotletów.
    Właśnie w przypadku Nds lepszy gry robi N.Sprawdzone marki(marian, zelda, poksy) zawsze są grywalne.Oczywiście nie mówie że inne studia to w ogóle "rzal" i "lipa z miodem" ale N jest the best :)
    Nie musze, ale chce.Szanuje wasze opinie, jednak chce przedstawić moją, skonfrontować argumenty, rozumiesz? Na tym polega "kłótnia" :) Na "bitwie" na argumenty :)

Ze znanych mi RPG które sa podobne graficznie do Tibi kojarze tylko poksy te starsze :)
    To że na NDS została wydana jako pierwsza i to na NDS najlepiej sie w to gra.

10. marek2fgc

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    A myślisz, że kiedy wyszły te gry?

Nie rozumiesz sensu konwersja. To jest po prostu przerobionie tej samej wersji gry z konsoli na inną konsolę nie przerabiając jej fabuły lub całości (grafika, fabuła itp.), czyli inaczej multiplatformowstwo. GOW:CoO był robiony wyłącznie na PSP i nie ma identycznje fabuły do żadnej z 2 części na PS2 tak samo jak killzone: liberation, bo jest to co innego niż killzone 1.

Nie o to chodzi. Chodzi o to, że taka duża gra, która może zaprezentować nam grafikę 3D idzie na 2,5D. Część osób się cieszyła, bo mogli sobie przypomnieć te czasy starych GTA, lecz teraz są nowe czasy i grafika teraz jest w większości tytułów 3D, więc jeżeli chcą dalej robić GTA w 2,5D to nie jako poważny tytuł na PSP za 179zł tylko tanią gierkę za 50zł. Na IPhone wyszło za 10$

Są, lecz większość gier nie chodzi za szybko. A od czego jest GBA? Tam też są pokemony i to całkiem dużo.

Pokemon, Zelda, Mario, bomberman, digimon (to akurat nie wiem, czy robi wewnętrzne studio)

11. kj5

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    No mniej wiecej kolo Vice City a SA tak mi sie wydaje.

Ale to są przenosne wersje hitów z PS3/2.Coś w co ja gram w domu, wychodze na dwór i niejako "dokańczam" gre.Na NDS mało jest takich gier.

Zrozum że to jest port z NDS, a NDS ta gra była w 2,5 D !! Dla NDS nie liczy się grafika więc wyszli z założenia że PSP też to oleje.
    GTA:CW na NDS kupiłem przedwczoraj za 39zł z mapką i rysikiem z logo GTA CW :)
    Powtórze się - w gre gra się najlepiej na konsolach na które została wydana.
    Nie rozmawiamy o poksach na GBA bo te z NDS to remake.

Killzone, GoW, LBP, Motorstorm

12. Rurek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dobra człowieku niech będzie NDS lepszy od psp pod każdym względem tylko błagam nie pisz więcej bzdur na temat psp bo jeszcze ktoś w to uwierzy. Jak piszesz ,że GOW jest z ps2 to i Marian jest z WII. marek2fgc przestań się z nim gadać bo to beton jakiś.

13. kj5

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Omg źle pisze o PSP? Ripostuj mnie i tłumacz.Nie jestem żadnym betonem, miałem PSP i uznaje je za dobra konsolke.Nie chodzi w tym temacie tylko o mnie, kazdy sie moze wypowiedziec.Na tym polega dyskusja.Nie chodzi aby kogos przekonac.

PS:Marian jest z NES-a

14. Rurek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miałem tego nie pisać:
    Nds Ds.. Wygląda jak zabawka dla 5cio latka. Wstyd wyjąć przy ludziach. Jak bym od młodszego brata pożyczył. Po prostu gameboy sp+ 2gi ekran. Grafika cukierkowa dziecinna. Konsola jest przeznaczona dla młodszych odbiorców. Gry tak jak mówiłeś miodne ale 0 hardcoru. PSP dużo poważniejsza konsola. Świetny duży ekran. Brak dodatkowości co dla mnie jest zaletą oglądanie filmów i masa programów. Kartridże były dobre za czasów pegazusa. Za moich czasów liczyło się tylko PSP. O DS mało kto wiedział a jak wiedział to szydził z tej konsolki. Takie porównanie mówi wszystko Kratos vs Marian. I tak jest z PSP vs NDS. Nie wałkujmy tego tematu.

15. marek2fgc

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    Ciekawe, że killzone, GoW, LBP i MotorStorm wyszedł na PSX. Odgrzewane kotlety mam na mysli gry, które mają swój początek od starych konsol takich jak GB i są cały czas wałkowane nie wprowadzając nic innowacyjnego.

Wczytywanie...

Poleć forum