1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Plazma czy Lcd do xbox 360

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Arnold, Styczeń 3, 2009.

1. Arnold

Arnold Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,
    Przeszukalem neta, przeszukalem forum, przeczytalem temat "jaki tv ..." i nie znalazlem odpowiedzi. Co jest lepsze do xboxa? Plazma czy lcd?
    Czy ktos tutaj mial mozliwosc sprawdzenia tych dwoch opcji?

Wiecej info :) - przymierzam sie do kupna tv, cena do 2200, i sa dwie mozliwosci:
    -lcd z Full hd (1920x1080):

http://allegro.pl/item512155645_42_easytouch_matryca_samsung_full_hd_1920x1080.html

- plazma, np (1024x786 100hz):

http://allegro.pl/item513249722_panasonic_42pv8_100hz_sklep_w_wa_raty_0_dowoz.html

Plazmy sa czesciej polecane do slabych sygnalow, lcd do wysokiej jakosci (czyli konsole :) ). Z drugiej strony plazmy maja lepszy obraz, a dla konsoli to ma znaczenie.

ps. Zaczalem nowy temat poniewaz w "jaki tv..." jest balagan, jak to problem to przeniose

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. magiczny

magiczny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Bierz LDC :D
    Plazma zużywa dużo prądu i szybciej pada. Byćmoże ma lepszy obraz, jedna LCD jest bardziej opłacalne (moim zdaniem)

4. karmel6

karmel6 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szprotawa
    Ja mam plazmę Panasonica i do grania na xboxie nadaje się idealnie. Żywe kolory, szybki czas reakcji (co o w telewizorach lcd jest rzadkim zjawiskiem). Granie na takim telewizorze to czysta przyjemność. Plazmy są lepsze jeśli chcesz zobaczyć obraz w wysokiej rozdzielczości (czyli również do x360). Kolega wyżej polecił ci lcd. Dla mnie ważniejsza jest przyjemność i jakość grania na tym telewizorze. A nie przystępność. Ale zdecydować musisz sam. Ja polecam ci plazme.
    P.S http://www.ceneo.pl/1454861 - Mam ten telewizor. Jakbyś już kupował to proponuje ci Panasonic albo Pionera (ale tv pioniera są okropnie drogie)

5. Arnold

Arnold Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    karmel6, Twoj TV ma rozdzielczosc Full HD (1920x1080) i kosztuje od 7k :D. Ta plazma co znalazlem ma "tylko" 1024x768 i kosztuje 2k :). Wlasnie ta rozdzielczosc mnie najbardziej zastanawia, czy ona ma widoczne dla oka znaczenie? Sam tv zbiera pozytywne opinie :)

magiczny, pobor pradu nie ma takiego znaczenia, a jezeli plazma padnie po 10 latach w porownaniu z 20 latami lcd to jestem to w stanie przezyc :)

6. monias

monias Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Rozdzielczość ma duże znaczenie.. bardzo duże. Grałem na właśnie taki panasonicu(najtańsze 42cale chyba :)) i hmm nie jest źle, ale rewelacji też nie ma... widać kwadraty z bliska, psuje grafikę, troszeczkę smuży..z odległości 3m wydaje się OK. Idealny do zwykłej TV SD ale do gier nie bardzo, nie pokazuje tego co toshiba 42 Full HD na której też grałem, efekt o wiele wiele lepszy niż na panasoniku, ogólnie to polecam kupić toshibę 37cali z Full HD, znajdziecie za 2200zł w sklepach
    LCD są lepsze do gier właśnie ze względu na czas reakcji

7. magiczny

magiczny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Z plazmy ulatnia się gaz, także nie wiem czy ci starczy na 10 lat, słyszałem że może paść po 3-4. Kolejnym minusem plazm jest dość duża awaryjność i przepalanie się pikseli.

8. karmel6

karmel6 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szprotawa
    hehe... co prawda na tej stronie cena jest trochę zawyżona (sam kupiłem ten telewizor taniej). A ta plazma co znalazłem według mnie jest bardzo dobra i na twoim miejscu nie wachałbym się: wybrał bym plazme.

9. LuKas664

LuKas664 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja polecam plazme. Sam mam Panasonica 42 i jest bardzo fajny. Ludzie jakie wypalanie, krótka żywotność itp.:eek: może to występowało w starych plazmach sprzed paru lat. Teraz o tym nie mam mowy:p. Porównajcie sobie kolory plazmy i lcd . Bez porównania. Na dodatek na plazme patrze obojętnie z jakiego kąta i kolory sie nie zmieniają co ma miejsce na lcd. :D

10. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A ja polecam OLED ;) 32" w japonii za 5500 Euro ;) Full HD--> 100x lepsze od LCDków :D To jest grafa (widziałem na targach... MIODZIO)

11. 3kilooo

3kilooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Trzebinia
    Można słuchać wielu opini i gryźć się po zakupie plazmy że mogłeś kupic lcd lub kupić lcd i mieć wątpliwości czy to był dobry wybór.. Powiem Ci tak, technicznie pomiedzy plazmą a lcd różnice są ogromne jednak w zastosowaniu jedno i drugie ma ten sam cel, cieszyć oczy pięknym obrazem.. miałem plazme (1024x786 100hz) 42' z górnej półki pod x360 i ps2 wszystko było w jak najlepszym porządku do czasu aż padło podświetlenie, oczywiscie usterka została naprawiona a ja przezornie sprzedałem tą plazme i i ps2 kupiłem LCD samsunga 32' full hd i zostałem przy x360. obraz na lcd jest lepszy jednak piekielnej różnicy nie widzę. warto pamietać by lcd był na x1080p ;) i te same ustawienie w x'sie pzez port hdmi. ja polecam lcd.

12. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Kumpel kupił PANASONIC VIERA (plazma) Jeden piksel wypalił a raczej przepalił się już po godzinie oglądania. Nie polecam. Naprawdę okropnie ten jeden piksel wygląda. Wciąż świeci na biało a komórki w plazmach są strasznie duże.

13. smiti

smiti Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chorzów
    Boże, piksele w plazmach są takie same jak w LCD pod względem wielkości, chodzi tylko i wyłącznie o rozdzielczość. Dobre i drogie plazmy są 10x lepsze od lcd. Podkreślam, dobre, drogie i w HD. Jeśli chcesz coś do 5 tyś. zł to tylko lcd.

14. wujek

wujek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrowiec
    1. magiczny - moze i gaz ulatnia się, ale nie z plazmy, ale z ...... - wstaw sobie tu co chcesz =) a co do zużycia prądu - jak Ci powiem że moja plazma samsunga ps42a451 zużywa niecałe 160W to uwierzysz ? (ps. na płycie jest info że bierze 480W) więc moja prośba - jak nie wiesz o czym mówisz, to się nie odzywaj

2. papux - niech kumpel zgłosi to do sklepu, wymiana od ręki, lub jeśli sklep będzie robił problemy, to do serwisu

3. lcd też nie jest idealną technologią - widziałem u siebie modele różnych firm - fabrycznie zapakowane, wyjęte z pudełka z czerwonymi pixelami

15. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie wszystkie firmy świadczą wymianę lub serwis przy martwych pikselach.
    Sam mam SAMSUNGA LCD który z pudełka miał martwą komórkę zieloną w pikselu.

W SAMSUNGU powiedzieli że komórki nie są objęte gwarancją dopiero piksele. Pozatym technologia użyta do budowy panelu sprawa że martwy subpiksel nie jest widoczny dla oka czego nie można powiedzieć o plażmie bo tam bije ostro.

Dziwne bo miałem dziś przed oczami 2 telewizory 42 cale LCD i PLAZME i widziałem gołym okiem jak duze są komurki w plazmach.
    Ale każdy ma swojąteorię i prawo do wypowiedzi.

16. dolomatusc

dolomatusc Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Oczywiście Tylko Plazma i panasonic. Polecam 42PY80 Full HD a mając mniejszy budżet 42PV80 HD Redy. Ktoś tam pisał że Plazma ma gorszy czas reakcji, chyba nie wie o czym pisze to LCD ma czasy nie do porównania do plazmy a o kolorach to nie ma co pisać niebo a ziemia. A prądu nie bierze praktycznie więcej niż LCD, gdyż LCD ma stały pobór prądu a w plaźmie każdy piksel zależnie od świecenia wpływa na pobór napięcia, a dane producenta są podawane dla całego białego ekranu gdzie wszystkie piksele świecą na maxa. Bierz Panasonica Plazmę, poczytaj sobie opinie na ceneo o tych telewizorach.

17. tajson86

tajson86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    wawa
    za taką kasę to lcd będzie lepszy

18. CuxPL

CuxPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Prochowice
    LCD są super ale niepisze że Plazma gorsza.Ale słyszałem że Plazmy się wypalają.

19. simonnt

simonnt Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  20. LuKas664

LuKas664 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    O właśnie już pare osób opiera sie na stwierdzeniach typu "słyszałem". Wkurza mnie takie coś.

21. Shiliat

Shiliat Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Przemys›l, Poland
    A ja mam pytanie jaki TV, Monitor pod x360 BEZ HDMI ? Bo na razie gram na "kineskopowcu" :) interesują mnie takie więcej niż 24"

Wczytywanie...

Poleć forum