1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Plazma czy LCD?

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez smrodorodek, Grudzień 11, 2008.

1. smrodorodek

smrodorodek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jak sądzicie jaki telewizor warto kupić do giercowania na konsoli i PC: LCD czy Plazmowy? Chodzi mi o telewizory Full HD 42". Prosiłbym posiadaczy takowych, abyście opisali swoje wrażenia oraz wady i zalety swojego sprzętu telewizyjnego.

2. Lotnik421 Xbox One

3. wujek

wujek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrowiec
    Witam
    Do gier i tylko gier (plus internet itd.) polecam lcd.
    Do filmów, divX, oraz do telewizji (sd, jak i hd) polecam jednak plazmę
    Sam posiadam 42" plazma samsunga i po dotarciu używam również do konsoli i nie ma problemów z powidokami itd.

4. smrodorodek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Co to są te "powidoki"? Czy chodzi o to, że jak np. oglądam przez cały dzień TVN, a następnego dnia gram na Xbox 360 to gram z duchem loga TVN'u w tle?

5. wujek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrowiec
    Mniej więcej...
    Nowe modele plazm utrzymują powidoki do 15 min., a druga sprawa... nie zdarza się żeby oglądać cały dzień jeden program, no ale jeśli ma być tv do gier to lcd

6. smrodorodek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Także w LCD opartych na matrycach S-IPS występuje zjawisko powidoków. Mam monitor NEC na S-IPS i jak zostawie go włączonego na dłuższą chwilę na statycznym obrazie to potem widzę kontrury tego obrazu przez jakieś 15 minut na ciemnym tle. Nawet w instrukcji od monitora napisali ostrzeżenie, żeby używać wygaszaczy ekranu, bo monitor się "wypala". Matrycę IPS montują też w telewizorach LCD Panasonic więc pewnie jest tam ten sam efekt.

7. wujek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrowiec
    ok, ale w panasiu tylko w wybranych, starszych modelach masz s-ips, a ogólnie z lcd do giercowania polecam sharpa (oczywiscie modele aquos, made in japan)

natomiast co do panas lcd... mam na sklepie pare modeli i nie zauważyłem nic o czym piszesz - modele z serii LE (hd-ready), LZ-(fullHD)

8. smrodorodek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A czy te Sharpy mają błyszcząca matrycę? Widzialem ostatnio samsunga z serii 6: LE32A656 z lustrzaną matrycą Ultra Clear Panel+. Zrobił na mnie spore wrażenie. Stał wśrod kilku telewizorów z matową matrycą i wyróżniał się wśród nich wyjątkowo nasyconymi kolorami i głęboką czernią. Zauważyłem, że także Sony w droższych modelach daje lustrzane matryce, ale na Sharpy niestety nie zwróciłem uwagi.

9. wujek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrowiec
    W sharpie zalezy od modelu, zreszta tak samo jak w samsungu (lustro jest od serii 6) i reszcie firm (powoli firmy w to wchodzą). Seria 6 faktycznie ma lustro, przez co ma większą głebie kolorów i praktycznie nie widac bledniecia kolorow podczas patrzenia pod kątem. Ma to swoje zalety, ale i wady (problem przy naslonecznionym pokoju).
    Podpowiem Ci tylko żebyś w razie czego nie inwestowal w lcd ze 100Hz (testowałem 100Hz na ps3 i zgodnie z opiniami na forach ps3 pojawiały sie artefakty - procesor 100Hz po prostu głupiał - konsola daje 60Hz, więc telewizorowi brakowało 20 Hz, ew. do sprawdzenia są tośki ze 120Hz)

Co do sharpa, to na pewno model D65 ma lekko refleksującą powłokę, co do reszty muszę sprawdzić.

10. smrodorodek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Pytanie. Droższe modele TV obsługują HDMI 1.3 Deep Colour i 10 bitowe kolory. Na LCD widacz różnicę gołym okieem (płynne przejścia kolorów), ale czy w przypadku plazm, które wyświetlają paletę kilku miliardów kolorów ta funkcja Deep Colour ma jakiekolwiek znaczenie i czy dotyczy ona tylko sygnału HDMI, bo zawsze pozostaje port analogowy VGA bez żadnych ograniczen kolorystycznych. ???

11. wujek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrowiec
    ok, ale podstawowe pytanie (jestem sprzedawcą od paru dobrych lat, więc lubie odwracać kota ogonem)...

czy Twoje oko zauważy różnicę przejściami tonalnymi kolorów w high-endzie, a w budżetówce (pomijajac jakość kolorów)? mówimy oczywiście o zaje***stym sygnale (x360, blu-ray, ps3)

Wg. mnie nie... testuje konsole i kompy na tv od ok. 10 lat (różne konsole i różne technologie tv), ostatnio test lcd sharp lc-37wd1 vs plazma samsung ps42a451 - sharp podłączony przez hdmi, plazma przez komponent (niestety) - remis z większym wskazaniem na LCD, ale z odległości 2,5 metra różnice się zacierają i stąd drugie pytanie do Ciebie....

Rozumiem że chcesz 42", ale z jakiej odległości będziesz grał ?

12. smrodorodek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    4 albo 2 metry od oczu - mam dwie opcje ustawienia telewizora w pokoju. Ogólnie to lubię blisko siedzieć, bo strasznie mnie denerwuje jak nie mogę czegoś na ekranie przeczytać, bo literki są za małe. Ale chyba przy 42" te 4 metry dadzą radę, jak nie to przestawię w to drugie miejsce.

13. wujek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrowiec
    Na "dzieńdobry" mam tv 2,5 max 3 metry (42 cale plazma) i jest ok na tv i x360. W nocy lubię siąść w odległości 1 metra od tv. Wtedy powiedzmy że "czasami" można się przyczepić w niektórych grach do przejść tonalnych w kolorach, ale zawsze skupiam się na akcji, a nie na "loading screen'ach" (wtedy czasami to wychodzi) =)
    Ogólnie mówiąc... na plazmie, przy podłączeniu component (lekko mrużący obraz i bidniejsze kolory niż na lcd) NIE MA SIĘ DO CZEGO PRZYCZEPIĆ.

ps. pamiętaj że nawet najlepszy tv nie polepszy "średniej" jakości gry... jak to się mówi... zz pustego i salomon nie naleje :p

14. smrodorodek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jeszcze jedno pytanie: Czy w plazmach zdarzają się tak jak w LCD jakieś problemy z pikselami (martwe, gorące itp.) i czy jak coś takiego mi się przytrafi to czy jest to objęte gwarancją?

15. wujek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrowiec
    Tak, może się to zdarzyć, choć duże większe prawdopodobieństwo jest w przypadku LCD monitorów, gdzie matryca jest inna. A co do gwarancji... na jutrzejszy wieczór postaram Ci się napisać jak to jest w różnych firmach (powiem szczerze, że w ciągu 7 lat pracy w rtv'ce nigdy nie zdarzyła mi się reklamacja na tv lcd/plazma z powodu bad pixela (więc nawet nigdy nie wertowałem karty gwar. pod tym kątem) =)

Pozdro1125

Wczytywanie...

Poleć forum