1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Plotka: Następca PlayStation 3 to Orbis. Premiera '13

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Rafau666, Marzec 28, 2012.

1. Rafau666

Rafau666 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    465
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Stary Sacz
    Ach te plotki, ploteczki. Serwis Kotaku dowiedział się co nieco z rzekomo wiarygodnego źródła o następcy PlayStation 3. Sprawdźcie, jaką przyszłość być może szykuje nam Sony.

Mija już ładnych parę lat od momentu premier konsol obecnej generacji i większość zaczyna wypatrywać następców zarówno Xboxa 360, jak i PlayStation 3. O sukcesorze tego ostatniego poznaliśmy garść nowych informacji z rzekomo wiarygodnego źródła, którego doniesienia już się wcześniej potwierdziły, ale który nie może ujawnić swoich danych osobowych. Oczywiście rzecznik prasowy Sony wszystkiemu zaprzecza twierdząc, że japońska firma nie komentuje plotek i spekulacji. Ale czym by była nasza branża bez nich? Poniżej wypunktowaliśmy dla Was najważniejsze niepotwierdzone informacje o następcy PlayStation 3.

Nazwa

Następca PlayStation 3 nazywać ma się Orbis. Nie wiadomo czy to finalna nazwa dla tego urządzenia czy to tylko nazwa kodowa. Podejrzewam to drugie, bowiem w Polsce Sony mogłoby się natknąć na proces sądowy od pewnej grupy hotelowej... Dziennikarz Kotaku zwraca uwagę, że po łacinie Orbis oznacza koło, pierścień czy nawet orbitę. Zestawia tę nazwę także z Vitą, która w połączeniu i tłumaczeniu na polski miała by brzmieć w stylu "koła życia". Czy zatem Vita miałaby pełnić ważną rolę w procesie powstawania i używania nowej domowej konsoli PlayStation? Być może! - kończy swe rozważania.

Specyfikacja techniczna

Orbis ma być wyposażone w procesor AMD x64 oraz układ graficzny tego samego producenta z rodziny Southern Islands. Ten ostatni wykorzystywany jest przy najnowszych kartach graficznych Radeon. Orbis ma być w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości Digital cinema 4K 4096x2160 (ciekawe kogo w dniu premiery będzie stać na kupno telewizora obsługującego taką rozdzielczość...) oraz gry 3D w pełnym HD 1080p.

Premiera w przyszłym roku

Wybrani producenci ponoć już na początku tego roku otrzymali od Sony dev-kity na nową konsolę PlayStation, a podczas tegorocznego Game Developers Conference rozesłano poprawione i ulepszone wersje narzędzi twórczych. Premiera Orbis ma się bowiem odbyć w okolicy świąt Bożego Narodzenia 2013 roku. Data może być prawdopodobna, bowiem przypomnijmy, że PlayStation 3 zadebiutowało w Japonii i Ameryce Północnej w listopadzie 2006 roku. Wszystko by się zgadzało.

Bez wstecznej kompatybilności

Pamiętacie jak wszyscy płakali, kiedy dowiedzieli się, że PS3 nie będzie obsługiwać gier ze stareńkiej, zasłużonej czarnulki? Przygotujcie zatem chusteczki, bowiem Orbis nie będzie posiadać wstecznej kompatybilności z PlayStation 3. Nie martwcie się jednak. Na pewno kilka lat po premierze zagramy w edycję Turbo Awesome HD 4K Uncharted 3 po promocyjnej cenie 150zł.

Koniec z używkami

Zapomnijcie o kupowaniu używanych gier po okazyjnych cenach na aukcjach internetowych. Gry na Orbis będą ukazywać się jednocześnie w dwóch wersjach: na fizycznym nośniku Blu-Ray, jak i w formie cyfrowej na PlayStation Network. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej, jak wymóg stałego połączenia z naszym kontem PSN nawet wtedy, kiedy chcielibyśmy pograć offline. Nawet gra kupiona na płycie będzie musiała być odblokowane przez internet. Jednorazowo. Dla jednego konta. Tylko dla Ciebie i nikogo więcej. A nawet jeśli grę sprzedasz, kupujący dostanie okrojoną wersję, a za pełniaka i tak będzie musiał zapłacić odpowiednią cenę.

Bajania czy może prawdziwa przyszłość? Tego się nie dowiemy, dopóki Sony nie zacznie otwarcie mówić o następcy PlayStation 3. Dajcie znać, co o tym wszystkim sądzicie w komentarzach.

2. Lotnik421 Xbox One

3. smrodek11

smrodek11 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  4. zassanky

zassanky Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  5. Wilk14

Wilk14 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Orbis? dość dziwna nazwa.
    Już to widzę jak by wszyscy palili się na to.

6. XBOX-M4ST3R

XBOX-M4ST3R Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    69
    Punkty za osiągnięcia:
    28

To jest tylko prawdą :)

7. mitsurugi6

mitsurugi6 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Czy tylko mi nie podoba się wygląd tej konsoli? Mam nadzieje, że plotki zostaną tylko plotkami.

8. Sobek000

Sobek000 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Wpiszcie sobie na all... pOlyStation a zobaczycie następcę ps3 :D

9. adam1234131

adam1234131 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ha ha ha xbox tak i tak będzie rządził ale powiem szczerze że nie spodziewałem się tak szybkiej plotki o następcy ps3

10. Damian_89

Damian_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    423
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Devil Team Hacked
    I nowy ps tez przeciwko używanym grą, nie no mam nadzieje ze zrezygnują z tego, a jak nie to będzie przesiadka no mocny sprzęt pc.

11. S3bastian

S3bastian Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wygląda całkiem ciekawie, jestem tylko ciekaw czy to cacko będzie potrafiło tak jak kiedyś moje PS2 wytrzymać 6 jak niewięcej godzin grania z kumplami ;-)

12. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Co to jest 6h, moja chodzila nie wylaczona 4miesiące

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

13. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    A czemu mają zrezygnować? Przecież rynek wtórny dla producenta jest równoznaczny z piractwem, a to dla nich kasa w plecy. Branża tutaj jest jednomyślna, kupujesz grę używaną, oni nie zarabiają, a jak nie zarabiają to zrobią wszystko, aby ten stan rzeczy zmienić...

14. Damian_89

Polubienia:
    423
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Devil Team Hacked
    Rozumiem, ale trzeba i druga stronę tez zrozumieć, to jakie ceny gier będą, chyba nie na poziomie obecny nowości.

15. Ogibb

Ogibb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A co ich interesuję, że nie mamy kasy żeby wydać na grę? Hajs musi się zgadzać...

16. Damian_89

Polubienia:
    423
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Devil Team Hacked
    Tak, tak ja wiem nieważne co się dzieje ale kasa musi się zgadza ale pomyślmy nad naszymi realiami, nie twierdze ze nie stać jest polaków na nowe gry, ja mowie ze mnie nie będzie stać. Tak wiem wiele osób odpowie to nie kupuj konsoli i nie graj, to nie jest tak ze ja zaraz piractwo wspieram i nie widmo co, wśród moich znajomych jest parę osób których tez nie stać i każdy kombinuje jedni przerabiaj albo zrzucają się w parę osób i kupują jedna oryginalna żeby na zmianę po grac. Niestety tak to wygląda, na pewno jakiś uszczerbek osób zrezygnuje z zakupu konsoli.

Wczytywanie...

Poleć forum