1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Plusy i minusy DLNA na Xbox360. Streaming audio i wideo.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez gasky, Wrzesień 8, 2011.

1. gasky

gasky Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    wwa
    Chciałbym korzystać z mojej konsoli jako centrum multimedialnego (X360 pierwszej generacji). Mam dysk sieciowy, który mogę wykorzystywać jako serwer DLNA. Dopóki jednak nie dogram kodeków wideo korzytanie z niego będzie niemożliwe. W międzyczasie mam jednak kilka pytań do tych, którzy używali konsol do odtwarzania streamowanego materiału.

1. Jakie formaty audio i wideo widzi konsola? Może lepsze pytanie jakich nie widzi? Czy są jakieś formaty i kodeki nielubiane przez X?
    2. Co z napisami? Mam zarówno napisy w txt jak i w srt? Czy będę miał problem z ich odtworzeniem?
    3. Czy Xbox odtworzy streamowany film 1080p? (w specyfkacji widzę, że xbox ma gniazdo Ethernet tylko 100 Mbps)
    4. Czy nawigowanie po filmie jest wygodne za pomocą pada? Czy lepiej kupić pilot?
    5. Może ktoś powiedzieć jak wypada Xbox jako odtwarzacz sieciowy w porównaniu np z The WD TV Live Community – WD TV Live Plus - Main Page ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    1. MKV z dźwiękiem w AC3, przerobione 'szybką' konwersją (2-5 minut na film) na MP4 działa bez problemów, AVI też, zwykłe MPG też powinny jak pamiętam.
    2. Napisy - temat rzeka. Nie pamiętam, ale wiem, że mi było wygodniej wmuxować napisy w film, co trwa kolejne 5-10 minut, niż bawić się, żeby xbox je łaskawie odczytywał.
    3. 100Mbps to masz 12,5MB/s. Zależy o jakich filmach 1080p mówisz, większość tych ripów co są w necie dostępne mają bitrate na poziomie 7-16Mbps, więc transferowo nie będzie problemu.
    4. Da się bez większych problemów, na moje pilot jest zbędny.
    5. Nie mam pojęcia.

Ja osobiście konsoli nie używałem w późniejszym czasie do filmów, mam TV LG z USB i wszystko wrzucam na zewnętrzny dysk USB i pod TV podpinam...

Wczytywanie...

Poleć forum