1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Płyty DL PLATINUM

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Kolotek, Listopad 14, 2008.

1. Kolotek

Kolotek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam wszystkich użytkowników x.360 ! Mianowicie mam prblem z płytkami DVD+R DL PLATINUM 8x .. Kupiłem 5płyt ponagrywałem 3 gry , z początku predkoscia 2.4x potem 4x . Wszystko pięknie ładnie się nagrało ! Ale xbox nie odczytuje żadnej z nich :( jest przez 5sek odczytywanie a potem tylko ... Otwórz napęd :( Strasznie się zmartwiłem zbędnym wydatkiem ! Powiem że nagrałem przedtem z 20 gier na Verbatimach i wszystkie śmigają... Powiem że zarówno PLATINUM i VERBATIM kupywałem po tej samej cenie 7zł ... Czekam pilnie na jakieś sugestie tego problemu ...

2. Lotnik421 Xbox One

3. fizol

fizol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Odp: Płyty DL PLATINUM

najlepiej wez te platki i wywal do smietnika, albo jesli masz paragon zwroc do sklepu... w mojej okolicy verbatimy sa po 5 zl a platki po 3... ale wole te 2 zeta dac wiece i miec dopre plyty a nie chustawkowe... a co do nagrywania radze 2.4x

4. Kolotek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

AJ , to nie wiedziałem że za taką cene kupie jakieś badziewia ;/ Toż to szok , trzeba pozbierac troszkę $ i zamawiać z allegro.

5. offtopic

offtopic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38

Z dostępnych w PL jedynym sensownym wyborem jest Verbatim, reszta to dno. Verbatimy możesz spokojnie nagrywać x4 :).

6. Mr.Hankey

Mr.Hankey V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Osobiście nagrywam na Verbatimach, ale czasami mam i Platinium i muszę powiedzieć, że nie widzę żadnej różnicy...

7. dzikiskunks

dzikiskunks Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Jak nagrywałem na Platinium to podczas weryfikacji płyty w IMGburn wyskakiwały mi przekłamania pomiędzy obrazem ISO, a nagraną płytką. Teraz nagrywam tylko na Verbatimach i jak na razie wszystko jest OK.

8. Nefarod

Nefarod Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wieliczka

Przecież Platinumki to prawie najtańsze płyty DL, więc o co chodzi?

9. Kolotek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

Ehe , tylko że ja płace za takiego PLATINUM-a 7zł , to nie wiem czy taniocha ! Tyle samo chodzi VERBATIM !

10. sOrOwEczkA

sOrOwEczkA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

na allegro zamow sobie i bedzie :)

11. reed

reed Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Ja mam GTA IV na Platunumce i 0 doczytywania :D

12. pemek

pemek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Krk

TYLKO VERBATIM !!!2,4x, pare zlociszy i ZADNYCH problemow, oszczedzajcie napedy, uzywajcie normalnych, wlasciwych i dowazonych plyt ! VeRbAtIm !!!
    to pisalem ja, Jarząbek :p

13. krysto68

krysto68 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław

Witam teraz pojawiły się płytki KODAKA DL pan w hurtowni powiedział że ma bardzo dobre opinie od klientów o tych płytach .Zakupiłem 6 szt nagrałem i powiem że płytki sprawują się znakomicie a cena 3,40 zł za szt to :) cena.Dlatego mogę polecić te płytki.Pozdrawiam

14. incubus

incubus V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ruda Śląska

Za 3,8 mam verbatimy nie ma lepszych płyt zadne platyny ,omegi i inne cudaki .Wszelakie wynalazki sa dla ludzi bogatych których stac na kilkakrotne nagrywanie tego samego.

15. Nefarod

Nefarod Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wieliczka

A skąd oni mogą wiedzieć, czy są dobre? Testowali na nich korekcję w błędów w Nero Speed?

16. DusiekPL

DusiekPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grójec

Sorki ale widzę że na płytach to wy się znacie jak ja na astronomii (czyli coś tam mi świta ale niewiele ;D). Ja kupuję Platinumki po 7 zł :eek: i zawsze wszystkie gry nagrane na nich mi działają bez żadnego doczytywania. Przykład nagrywałem koledze GTA4 na Verbatimie a sobie na Platinumie. Efekt? Doczytywanie na Platinumie prawie żadne natomiast na tej drugiej prawie non-stop (oczywiście obydwie płytki nagrane 2.4x). To nie jest jakaś zmyślona historia tylko dowód na to że mit z Verbatimami powoli znika. To że wszystkie twoje gry nie działają nie znaczy że są wadliwe płytki, mogłeś np trafić na wadliwą serię, nie zmienić BookType, albo nie ta prędkość. Radzę ci nagrać na jedną taką płytkę film i sprawdzić czy odtworzy sie na DvD.

17. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    80
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk

Zależy jeszcze gdzie te płyty są produkowane, platinumy są równie dobre jak verbatimy ale jeśli trafisz na jakieś chińskie podróbki to może ci się stać to samo co twojemu koledze. Z tego co pamiętam z singapuru są najlepsze płyty.

18. offtopic

offtopic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38

spike200 możesz mi pokazać jakiś wykres jakości(np nero) z oryginalnych płyt Platinum ??

Michael94 >> to ładnie cię w balona robią jak kupujesz Platinumki po 7zł :D

19. monias

monias Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Kumpel z BenQ gra na samych platinumach i wszystko chodzi świetnie(mały wyjątek GTA).. Więc to nie są złe płyty.. prędzej nagrywarka :) Moim zdaniem to od niej zależy bardzo dużo, ale dobre płyty to podstawa by sprawdzić czy twoja nagrywarka da sobie radę z DL :)

20. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    80
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk

Nie i nie mam pojęcia czy w ogóle taki istnieje ;) jest gdzieś obszerny temat o płytach gdzie można przeczytać że verbatim i platinum działają równie dobrze (wszystko oparte na opiniach osób a nie na testach opublikowanych w internecie). Zresztą ja przez pewien czas też jechałem na platinumach i różnicy nie widziałem w stosunku do verbatimów, czego nie mogę powiedzieć np. o płycie TDK, przy której mój napęd wariuje a GTA IV działa raczej ciężko ;)

21. Xemi99

Xemi99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Ja kupiłem na allegro 2 boxy płytek Verbatim. 1 box ma 10 płytek. (40zł - 1 box) I wszystko jest git :D

Wczytywanie...

Poleć forum