1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Po co producenci gier szyfrują pliki gier ?

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez jakubmateusz, Kwiecień 4, 2014.

1. jakubmateusz

jakubmateusz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Żagań
    Jak w temacie, w starych grach (a przynajmniej w tych co spotkałem) i grach niezależnych, pliki muzyczne można było odtworzyć, a filmiki(jeśli gra takie posiadała^^) normalne z kodekami chodziły. Natomiast w produkcjach AAA ok 90% masy gry zajmuje kilka bardzo dużych plików które odtworzyć umie tylko gra.

Tylko po co szyfrują/kompresują te dane ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. xgrzesiox

xgrzesiox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tomaszów Lubelski
    Po pierwsze zajmuje miej miejsca, a po drugie (nie jestem tego pewien) jest to jakieś zabezpieczeniem przed kopiowaniem soundtracku itd (?). Jeśli się nie mylę to jakoś się te pliki otworzyć da.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

4. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1655
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Po to żebyś np. Kupił soundtrack, a nie wyciągnął go z gry. Żebyś przeszedł grę jak chcesz zobaczyć dany filmik. No i jak zostało powiedziane by zaoszczędzić miejsce (i utrudnić innym życie) :)

Wczytywanie...

Poleć forum